Παν... METRIC... Αριστον

ChrisHat

Επαγγελματίας
Μηνύματα
740
Reaction score
390
Απάντηση: Παν... METRIC... Αριστον

περάστε έξω κύριε....:116::116::116:

αν θέλετε να συγκρίνετε δικάναλα ντακ, είστε σε λάθος θρεντ, ασχοληθείτε με κάτι άλλο. :143::142::138::137:

(Δυστυχώς βέβαια, και για να σου απαντήσω -τρόπον τινα- φιλαράκι μου, αυτό που όντως έγινε, ήταν η χρήση του ως δικάναλο ντακ (ξεφτίλα), ασχέτως αν δε το αντιλήφθηκες ακόμα. Οι ελάχιστες μετρήσεις που πραγματοποιήθηκαν, είχαν ως μόνο στόχο και όφελος την μετακίνηση των ηχείων στο χώρο με αποδεδειγμένο-αντικειμενικό όφελος -κι όχι υποθετικό, με τα αφτιά, που δεν είναι μετρητικά μικρόφωνα όσο κι αν το θέλετε-
'Οχι πως θέλω να περιαυτολογίσω αλλά πρώτα πρότεινα την θέση των ηχείων και μετά το επιβεβαιώσαμε με μετρήσεις !
Όχι πως το θεωρώ τρομερό αν έχεις λίγη πείρα ...
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Απάντηση: Παν... METRIC... Αριστον

'Οχι πως θέλω να περιαυτολογίσω αλλά πρώτα πρότεινα την θέση των ηχείων και μετά το επιβεβαιώσαμε με μετρήσεις !
Όχι πως το θεωρώ τρομερό αν έχεις λίγη πείρα ...

Συμφωνω.............
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Απάντηση: Παν... METRIC... Αριστον

Η συζτηση περί τελεστικων δεν έχει νόημα, ούτε θας σας πείσω ούτε θα με πείσετε! Εξάλλου το είπα ότι και οι δικές μου πληροφορίες λένε ότι έχει καλο ήχο. Μέχρι εκει.-

μπορεί να μη φαίνεται, αλλά δε χρειάζεται να μας πείσεις.
όπως δε χρειάζεται να μας πείσεις για το πως παίζουν κάποια καλώδια.

Γιατί; Για τον ίδιο λόγο που είπε ο Μορφέας στο Νίο "όταν καταλάβεις, δε θα χρειάζεται να αποφεύγεις τις σφαίρες".:144:

Αντίθετα, εσύ χρειάζεσαι να πεισθείς από αυτά που λέμε. Αλλά δυστυχώς, δεν το προσπαθούμε όσο ίσως θα μπορούσαμε, κυρίως γιατί δε χρειαζόμαστε να σε πείσουμε, δυστυχώς... Ίσως βέβαια, και γιατί είναι ενδιαφέρουσα η ύπαρξη διαφωνίας κι ανιαρή η ανυπαρξία της...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Απάντηση: Παν... METRIC... Αριστον

'Οχι πως θέλω να περιαυτολογίσω αλλά πρώτα πρότεινα την θέση των ηχείων και μετά το επιβεβαιώσαμε με μετρήσεις !
Όχι πως το θεωρώ τρομερό αν έχεις λίγη πείρα ...
έτσι ακριβώς, και δε περιαυτολογείς.:109::145::145:

πάντως πλέον, και να μην έχει κάποιος αυτή την πείρα, η οποία ήταν αναντικατάστατη μέχρι εμφάνισης αυτών των μηχανημάτων, μπορεί να επιτύχει το ίδιο αποτέλεσμα στα τυφλά, με πολλές τυχαίες μετακινήσεις, επιβεβαιώνοντας τα αποτελέσματα κάθε μετακίνησης με μέτρηση. Το μόνο που έχει να κερδίσει πλέον από την πείρα, είναι μερικά κιλά ιδρώτα και κάποιους πόνους στη μέση από τις πολλές μετακινήσεις γκουμουτσο-ηχείων...
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: Παν... METRIC... Αριστον

...
(άλεξ, αν δε τα λέω ακριβώς όπως γίναν, διόρθωσέ με...)
...
ΜΕΧΡΙ ΚΕΡΑΙΑΣ!:615:



...
ΥΓ εδώ να υπενθυμίσω την αγάπη του Κόγια με τα ΝΕ5532-5534, τα οποία υπερασπιζόταν με μανία, κάτι που μπορείτε να βρείτε αν ψάξετε παλιά πόστ. Μετά βαρέθηκε να ασχολείται με το θέμα. Πρόσφατα, ανέδειξε κάποια άλλα οπ-αμπς. Δις ιζ ε τιπ.... Αυτό το κάνω δίκην "φόρου τιμής" στον άνθρωπο και φίλο ΚΚ, τον ημίθεο που όλοι ξέρετε, που έχει την τάση να αποδεικνύεται σοφός σε όσα λέει, αλλά θέλει να περάσουν χρόνια για να τα καταλάβει ο κόσμος. Υποθέτω, καθώς πολλοί αναγνωρίστηκαν μετά θάνατο, έτσι και σ'αυτόν, μετά το θάνατό του, μπορεί και να του στήσουμε και άγαλμα...:135::143::137::137:

Λίγο δύσκολο να βρεθεί καλλιτέχνης ικανός να αποτυπώσει πιστά σε πέτρα ή μέταλλο την... ατίθαση ζωντάνια της πλούσιας κόμης του Ημίθεου.:135::143:

Χώρια που ο Ημίθεος, ακόμα κι αν πεθάνει, θα επιστρέφει από καιρού εις καιρόν στη ζωή ως εκδικητικό φάντασμα που θα... "στοιχειώνει" τους εχθρούς του ορθολογισμού.:116:


[YOUTUBE]8qDeYKDbjQg[/YOUTUBE]


ΥΓ.
Το παραπάνω απόσπασμα από την ταινία "Ghost Dog" του Jim Jarmusch δεν είναι ακριβώς αυτό που είχα στο μυαλό μου ως ταιριαστό για την παραπάνω ατάκα, αλλά από το ολότελα...
 

ChrisHat

Επαγγελματίας
Μηνύματα
740
Reaction score
390
Απάντηση: Παν... METRIC... Αριστον

έτσι ακριβώς, και δε περιαυτολογείς.:109::145::145:

πάντως πλέον, και να μην έχει κάποιος αυτή την πείρα, η οποία ήταν αναντικατάστατη μέχρι εμφάνισης αυτών των μηχανημάτων, μπορεί να επιτύχει το ίδιο αποτέλεσμα στα τυφλά, με πολλές τυχαίες μετακινήσεις, επιβεβαιώνοντας τα αποτελέσματα κάθε μετακίνησης με μέτρηση. Το μόνο που έχει να κερδίσει πλέον από την πείρα, είναι μερικά κιλά ιδρώτα και κάποιους πόνους στη μέση από τις πολλές μετακινήσεις γκουμουτσο-ηχείων...
Πιστέυω πως το fine tuning πρέπει να γίνεται με το αυτί.
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: Re: Παν... METRIC... Αριστον

να δευκρινησω για να μην παρεξηγηθω, οτι δεν καταφερθηκα εναντιον της συγκεκριμενης συσκευης, αλλα κατα της ειρωνιας περι του χαιεντ γενικοτερα.
Και να καταφερόσουν δηλαδή ρε φίλε, τι έγινε;:107:
Μηχανήματα είναι στην τελική... όχι άνθρωποι.
Σιγά μη... θιχτούν κιόλας.:135::143:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Παν... METRIC... Αριστον

Καλά όλα αυτά, σαν δικάναλο DAC, που ενδιαφέρει και το 99.9999999% των χρηστών, πως παίζει?

Έχουμε αναφορές σύγκρισης με Weiss, EMM LABS, DCS, Velkian, Orpheus, Stylos etc?
Δεν θα εβαζα τοσα πολλα 9αρια:126:
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
"ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ"...

εχω την εντυπωση πηγαζει απο το γεγονος οτι οπουδηποτε εχει χρησιμοποιηθει ο αντιστοιχος τελεστικος σε αναλογικο σταδιο εξοδου ψηφιακης πηγης το αποτελεσμα ηταν για τον π....ο....

μεχρι και η Benchmark το καταλαβε και τον αλλαξε....

τωρα εαν η Metric Halo τα καταφερε καλυτερα απο ολους τους προηγουμενους της αξιζουν πολλα συγχαρητηρια...
Κι εγώ έχω την... "εντύπωση" :)116:) ότι το συγκεκριμένο μηχάνημα "έφαγε" περίπου 150 revisions (αναθεωρήσεις) και γύρω στα 3.5 χρόνια beta testing προτού "βγει" στην παραγωγή.

Λες να μην το πρόσεχαν αν ο συγκεκριμένος τελεστικός "καταδίκαζε" την απόδοση του αναλογικού του σταδίου;

Αν δε βαριέσαι, ρίξε μια ματιά σε αυτά που έγραψα εδώ...


...
Βεβαια η μετρικ σαν ντακ κανει ενα πολυ μικρο ποσοστο απο το συνολο των ενεργειων της. Ομως επειδη ακουστηκε οτι τα τσιπακια που φοραει το ντακ δεν ειναι απο τα καλλυτερα που κυκλοφορουν στην αγορα κι απο την αλλη εχει δοθει πολυ μεγαλη βαρυτητα σ αυτα στα φορουμ κυριως απο ντιουηδες, τελικα τι ειναι αυτο που κανει την διαφορα?
...

...
Με τρεις κουβέντες, η βελτιστοποίηση όλων των συστατικών μερών μιας συσκευής δίχως να "έχουμε κολλήματα" σχετικά με την επιλογή των υλικών :)126:), η συνολική θεώρησή της ως ΟΛΟΤΗΤΑΣ και όχι απλά ως μιας συλλογής από αλληλοσυνδεδεμένα εξαρτήματα, αλλά και η ικανότητα αναγνώρισης - επόπτευσης όσο το δυνατόν περισσοτέρων οδών παράκμψης των προβλημάτων που επιβάλλουν τα δομικά στοιχεία καθώς και η δυνατότητα υπέρβασης των περιορισμών τα οποία αυτά ενδεχομένως θα επέβαλλαν αν αφήνονταν να λειτουργήσουν "στην τύχη".:144:

Ο βαθμός στον οποίο επιτυγχάνονται τα δύο τελευταία είναι και αυτό που ξεχωρίζει έναν καλό από έναν πραγματικά σπουδαίο μηχανικό - σχεδιαστή.:144:


Για όσους ενδιαφέρονται, παραθέτω ένα σχετικό απόσπασμα από μια συνέντευξη του B.J. Buchalter της Metric Halo:

14. What advice would you give a consumer who is trying to intelligently assess a purchasing decision—as a designer, do you have any guidance to share?

Metric Halo—B.J. Buchalter: One critical thing is that parts don’t necessarily equal performance. Two designers can utilize the same basic components and come up with designs that have dramatically different performance characteristics. It is a mistake to say, “this box uses this ADC so it must be good”. The components (in some cases:126:) may provide an absolute limit on the performance of a product, but they certainly do not guarantee a specific level of performance.

Often the performance of the product is more dependent on design topology or seemingly secondary considerations like layout and power-supply engineering than on the primary components used in the design.:144:

Sometimes the performance of the design is limited by issues that are not obvious at all. For example, during the transition to RoHS [restrictions on hazardous substances used in electronic devices that have required conversion to lead free solder, among other changes] we found that the distortion performance of one design degraded by almost 20 dB.:)111:) This was detected and fixed before any product was shipped to customers. In the end we tracked it down to a change in performance of a ceramic capacitor pre and post RoHS formulation. The RoHS formulation met the manufacturer spec of Capacitance ±10%, but unlike the pre-RoHS cap which exhibited a specific capacitance in the range, the RoHS caps varied in capacitance within the range while sitting on the bench-top. If the cap was a PS [power supply] bypass cap, it would not have mattered, but we were using it a filter and the varying capacitance functioned as a high-frequency AM modulation and dramatically increased the distortion of our design. Switching to a different formulation fixed the problem.

My take away: trust measurements over parts lists, and learn to correlate subjective experience with measurements – this will allow you to get a good feeling about a device before you evaluate it subjectively; but it does not obviate the need for you to evaluate it subjectively.


Από εδώ:
ProSoundNews: 2010 - Semicondutors in Audio
http://prosoundnews.com/Blog.aspx?id=27542&blogid=192

...
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Παν... METRIC... Αριστον

Να κανω μια ερωτηση για οσους εχουν πρακτικη εμπειρια με τη Metric Halo? Πιστευετε οτι οσον αφορα στη λειτουργια της σαν DAC αποτελει λυση που μπορει να ξεπεραστει απο αλλα DAC στην τιμη της (στα 5000 Ευρω) η και πιο πανω η απλα δεν υπαρχει ανταγωνισμος?
κατα την γνωμη μου ειναι λαθος να δεις την Metric σαν ενα αλλο dac μονο.

Ειναι μια ολοκληρωμενη ηχητικη προταση.Μετραει,διορθωνει και παιζει.Αν τα 2 πρωτα θεωρουνται αυτονοητα και κεκτημενα............παιρνεις ενα καλο dac που θα μπορουσε να ειναι και η Μετρικ.
Αν ομως ψαχνεις το maximum των δυνατοτητων σε ενα συστημα τοτε ειναι μαλλον μονοδρομος στα χρηματα αυτα.Που δεν ειναι και λιγα κατ'απολυτη τιμη.Συγκριτικα ομως με το τι ξοδευεται δεξια και αριστερα στο κυνηγι του ηχου ειναι πενταροδεκαρες.
Προσωπικα εχω πειστει οτι στα χρηματα που απαιτει η αποκτηση της ειναι οτι πιο τιμιο και ορθολογικο μπορει να παρει κανεις.

ΥΓ.Το καλωδιο συνδεσης μετρικ-κρελλ ηταν ενα απο το πανερι των 15 €.Κατα διαολικη συμπτωση κανεις δεν ενοχληθηκε..........if you know what I mean:114:
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
"Σέλω κι άλλο..."

Να κανω μια ερωτηση για οσους εχουν πρακτικη εμπειρια με τη Metric Halo? Πιστευετε οτι οσον αφορα στη λειτουργια της σαν DAC αποτελει λυση που μπορει να ξεπεραστει απο αλλα DAC στην τιμη της (στα 5000 Ευρω) η και πιο πανω η απλα δεν υπαρχει ανταγωνισμος?
Κάλλιστα μπορεί να ξεπεραστεί.
Το ερώτημα όμως είναι πότε και για ποιόν θα είχε νόημα ένας καλύτερης ποιότητας DAC, καθώς και το ποσό των χρημάτων που θα ήταν διατεθειμένος να εκταμιεύσει κανείς για μια συσκευή που είναι απλά ένας (εξαιρετικός έστω) δικάναλος DAC.

Πόσοι άραγε έχουν επιλύσει όλα τα υπόλοιπα προβλήματα του συστήματός τους σε βαθμό που αυτό που τους "καίει" να είναι η ύπαρξη ενός DAC της "υψηλοτάτης πχιότητας";:135::143::135:

Ελπίζω να ήμουν σαφής.
 

ChrisHat

Επαγγελματίας
Μηνύματα
740
Reaction score
390
Απάντηση: Παν... METRIC... Αριστον

Καλά όλα αυτά, σαν δικάναλο DAC, που ενδιαφέρει και το 99.9999999% των χρηστών, πως παίζει?

Έχουμε αναφορές σύγκρισης με Weiss, EMM LABS, DCS, Velkian, Orpheus, Stylos etc?
Θα σου πω αν και η γνώμη μου μπορεί να θεωρηθεί εύκολα biased. Σαν mastering engineer βέβαια που σέβεται τον εαυτό του και την ιστορία του δεν θα διακινδύνευα σχόλια που δεν πιστεύω.

Σαν DAC είναι στα 4-5 καλύτερα DAC ανεξαρτήτως τιμής. Το "καλύτερα" σε αυτό το level άπτεται της συνέργειας με άλλα μηχανήματα , της μουσικής που ακούμε (στύλ) και βέβαια και ΚΥΡΙΩΣ της κάθε ηχογράφησης.

Για πολλούς του επαγγέλματος μου όπως μπορείτε να δείτε και στο Ίντερνετ είναι το πιο ακριβές.

Τα τεχνικά του χαρακτηριστικά αν σκεφτείς πως είναι μετρήσεις λούπας A/D/A είναι στο υψηλότερο σημείο της τρέχουσας τεχνολογίας.

Το "optimization" απλώς δεν έχει ξαναγίνει σε μηχάνημα σε αυτόν τον πλανήτη. 700 guru για 3-4 χρόνια δεν βρίσκεις εύκολα να σου λένε την γνώμη τους (υπάρχει ειδικό beta forum που μπαίνεις με συμβόλαιο) και δείχνει και το σεβασμό που έχει η εταιρεία.

Τώρα, δεν πιστεύω προσωπικά πως χρειάζονται πλέον προενισχυτές για να ακούς μουσική. Στο επίπεδο που μιλάμε το να προσθέτεις άλλο ένα μηχανάκι + καλώδια + τροφοδοσίες + χαρακτήρα στο σήμα , πιο πολύ μπερδεύει και αλλοιώνει το σήμα παρά βοηθάει.

Με άλλα λόγια αν η Metric μπεί σαν DAC σε σύστημα ισσοροπημένο υψηλού επιπέδου θα ακουστεί εξαίρετα , δίπλα στην λίγκα των καλύτερων. Αν το σύστημα δεν είναι ισσοροπημένο η Metric θα τονίσει όλα τα μειονεκτήματα και τις "τρύπες" που υπάρχουν μάλλον εντονώτερα απο άλλες υλοποιήσεις.

Αν χρησιμοποιηθεί σαν preamp-DAC τότε λίγα συστήματα μπορούν να την ανταγωνιστούν.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Απάντηση: Παν... METRIC... Αριστον

Πιστέυω πως το fine tuning πρέπει να γίνεται με το αυτί.
βιάζεσαι. είμαστε στο "α" κι έφτασες στο "ω".

Μέχρι και το "ψ" θα έπρεπε να υποστηρίζεις ακριβώς το αντίθετο.

βέβαια, όλοι κάνουμε αυτά (τα ίδια ακριβώς) λάθη.
 

ChrisHat

Επαγγελματίας
Μηνύματα
740
Reaction score
390
Απάντηση: Παν... METRIC... Αριστον

κατα την γνωμη μου ειναι λαθος να δεις την Metric σαν ενα αλλο dac μονο.

Ειναι μια ολοκληρωμενη ηχητικη προταση.Μετραει,διορθωνει και παιζει.Αν τα 2 πρωτα θεωρουνται αυτονοητα και κεκτημενα............παιρνεις ενα καλο dac που θα μπορουσε να ειναι και η Μετρικ.
Αν ομως ψαχνεις το maximum των δυνατοτητων σε ενα συστημα τοτε ειναι μαλλον μονοδρομος στα χρηματα αυτα.Που δεν ειναι και λιγα κατ'απολυτη τιμη.Συγκριτικα ομως με το τι ξοδευεται δεξια και αριστερα στο κυνηγι του ηχου ειναι πενταροδεκαρες.
Προσωπικα εχω πειστει οτι στα χρηματα που απαιτει η αποκτηση της ειναι οτι πιο τιμιο και ορθολογικο μπορει να παρει κανεις.

ΥΓ.Το καλωδιο συνδεσης μετρικ-κρελλ ηταν ενα απο το πανερι των 15 €.Κατα διαολικη συμπτωση κανεις δεν ενοχληθηκε..........if you know what I mean:114:
Κάνεις μεγάλο λάθος , ήταν το Mogami 2549 με εξαίρετα βύσματα Switchcraft.

Στα εκτεταμένα test που έκανα πριν χρόνια (υπάρχουν κάπου τα files των test) ήταν το μόνο καλώδιο που δεν άλλαζε καθόλου
το σήμα. Τα περισσότερα και ακριβότερα καλώδια άλλαζαν πολύ την τονική ισσοροπιά.

Και εγώ χρησιμοποιώ καλώδια να κουρδίσω πολλές φορές τον ήχο μου αν θέλω αλλά το συγκεκριμένο είναι το καλύτερο (flat) καλώδιο απο όσα ξέρω.
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ...

Κάνεις μεγάλο λάθος, ήταν το Mogami 2549 με εξαίρετα βύσματα Switchcraft.

Στα εκτεταμένα test που έκανα πριν χρόνια (υπάρχουν κάπου τα files των test) ήταν το μόνο καλώδιο που δεν άλλαζε καθόλου το σήμα. Τα περισσότερα και ακριβότερα καλώδια άλλαζαν πολύ την τονική ισσοροπία.

Και εγώ χρησιμοποιώ καλώδια να κουρδίσω πολλές φορές τον ήχο μου αν θέλω αλλά το συγκεκριμένο είναι το καλύτερο (flat) καλώδιο απο όσα ξέρω.
Άμα το καλώδιο δεν κοστίζει τουλάχιστον 3.000 Ευρώ το μέτρο, τα βύσματά του δεν έχουν εξαγνιστεί με καθάριο νερό από την Τρανσυλβανία και η κάλτσα δεν έχει πλεχτεί από τις άσπιλες τρίχες (του κεφαλιού - μην πάει αλλού το μυαλό σας...:114:) μιας ανέγγιχτης παρθένας (άντε να βρεις καμία τη σήμερον ημέρα...:116:) το καλώδιο "δεν παίζει"...

Τα υπόλοιπα που λες για εκτεταμένα τεστ, με αρχεία κλπ., τα ακούω βερεσέ...:430:

Την επιστημονική τεκμηρίωση να την κρατήσεις για τίποτα κουφούς!

Τ' ΑΚΟΥΣ;

ΑΣΧΕΤΕ!


..
Και εγώ χρησιμοποιώ καλώδια να κουρδίσω πολλές φορές τον ήχο μου αν θέλω αλλά το συγκεκριμένο είναι το καλύτερο (flat) καλώδιο απο όσα ξέρω.
Ο καλός ο χαϊεντάς τα ξέρει ΟΛΑ!

Τ' ΑΚΟΥΣ;

ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ...
 


Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Re: ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ...

Πάντως για να πώ και του κουφού το δίκαιο.

Δέν πιστεύω οτι με ένα weiss 202 απευθείας πάνω στον κρέλ θα ακούγαμε κάτι πολύ διαφορετικό.Μάλιστα θεωρώ οτι το weiss θα κέρδιζε τις εντυπώσεις.

Αυτό που είναι πρόκληση είναι να δούμε τί θα γίνει όταν ένα καλό ντάκ ανταγωνιστεί την μέτρικ αλλα με την μέτρικ να βάζει τους όρους.

Δηλαδή την ψηφιακή ισοστάθμιση χώρου και τα λοιπά κολπάκια που κρύβει η καρτούλα.Στο υπάρχον σύστημα.Όχι σε άλλο.

Και εκεί νομίζω οτι θα φανεί οτι τελικά με τις ισοσταθμίσεις ψάχνουμε το καρπούζι ενώ με τους τελεστικούς,τα καλώδια και τα amarra ψάχνουμε το κουκούτσι.

Και εκεί φυσικά ξεκινάει το παιχνίδι.
 

Μηνύματα
1.998
Reaction score
140
Μια ερώτηση σε αυτούς που άκουσαν την metric

Τελικά ικανοποιεί – διασκεδάζει το συγκεκριμένο μηχανάκι

Και το ρωτάω αυτό γιατί και στο παρελθόν πολlλι είχαμε έρθει σε επαφή με επαγγελματικά- στουντιακα μηχανήματα αλλά στο τέλος δεν …

Ένα προϊόν που απευθύνεται σε ανθρώπους για nearfiled midfield ακροάσεις έχει θέση σε ένα σύστημα που η δουλειά του είναι να σε διασκεδάσει και όχι να είναι εργαλείο mastering?
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Παν... METRIC... Αριστον

.....................................που η δουλειά του είναι να σε διασκεδάσει και όχι να είναι εργαλείο mastering?
Πολυ καλο ερωτημα ......αλλα μηπως ειναι λαθος διατυπωμενο?

"Εγω γουσταρω να ακουω μουσικη ,τι το θελω το hifi ?"σε τι διαφερει με το δικο σου ?

Αν το ζητουμενο ειναι η πιστη αναπαραγωγη (high fidelity) τοτε ψαχνεσαι για το καλυτερο μηχανακι που κανει αυτη την δουλεια.Και η Μετρικ ειναι ενα απ'αυτα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.188
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top