Παρουσίαση Συστήματος

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
755
Reaction score
512
Γειά και χαρά σε όλους τους απανταχού παρόντες μουσικόφιλους. Γιατί τόσο χαρούμενος? Το πήρα σύντομα. Και γιατί Wharfedale? Κάπως ξεκίνησε τυχαία όπως και κάποια άλλα στην ζωή. Δεν συμφωνείτε? Έτσι λοιπόν τώρα είμαι κάτοχος των Wharfedale Diamond 10.1 , 10.2 , 10.5 , 10cs. Για το μπάσο μας ακούω Velodyne Impact 10. Μέσω του Beringer Feedback Destroyer Pro. Πηγή ράδιο κυρίως και Playstation 3 και ένα τελευταίο μοντέλο 3D τηλεόρασης LG.
 

Attachments


Μηνύματα
755
Reaction score
512
Απάντηση: Παρουσίαση Συστήματος

Όταν βγάλει ήλιο φωτογραφίες καλύτερης ανάλυσης.
 

Μηνύματα
755
Reaction score
512
Απάντηση: Παρουσίαση Συστήματος

Βρήκα μια θαμένη φωτό. Υγεία (Κρυπτολεξο). Η καλύτερη διαφήμιση για κυρίως ηχεία. Απλά τώρα τι να πω..... υγεία.
 

Attachments


Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.248
Reaction score
7.491
Απάντηση: Παρουσίαση Συστήματος

Με το καλό να τα Φχαριστηθείς!!!!!

















ΥΓ. Το κεντρικό, πού πατάει ωρέ? :116:
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.995
Reaction score
95.585
Απάντηση: Παρουσίαση Συστήματος

:607:
 



Μηνύματα
755
Reaction score
512
Απάντηση: Re: Απάντηση: Παρουσίαση Συστήματος

Κατά αρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους εσάς για τα καλά σας λόγια είναι ευπρόσδεκτα και τα εκτιμώ πολύ. Το ηλεκτρονικό παραμετρικό παραμετρικό ισοσταθμιστή που χρησιμοποιώ είναι δικάναλο και 12 περιοχες ανα κανάλι. Είναι είναι είτε manual (frequency , bandwidth, gain και fine. είτε auto, ειτε Single Shot ή Off. Τo μοντέλο του είναι το Beringer Feedback Derstroyer Pro DSP1124P. Μπορεις να επιλέξεις κάθε περιοχή άλλη ρύθμιση. Έχει 10 προγραμματα για αποθηκευση. Το πηρα 110 ευρο. Όταν το ρύθμισα με το sub μου διαπιστωσα τρομακτικες αλλαγές στο αποτέλεσμα. Φλατ απόδοση δηλαδή τονικά ισοροπημένο μπασο από νότα σε νότα το ζητούμενο δηλαδή. Και ατάκα από την Grand Casa πιο καθαρή. ενισχυτης RXV-640. Τον ισοσταθμιστή για το υπογούφερ το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον αναρωτιέται κάτι για το υπογούφερ του.
 

Μηνύματα
755
Reaction score
512
Απάντηση: Re: Απάντηση: Παρουσίαση Συστήματος

Για τηλεοράση έγινα αγορά πολύ πρόσφατα την LG 42 LM615S . 3D DUAL PLAY σε games Πολύ ευχαριστημένος.
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
Απάντηση: Παρουσίαση Συστήματος

ωραίος....

να το χαίρεσαι φίλε μου...
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Απάντηση: Re: Απάντηση: Παρουσίαση Συστήματος

Κατά αρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους εσάς για τα καλά σας λόγια είναι ευπρόσδεκτα και τα εκτιμώ πολύ. Το ηλεκτρονικό παραμετρικό παραμετρικό ισοσταθμιστή που χρησιμοποιώ είναι δικάναλο και 12 περιοχες ανα κανάλι. Είναι είναι είτε manual (frequency , bandwidth, gain και fine. είτε auto, ειτε Single Shot ή Off. Τo μοντέλο του είναι το Beringer Feedback Derstroyer Pro DSP1124P. Μπορεις να επιλέξεις κάθε περιοχή άλλη ρύθμιση. Έχει 10 προγραμματα για αποθηκευση. Το πηρα 110 ευρο. Όταν το ρύθμισα με το sub μου διαπιστωσα τρομακτικες αλλαγές στο αποτέλεσμα. Φλατ απόδοση δηλαδή τονικά ισοροπημένο μπασο από νότα σε νότα το ζητούμενο δηλαδή. Και ατάκα από την Grand Casa πιο καθαρή. ενισχυτης RXV-640. Τον ισοσταθμιστή για το υπογούφερ το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον αναρωτιέται κάτι για το υπογούφερ του.
Για πες περισσότερα για το feedback destroyer με το sub
 


Μηνύματα
755
Reaction score
512
Απάντηση: Re: Απάντηση: Παρουσίαση Συστήματος

:unsure:
Για πες περισσότερα για το feedback destroyer με το sub
Αν αναφέρεσαι στη συνδεσμολογία αυτών είναι απλό.
Παιρνουμε εξοδο rca output απο τον ενισχυτη μας subwoofer μετα καλο μονοφωνικο καλοδιο σε ανταπτορα rca σε jαck 3.5 mm. μετα βαζουμε το μονοφωνικο jack στην εισοδο του Beringer. Εχει πισω κουμπι gain. Ομειως περνουμε την εξοδο με την ιδια μεθοδο και παει παλι ενα μονοφονικο καλωδιο στην εισοδο του ενεργου subwoofer μας.
 

Μηνύματα
755
Reaction score
512
Απάντηση: Re: Απάντηση: Παρουσίαση Συστήματος

τα κερδη ειναι αρκετα και υπολογησιμα γιατι πιστευω οτι οι χωροι στην πλοιαδα των περιπτωσεων γινονται στασιμα κυματα στο χαμηλο και αυτο το μηχανημα τα εξουδετερωνει στην πραξη διαπιστωση δικια μου.
 



Μηνύματα
755
Reaction score
512
Απάντηση: Re: Απάντηση: Παρουσίαση Συστήματος

καθαρη τυχη να με (βαλουν) (βρεθω) (κατοικησω) (φιλοξενηθω) στο πρωην διαμερισμα της μεγαλης αδερφης μου Ευης που κατι σκαμπαζε απο ηχο και περασε εντοιχισμενα καλωδια Sourround & up τα υπολοιπα ηταν ευκολη υποθεση σε κοστος ολος ο ηχος στα 1500ευρώ.:rolleyes:
 

Status
Not open for further replies.

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.855
Μηνύματα
2.878.862
Members
37.955
Νεότερο μέλος
Audio Profes
Top