Παρουσίαση συστήματος... PMC




Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
πολύ πιθανό, να είμαι μέσα στους 5-10 συμφορουμίτες που ακούν από 4-8 ώρες μουσική κάθε μέρα και με τις λιγότερες αλλάγες στον εξοπλισμό μου από πολλούς, μιας και έχω κατασταλλάξει εδώ και καιρό και το σύστημα μου με ικανοποιεί πλήρως. :smile: :smile:
Η δε συλλογή μου σε lp's και cd's είναι και μεγάλου εύρους και μεγάλου πλήθους...
μέχρι & άυλα διαθέτω για ...να στρώνω μηχανάκια:p:p:p, μιας και είναι ο μόνος λόγος ύπαρξης τους προς το παρόν!:tongue::tongue:
Η ενασχόληση με τα μηχανάκια είναι για άλλους @Alfee24 !..πχ εσένα!!:p:p
Εγώ απολαμβάνω τη μουσική μου!;);)




πολύ πιθανό, να είμαι μέσα στους 5-10 συμφορουμίτες που ακούν από 4-8 ώρες μουσική κάθε μέρα και με τις λιγότερες αλλάγες στον εξοπλισμό μου από πολλούς, μιας και έχω κατασταλλάξει εδώ και καιρό και το σύστημα μου με ικανοποιεί πλήρως. :smile: :smile:
Η δε συλλογή μου σε lp's και cd's είναι και μεγάλου εύρους και μεγάλου πλήθους...
μέχρι & άυλα διαθέτω για ...να στρώνω μηχανάκια:p:p:p, μιας και είναι ο μόνος λόγος ύπαρξης τους προς το παρόν!:tongue::tongue:
Η ενασχόληση με τα μηχανάκια είναι για άλλους @Alfee24 !..πχ εσένα!!:p:p
Εγώ απολαμβάνω τη μουσική μου!;);)


Ωραία, και τι μουσική ακούς;...
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Ωραία, και τι μουσική ακούς;...
όλα τα είδη jazz (από big bands,new orleens.... ως free & atonal), funk, soul, λιγότερο rock, hard rock, progressive rock, και απειροελάχιστα ελληνικά ...στο..τσακίρ κέφι
 
Last edited:



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.540
Reaction score
126.249
Πήρε φόρα, σκότωσε κι άλλο ένα:

Conclusions
Need I say it? Don't waste your money on such "high-end" cables


Λινκ

Κι ένα ωραίο ποστ:

"But, but, but the measurements don’t tell the whole story!”

“Open your ears and just listen.”

OR “You’re either deaf or you don’t know how to listen.”

“Your system isn’t capable of resolving the differences.”

I’m sure we’ve all come across these sorts of ridiculous and regurgitated statements... Great review Amir. It’s quite hilarious (and sad) that we actually have to give cables so much attention in this industry but I get it. The damage has been done!
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.953
Reaction score
55.070
Αγαπημένε μου ντοκτορ,
Σε κατανοώ απόλυτα!!....κι εγώ αν είχα...196 μέτρα ιντερκονεκτ και 30 ακροδέκτες όπως λες... περίπου 50 μέτρα καλώδια ρεύματος που θα χρειάζονταν 14 ποιοτικά schucko κι άλλα τόσα iec... Κι εγώ.. ίσως, λέω ίσως...να προσπαθούσα να .. θάψω τα καλώδια!!
Μπορεί και εγώ να έψαχνα απεγνωσμένα να βρω οτιδήποτε έχει αναρτηθεί στο διαδίκτυο που να υποστηρίζει την θέση μου..
Οικονομικά θα με βόλευε, και θα έλεγα ότι δεν είμαι ο μόνος...
Άλλωστε 5 κιλά κόλλυβα δε κάνουν ούτε 15€, ενώ για τα παραπάνω καλώδια-ακροδέκτες, θες αρκετές χιλιάδες ευρωπουλα!!
Επομένως, φιλ φρη!!
Κάνε κηδεία οπότε θες!!
Άλλωστε τα καλώδια έχουν τον απεθαντο!
1580904002366.png

Placebo επίσης είναι να ψάχνεις απεγνωσμένα στο διαδίκτυο αρεστά κείμενα σε μια προσπάθεια να κατευνάσεις τους φόβους και τις ανησυχίες σου.

Οχι εσύ, γενικά το λέω !
.
1580904498307.png
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.091
Reaction score
77.917
Που σκ@τα τα βρισκετε αυτα ρε κουφαλες και ποσο χρονο ξοδευετε να τα ψαξετε;:lolsign:

Καλυτερα να μεταφερετε την κουβεντα σε αναλογο θεμα-του jiovanni εδω αρχισε να μολυνεται με ασχετα...
κάτσε να δεις biohazard caution που θα πέσει...... μόλις σκάσει σήμα στον Αμίρ να μετρήσει καμια χούφτα καλαμιές στο δώμα :cry: :lol:
Sorry κιόλας Λέανδρε αλλά μουσική ακούς καθόλου η με τα καλώδια και τα μηχανάκια ασχολείσαι συνεχώς;;
τα σκαλίζει τα καλώδια ο Λέανδρος :laugh:
πολύ πιθανό, να είμαι μέσα στους 5-10 συμφορουμίτες που ακούν από 4-8 ώρες μουσική κάθε μέρα και με τις λιγότερες αλλάγες στον εξοπλισμό μου από πολλούς, μιας και έχω κατασταλλάξει εδώ και καιρό και το σύστημα μου με ικανοποιεί πλήρως. :smile: :smile:
Η δε συλλογή μου σε lp's και cd's είναι και μεγάλου εύρους και μεγάλου πλήθους...
μέχρι & άυλα διαθέτω για ...να στρώνω μηχανάκια:p:p:p, μιας και είναι ο μόνος λόγος ύπαρξης τους προς το παρόν!:tongue::tongue:
Η ενασχόληση με τα μηχανάκια είναι για άλλους @Alfee24 !..πχ εσένα!!:p:p
Εγώ απολαμβάνω τη μουσική μου!;);)
άρα Λέανδρε πρέπει να είσαι στυλάκι....πέρα δώθε όλη την ώρα με το πικαπ :lolsign:
 
Last edited:




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.540
Reaction score
126.249
Μόνο για διασκέδαση έχουν αξία αυτές οι αναφορές του Αμίρ σε καβλώδια και λοιπά ματζούνια...

Ελπίζω να κάνει άλλες 2-3 τέτοιες "δοκιμές" (πρόκειται για ανέκδοτο) το πολύ, και να σταματήσει αυτή τη σπατάλη χρόνου...

Αντιθέτως, οι μετρήσεις σε ηχεία είναι εξαιρετικής αξίας. Είναι πολύ διαβασμενος σε αυτό το θέμα...

Ο ίδιος, γνωρίζοντας τα βασικά, χρησιμοποιεί ένα απλό μικροφωνικό μογκαμι ιντερκονεκτ, είτε σε αναλογικές είτε σε ψηφιακές συνδέσεις. Και μετράει παπάδες σε σοβαρές συσκευές, τραγικά χαμηλά επίπεδα θορύβου και τζιτερ και δυναμικού εύρους. Φτάνει το απλό αυτό καλώδιο για να μη περιορίζει τις τόσο εξαιρετικές μετρήσεις αυτών των σοβαρών μηχανών. Δε χρειάζεται τίποτε παραπάνω...
 
Last edited:

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Πήρε φόρα, σκότωσε κι άλλο ένα:

Conclusions
Need I say it? Don't waste your money on such "high-end" cables


Λινκ

Κι ένα ωραίο ποστ:

"But, but, but the measurements don’t tell the whole story!”

“Open your ears and just listen.”

OR “You’re either deaf or you don’t know how to listen.”

“Your system isn’t capable of resolving the differences.”

I’m sure we’ve all come across these sorts of ridiculous and regurgitated statements... Great review Amir. It’s quite hilarious (and sad) that we actually have to give cables so much attention in this industry but I get it. The damage has been done!
Εντέλει πρέπει να έχεις πάθει τρελή ήττα με κάποιο καλώδιο ρεύματος Ντοκ..
Τέτοιο μένος για τα καλώδια δε δικαιολογείται διαφορετικά!!... κρύβει ένα τεράστιο έρωτα!
Πες ποιο σου πήρε τα μυαλά??
Σύντομα θα μπορούν οι τράπεζες να υποστηρίξουν... καλώδιοδάνεια!!
Με 15-20k σε βλέπω να είσαι τούμπανο!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.953
Reaction score
55.070
Που σκ@τα τα βρισκετε αυτα ρε κουφαλες και ποσο χρονο ξοδευετε να τα ψαξετε;:lolsign:
...
Εξαρτάται από τη...νοημοσύνη καθενός. :sneaky:
Στο τέλος θα αποδειχτεί ότι το αβουσαιτντοττζιαρ του έστειλε ένα τεράστιο χρηματικό πακέτο για να καταρρίψει κάθε μύθο του χάλιεντ και θα γελάμε.
Ο Amir κάνει τη δουλειά του ΄΄as usual΄΄.Προσδοκώ να μην αναχθεί στην πορεία σε υπέρτατη αυθεντία, όπως κάποιοι άφρονες είχαν κάνει στο παρελθόν με γνωστές προσωπικότητες reviewer .
Γκουρουδακομ είσαι νίντζα????
Στη ζωή αξίζει να επιλέγουμε ποιανού μύθος και ποιανού πραγματικότητα θα γινόμαστε.
Ο ίδιος θα προτιμούσα να είμαι νίντζα παρά μυαλό...μια ίντσα. :Α
 

Μηνύματα
27.430
Reaction score
25.563
Εντέλει πρέπει να έχεις πάθει τρελή ήττα με κάποιο καλώδιο ρεύματος Ντοκ..
Τέτοιο μένος για τα καλώδια δε δικαιολογείται διαφορετικά!!... κρύβει ένα τεράστιο έρωτα!
Πες ποιο σου πήρε τα μυαλά??
Σύντομα θα μπορούν οι τράπεζες να υποστηρίξουν... καλώδιοδάνεια!!
Με 15-20k σε βλέπω να είσαι τούμπανο!
Το θέμα είναι να μην υποστηρίξουν ΞΑΝΑ οι τράπεζες τα κωλοδάνεια , που πολλοί έχουμε στον κ@λο μας.
Τώρα για καλωδιοδάνεια , όποιος τα πάρει , τα θέλει η άποψή του, κατά τον μεγάλο Κλιντ Ιστγουντ. :roflmao:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.735
Μηνύματα
2.874.255
Members
37.940
Νεότερο μέλος
greemlin
Top