Παρουσίαση συστήματος... PMC



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.210
Έχει καλωδια ηχείων ?
Είναι καλύτερα από αυτά που έχω?
έχει και κάποια που τα βαπτίζει καλώδια ηχείων.
φθηνότερα σίγουρα για το καλύτερα ας μην την πιάσουμε αυτή την κουβέντα...για άλλη μια φορά στο φόρουμ
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Τώρα έχω κάτι Supra...
Θέλω να πάω σε καλύτερο καλώδιο.
Αν και αυτή είναι συζήτηση για τον Λέανδρο, ωστόσο θα τολμήσω να πω.. Μπελντεν.
Το'πα.
Φεύγω τώρα.
:rofl:
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Έχει καλωδια ηχείων ?
Είναι καλύτερα από αυτά που έχω?
Υπόψιν ότι τα Supra LoRad MkII τερματισμένα από την εταιρεία με τους δικούς τους πατενταρισμένους ακροδέκτες είναι πιστοποιημένα για εφαρμογές σε διαγνωστικά μηχανήματα υψηλής ευκρίνειας.Και είναι πολύ βολικά στο χειρισμό χάρη στην ευλυγισία τους.Διατίθενται επίσης και σε σπέσιαλ έκδοση με επάργυρους αγωγούς.Για κάτι πιο ... ΄΄εκλεκτόν΄΄ ,θα έπρεπε να κινηθείς σε πολλαπλάσιο κοστολόγιο με αμφίβολα αποτελέσματα άπαξ και τα συνηθίσεις.
 

P

PMC

Guest
Οκ guys.
Ευχαριστώ πολύ .
Μου απάντησαν όλοι όσοι ήθελα.;)
Μένω όπως είμαι.

Αυτή ήταν και η απάντηση του Στέλιου Μιτσιωνη( αντιπρόσωπος )
 

Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
Υπόψιν ότι τα Supra LoRad MkII τερματισμένα από την εταιρεία με τους δικούς τους πατενταρισμένους ακροδέκτες είναι πιστοποιημένα για εφαρμογές σε διαγνωστικά μηχανήματα υψηλής ευκρίνειας.Και είναι πολύ βολικά στο χειρισμό χάρη στην ευλυγισία τους.Διατίθενται επίσης και σε σπέσιαλ έκδοση με επάργυρους αγωγούς.Για κάτι πιο ... ΄΄εκλεκτόν΄΄ ,θα έπρεπε να κινηθείς σε πολλαπλάσιο κοστολόγιο με αμφίβολα αποτελέσματα άπαξ και τα συνηθίσεις.
jiovani... όπως θα κατάλαβες σου λέει να μην τα αφήσεις στην τύχη τους.

Υ.Γ.: πολύ τα Ζμπρώχνει τα προϊόντα της Supra αυτός.... βρε λες να είναι κανείς απ΄ τους VETERANS ?
.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
jiovani... όπως θα κατάλαβες σου λέει να μην τα αφήσεις στην τύχη τους.

Υ.Γ.: πολύ τα Ζμπρώχνει τα προϊόντα της Supra αυτός.... βρε λες να είναι κανείς απ΄ τους VETERANS ?
.
Τώρα...παρεξηγήθηκα.:roflmao:
Μπορεί ν'αφήσει αυτά που ήδη διαθέτει,αρκεί να βεβαιωθεί ότι το πλέγμα θωράκισης θα είναι ορθά τερματισμένο με τον αγωγό γείωσης από την πλευρά του SCHUKO που μπαίνει στην πρίζα.

Έχω μείνει ο ίδιος ικανοποιημένος απ'όσα προτείνω,τί να κάνουμε...
 

Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
.........................το πλέγμα θωράκισης θα είναι ορθά τερματισμένο με τον αγωγό γείωσης από την πλευρά του SCHUKO που μπαίνει στην πρίζα.
... αυτή την λεπτομέρεια δεν την γνωρίζει ούτε το 10% εδώ μέσα.

είσαι καλωδιάκιας και το κρύβεις έτσι ? Ελα τώρα πες τα όλα !!
 
Last edited:

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Μπορεί ν'αφήσει αυτά που ήδη διαθέτει,αρκεί να βεβαιωθεί ότι το πλέγμα θωράκισης θα είναι ορθά τερματισμένο με τον αγωγό γείωσης από την πλευρά του SCHUKO που μπαίνει στην πρίζα
Σωστός αλλά μιλάμε για καλώδια ηχείων εδώ.... 8-)
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Σωστός αλλά μιλάμε για καλώδια ηχείων εδώ.... 8-)
Tον έχει υπνωτίσει ο Leandros και βλέπει παντού καλώδια ρεύματος.. :D:D

(... ή μπορεί να φταίει που έχει "πέσει" ο server στο avsite).
Αισθάνομαι πολύ...προσβεβλημένος.Πώς τολμάνε κάποιοι αναιδείς χαρακτήρες να χαλάνε μιαν ωραία παραδρομή με...τεχνικές λεπτομέρειες.:laugh:

Παρεμπιπτόντως,ίσως να φταίει κιόλας ότι μου είναι αδύνατον έστω και να διανοηθώ μεγάλα σε μήκος και λεπτά σε διάμετρο καλώδια...ηχείων.Δεν βρίσκεται προορισμός για ένα τέτοιο αρχείο.:D

Στο παρελθόν είχα προτείνει για παρεμφερή εφαρμογή τα παρακάτω:
https://www.audiophonics.fr/en/bi-w...cable-silver-copper-4x40mm-o-115mm-p-119.html

Ο ίδιος πάλι σε παθητικά συστήματα χρησιμοποιώ μονομπλόκ δίπλα στο εκάστοτε ηχείο με καλώδιο όχι μακρύτερο από 50cm.
 




Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
ok λοιπόν... Με τα καλώδια βγάλαμε άκρη, κάνα μηχανάκι έκανε άφιξη να μας δείξεις φωτογραφία να γουστάρουμε;;;:):):D:D
 
  • Like
Reactions: PMC

P

PMC

Guest
Την εβδομάδα που πέρασε είχαμε τακτοποίηση.
Κάτι έφυγε ( marantz sr6012) κάτι ήρθε( bryston 6bsst2 3x500 στα 4Ωμ) περιμένουμε και τα Ηχεια . Και είμαστε σε ψάξιμο για προ home cinema.

Κάναμε τις τρεις μπριζες έξι ώστε οι τελικοί να παίρνουν από πρίζα απευθείας .
Μάθαμε ότι ο κάθε τελικός έχει 2100watt κατανάλωση στο peak του που σημαίνει 6300 για τους τρεις μαζί και πρέπει να δημιουργηθεί τρόπος να έρθει πιο πολύ ρεύμα πίσω από το έπιπλο.( χρειαζόμαστε μια 25αρα ασφάλεια ακόμα.)


Καθάρισμα .ξεσκονισμα .ξανασυνδεση.
[DOUBLEPOST=1559251272][/DOUBLEPOST]
092CFD37-A235-4075-9171-F3BA20FD0A95.jpeg
9F83691C-2B4D-4FA4-93E0-1FA5FB9D774E.jpeg
9D3DE9D6-67A5-413D-8DD7-1C36DEECDA56.jpeg
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top