Παρουσίαση συστήματος... PMC


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Ωραία, εμένα δεν μου αρέσει ο Miles και η jazz και βρίσκω την κλασική βαρετή και με παίρνει ο ύπνος (όταν πάω 60/70 σίγουρα θα έχω αλλάξει γούστα) και έχω 10 χιλιάρικα (υποθετικά) να στήσω ένα immersive setup, πως θα ακούω τα κομμάτια που μου αρέσουν όταν δεν κυκλοφορούν σε αυτό το format;
Οι περισσότερες κυκλοφορίες από ότι έχω καταλάβει αφορούν την κλασική και την jazz αλλά και κάποιους καλλιτέχνες που είναι δημοφιλείς σε συγκεκριμένο κοινό...
... μπραβο, ετσι ακριβως ειναι .. βαρετο και σε παιρνει ο υπνος ... στο ιμερσιβ αποκτα πραγματικο ενδιαφερων..
(δεν αναφερομαι στον Μαιλς, ουτε στη τσαζ ουτε στη κλασικη)
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
21
... μπραβο, ετσι ακριβως ειναι .. βαρετο και σε παιρνει ο υπνος ... στο ιμερσιβ αποκτα πραγματικο ενδιαφερων..
(δεν αναφερομαι στον Μαιλς, ουτε στη τσαζ ουτε στη κλασικη)

Μην ντρέπεσαι πες την αλήθεια... :p

Είχα κατεβάσει πριν από καιρό κάπου 20 πολυκάναλα demo flac τα περισσότερα κλασικής μουσικής από το site της 2L και μόλις άρχισε το δεύτερο track μετά από 3 λεπτά με πήρε ο ύπνος και ξύπνησα μετά από 25', βέβαια ήμουν λίγο κουρασμένος και πιθανόν η κλασική να με νανούρισε!... :p
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Άντε άλλο ένα post και γίνονται 1000, αυτός που θα το γράψει θα έχει μια αποκλειστική ακρόαση με το σύστημα του Τζιοβάνι διαρκείας 2 ωρών!! :p
Αυτός που θα το γράψει θα έχει τη χαρά να του απαντήσεις το 2030. ;)
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Μην ντρέπεσαι πες την αλήθεια... :p
...κρατα το σοου μαιμου...θελουμε και αλλο πσεμα...και αλλο πσεμα... που λεει και ενα τραγουδι...
(δεν θα επετρεπα στον εαυτο μου να αναφερθω σε αυτα τα ειδη γιατι δεν τα γνωριζω καλα, θελουν πολλα χρονια να ασκηθει το αυτι , αρκετο διαβασμα και καποια ατομα να σε μυησουν σε αυτο, το ιμερσιβ σεταπ βοηθαει στο να το πιασεις καλητερα το μεγεθος και τον ογκο του ηχου και κατεπεκταση της μουσικης αυτης)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ήμουν προηγουμένως έτοιμος να ποστάριζα το χιλιοστό ούτως ώστε να διδόταν ευκαιρία ακρόασης και γνωριμίας με τον jio,αλλά κάποιος προτρέχοντας μόλις την ΄΄έπαθε΄΄ πιο τραγικά και από ήρωα του...Σοφοκλή. :roflmao:
Με λίγα λόγια , η διευθέτηση των ηχείων είναι στην μικρή διάσταση του χώρου. Δλδ στο πλάτος.
Δλδ απόσταση FL C, FR- SR-L SR-R , περίπου 4 μέτρα όπως το υπολογίζω οπτικά , μπορεί και λιγότερο.
Απεναντίας η απόσταση μπαλκονόθυρας κουζίνας μπορεί να είναι και -8-9 μέτρα .
Τα λέω καλά Γκουρού?
Η διάσταση του πλάτους έχει τιμή 4,44 μέτρα.Ύψος 2,94.Μήκος 6,14 στο πρωτεύον μισό και 7,50 στο σκέλος που κάνει μαίανδρο.Η έκταση στο ένα πλευρικό τοίχωμα κυριαρχείται από δύο μεγάλες μπαλκονόπορτες,οπότε και το άλλο πλευρικό παραμένει γυμνό.Πλην όμως,με πλευρά στερεοφωνικού τριγώνου 1,67 μέτρα και συμμετρία κατά τη διευθέτηση έχει εξασφαλιστεί ότι οι διαδρομές για τις πρώτες πλευρικές ανακλαστικές συνιστώσες θα είναι ανώτερες από 3,70 μέτρα ξεπερνώντας το αντιληπτικόν όριο των 6 χιλιοστών δευτερολέπτου
 


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Ήμουν προηγουμένως έτοιμος να ποστάριζα το χιλιοστό ούτως ώστε να διδόταν ευκαιρία ακρόασης και γνωριμίας με τον jio,αλλά κάποιος προτρέχοντας μόλις την ΄΄έπαθε΄΄ πιο τραγικά και από ήρωα του...Σοφοκλή. :roflmao:

Η διάσταση του πλάτους έχει τιμή 4,44 μέτρα.Ύψος 2,94.Μήκος 6,14 στο πρωτεύον μισό και 7,50 στο σκέλος που κάνει μαίανδρο.Η έκταση στο ένα πλευρικό τοίχωμα κυριαρχείται από δύο μεγάλες μπαλκονόπορτες,οπότε και το άλλο πλευρικό παραμένει γυμνό.Πλην όμως,με πλευρά στερεοφωνικού τριγώνου 1,67 μέτρα και συμμετρία κατά τη διευθέτηση έχει εξασφαλιστεί ότι οι διαδρομές για τις πρώτες πλευρικές ανακλαστικές συνιστώσες θα είναι ανώτερες από 3,70 μέτρα ξεπερνώντας το αντιληπτικόν όριο των 6 χιλιοστών δευτερολέπτου
Επί το ελληνικότερον?
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Επί το ελληνικότερον?
Read and...weep. :lolsign:
Bhutia said:
Πολύ μου αρέσει η μικρή βύθιση στους 2,5. ;)
Σαφώς εσκεμμένη σχεδιαστικά, και σοφή.

ΥΓ. Μη την πειράξεις.
400-600 θέλει οπωσδήποτε σιδέρωμα, και για να νιώθεις υψηλές στάθμες διατηρώντας τες χαμηλά, λίγο τσίμπημα στον 1κ, θα του έδινα 2 ντιμπί γεμάτα. Η διαφορά στάθμης των 2 καναλιών στο 1-1,5κ είναι ακουστή, θέλει προσεκτικό σιδέρωμα.
Φυσικά είναι γνωστά αυτά.
Παρεμπιπτόντως,είχε ήδη διευθετηθεί με παρέμβαση ύστερα από μελέτη ETC και προσεκτική βαθμονόμηση πριν καν περάσουμε σε διαδικασία ισοστάθμισης...Τέτοιες ανισορροπίες διευθετούνται - όσο γίνεται - σε...βρεφική ηλικία.Δια του λόγου το ασφαλές :

1580648134733.png


Όπως σχολιάζει και ο καλός μας kkaram:
Εξαπατα τα ηχητικα κυματα φυσικα Αδυνατουν να τον αντιιληφθουν Στριβουν στους μαιανδρους και δεν βρισκουν τον δρομο πισω στα γκουρουδικα ωτα
 
Last edited:






Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Είναι αντίστροφο ισοδύναμο...θαλάμου αρνητικής πίεσης...:roflmao:
΄΄Άμπασοι΄΄ κατά τα άλλα και οι Manowar...Ανήκουν προφανώς και αυτοί στους καλλιτέχνες που ακούνε ΄΄χαλαρά΄΄ στο σπιτάκι τους,όπως μας έλεγαν κάποια καλόπαιδα... :Α
 



leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Δεν ισχύει, είναι γνωστό (κι αν δεν είναι το κάνω τώρα :p ) ότι οποιαδήποτε συσκευή παίρνω αφήνω το μαμά καλώδιο, σιγά μην πετάξω λεφτά σε καλώδια ρεύματος χαχαχαχαχααχα!!! :gotcha:
Εμμμ...
Μ' αυτά τα μηχανάκια που παίρνεις...τι να σου κάνει και το καλώδιο!! :roflmao: :roflmao: :roflmao:
..Δε κάνει και θαύματα!!:laugh::laugh::laugh:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.205
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top