Πατατα της χρονιας

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Σε καποιο αλλο thread ψηφισαμε τον καλυτερο-κατα την γνωμη μας- βιντεοπροβολεα για το 2006.
Ας παμε τωρα στο αλλο ακρο και να πουμε ποιος ηταν εκεινος που πραγματικα μας απογοητευσε.
Εδω δεν θα εχουμε προτασεις σε μορφη poll-διοτι μαυρο φιδι που με εφαγε ;) - αλλα μπορει καλιστα ο καθενας να προτεινει την δικη του..."πατατα" της χρονιας.

Θα σας πω και την δικη μου υποψηφιοτητα αλλα λιγο αργοτερα.

Κυριοι, βαρατε ελευθερα!;)
 


Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
ο χειρότερος, ή μαλλον η μεγαλύτερη απογοήτευση ήταν ο νέος Hitachi PJ-TX300 που είναι μια ακόμα "μαύρη" σελίδα στην παραγωγή της.... Οι διαφορές απο τον εξίσου μέτριο PJ-TX200 το μάυρο κέλυφος και η "βελτίωση" εικόνας...

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ
 






ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Αφου απο σημερα μπορω να μιλησω(η περιοδος σιωπης ισχυε μεχρι την κυκλοφορια γνωστου περιοδικου) θα ηθελα να πω δυο πραγματα.
Δεν ξεχνω τα οσα εχω γραψει για τον hitachi.
Ομως αυτος ο προβολεας ειναι σε μια κατηγορια τιμης που "συγχωρει" λαθη.
Αντιθετα, σκεψου να δωσεις 4 χιλιαρικα, και μετα να δεις τον ανταγωνισμο και να τρελλαθεις...

Ως εκ τουτου η πατατα της χρονιας απονεμεται απο εμενα με καθε ευλαβεια στον βιντεοπροβολεα που περιμενα πολλα και με απογοητεψε πληρως:
Toν Panasonic AE1000(1080ρ)
Κρατω μια πισινη για την περιπτωση που το κομματι ηταν ελαττωματικο(αληθεια, δεν εχει παραγινει το κακο με αυτα τα ελαττωματικα κομματια?)αλλα ειναι απο τις πολυ σπανιες περιπτωσεις που εχω δει στα τοσα χρονια, ο μικρος να παιζει καλυτερα απο τον μεγαλο!
Τωρα εαν στο projectorcentral η οπουδηποτε αλλου εχουν δει διαφορετικο προβολεα απο αυτον που ειδα...too bad!;-)
 

Μηνύματα
691
Reaction score
184
Πραγματικα Ανδρεα,για τον ιδιο λογο δεν εγραψα και εγω για τον ΑΕ1000, και την απογοητευση μου,και τον θεωρω τη δευτερη μεγαλη πατατα της χρονιας, μετα ομως τον Hitachi, και τουτο γιατι την εποχη που η LCD τεχνολογια βρισκεται στο απογειο της , αυτος μας γυρναει πολυ πισω.
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Hitachi και γω αφού ακόμα τον 1000αρη δε τον έχω δει και αφού ο Hitachi καταφέρνει να είναι και χειρότερος απο τον προκάτοχο του.
 

Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Hitachi και εγώ, καλοψημένη μάλιστα εστω και ας κάνει ενάμισι χιλιάρικο.
Και ο panny 100 κάνει τόσα αλλά παίζει Α΄ Εθνική και οχι Α΄ ενιαίο Μάνδρας.
 


Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
Αφου απο σημερα μπορω να μιλησω(η περιοδος σιωπης ισχυε μεχρι την κυκλοφορια γνωστου περιοδικου) θα ηθελα να πω δυο πραγματα.
Δεν ξεχνω τα οσα εχω γραψει για τον hitachi.
Ομως αυτος ο προβολεας ειναι σε μια κατηγορια τιμης που "συγχωρει" λαθη.
Αντιθετα, σκεψου να δωσεις 4 χιλιαρικα, και μετα να δεις τον ανταγωνισμο και να τρελλαθεις...

Ως εκ τουτου η πατατα της χρονιας απονεμεται απο εμενα με καθε ευλαβεια στον βιντεοπροβολεα που περιμενα πολλα και με απογοητεψε πληρως:
Toν Panasonic AE1000(1080ρ)
Κρατω μια πισινη για την περιπτωση που το κομματι ηταν ελαττωματικο(αληθεια, δεν εχει παραγινει το κακο με αυτα τα ελαττωματικα κομματια?)αλλα ειναι απο τις πολυ σπανιες περιπτωσεις που εχω δει στα τοσα χρονια, ο μικρος να παιζει καλυτερα απο τον μεγαλο!
Τωρα εαν στο projectorcentral η οπουδηποτε αλλου εχουν δει διαφορετικο προβολεα απο αυτον που ειδα...too bad!;-)
Ανδρέα ο Panasonic 1000 ήταν η μεγάλη προσμονή και του γενικού του Χρήστου, οπως και πολλών ακόμα rainbow-victims.

Σε σχέση με το τι μας έχει δώσει ο 900 που είναι ακόμα ενας αξιόλογος προτζέκτορας και φυσικά ο 100 που είναι για μένα Η ΛΥΣΗ στα 1500 ευρώ, η Full HD εκδοχή του 1000άρη απογοήτευσε πολύ κόσμο. Αλλά πάλι τι είναι χειρότερο να βγάζεις μετά απο 2 κορυφαία μοντέλα και ένα λάθος ή να βγάζεις μετά απο ένα μεγάλο λάθος τον νέο αντικαταστάτη που είναι απλά χειρότερος σε όλους τους τομείς όπως ή Hitachi?

Κατα την δική μου κρίση η μάρκα hitachi διαγράφεται απο την κατηγορία βιντεοπροβολέας και δεν ξέρω που μένει, τι προιόν έχει που να πώ να πάω να το δώ? Ισως Κλιματιστικό....!!!
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Απάντηση: Re: Πατατα της χρονιας

Αφου απο σημερα μπορω να μιλησω(η περιοδος σιωπης ισχυε μεχρι την κυκλοφορια γνωστου περιοδικου) θα ηθελα να πω δυο πραγματα.
Δεν ξεχνω τα οσα εχω γραψει για τον hitachi.
Ομως αυτος ο προβολεας ειναι σε μια κατηγορια τιμης που "συγχωρει" λαθη.
Αντιθετα, σκεψου να δωσεις 4 χιλιαρικα, και μετα να δεις τον ανταγωνισμο και να τρελλαθεις...

Ως εκ τουτου η πατατα της χρονιας απονεμεται απο εμενα με καθε ευλαβεια στον βιντεοπροβολεα που περιμενα πολλα και με απογοητεψε πληρως:
Toν Panasonic AE1000(1080ρ)
Κρατω μια πισινη για την περιπτωση που το κομματι ηταν ελαττωματικο(αληθεια, δεν εχει παραγινει το κακο με αυτα τα ελαττωματικα κομματια?)αλλα ειναι απο τις πολυ σπανιες περιπτωσεις που εχω δει στα τοσα χρονια, ο μικρος να παιζει καλυτερα απο τον μεγαλο!
Τωρα εαν στο projectorcentral η οπουδηποτε αλλου εχουν δει διαφορετικο προβολεα απο αυτον που ειδα...too bad!;-)

Τις τελευταίες ημέρες είμαι πραγματικά απογοητευμένος...

Έχω διαβάσει όσες κριτικές μπορούσα να βρώ για τον panasonic 1000...

Στο Internet, στο Hitech, ενώ μου έχουν μιλήσει και ο Ανδρέας αλλά και όλοι όσοι τον έχουν δει...

Προσωπικά φοβήθηκα να τον δω...

Όλες οι κριτικές καταλήγουν στο ίδιο συμπέρασμα... Το D6 είναι η μεγαλύτερη πατάτα της χρονιάς...


Υ.Γ. Πάω να αλλάξω την υπογραφή μου...
 

Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
Μη φοβασαι .....σιγα ,σιγα ....στρααατα ,στρατουουουλα...:happy_5:

ΚΑι γω ρε γ@μωτο περιμενα πολλα απο τον 1000.
Δεν τον εχω δει αλλα θα παω να τον δω .
Τοοοοσοι τυφλοι υπαρχουν .
Μπορει να κανουν και λαθος .:cool_3:
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
Μη φοβασαι .....σιγα ,σιγα ....στρααατα ,στρατουουουλα...:happy_5:

ΚΑι γω ρε γ@μωτο περιμενα πολλα απο τον 1000.
Δεν τον εχω δει αλλα θα παω να τον δω .
Τοοοοσοι τυφλοι υπαρχουν .
Μπορει να κανουν και λαθος .:cool_3:
υπάρχουν και μερικοί τυφλοί που ξαφνικά είδαν το φώς τους, και άλλοι που το έχασαν κάτω απο τα μάτια τους.... με τρόπο πολύ χονδρό!

Συνέχεια αύριο καθώς είμαι λιώμα μετά απο 7ωρη τοποθέτηση προτζέκτορα οθόνης, surround, ηχείων καναλιών κλπ κλπ στο πατρικό μου...

bye!
 



Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
και συμπληρώνω, οτι μετά την κριτική του Hitech, τον περασμένο μήνα, όπου τον έθαψαν με ταφόπλακα, διάβασα μια όμορφη κριτική για τον Panasonic 1000, στον Ηχο αυτού του μήνα.

Αν λοιπόν πάρουμε την λογική συνέχεια ότι ο νέος Panasonic 100 είναι πράγματι τόσο καλός όσο τον εχουν δεί πολλές φορές τα μάτια μου να είναι, τότε ο ακριβότερος και "βαρύτερος" Panasonic 1000 γιατί να μήν είναι ικανοποιητικός στον βαθμό που διάβασα στο περιοδικό.

Προτείνω στο μακρύ καυτό συγκριτικό στο τέλος του μήνα Ανδρέα οπωσδήποτε να τον περιλάβεις και τον 1000, για να μπορέσουμε να έχουμε ιδία γνώμη σωστή και τεκμηριωμένη.
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.719
Μηνύματα
2.873.672
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Rigas8
Top