Περί καλωδίων ρεύματος

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Δεν θέλει τόσο κόπο αγαπητέ… τρόπο θέλει.
Τα καλώδια είναι απλά, το κερασάκι στον… “Χάρη”. :D

(Κι εγώ με... παντούφλα ακούω).
View attachment 125709
Χωρις φωτο τσι παντουφλας δεν γινεσται πιστεφτος κυριε ! :D
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Γουατεβα... Αν το phono stage είναι πηγή, καλά κάνεις και ακούς διαφορές...
Απο τη στιγμή που το phono stage δεν διεγείρει τα ηχεία αλλά χρειάζεται πρόσθετο ενισχυτή ( στον οποίο συνδέεται μέσω ΕΙΣΟΔΟΥ του δεύτερου ), για χάρη συντόμευσης το χαρακτηρίζω ως ΠΗΓΗ ως προς τον ενισχυτή.
 


Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Και αναφέρομαι στο ότι είναι ΠΗΓΗ, επειδή θα μπορούσε ό,τι τροφοδοτεί η έξοδος του phono stage να καταγραφεί σε ψηφιακό αρχείο. Σε αντίθεση με το εάν για παράδειγμα το πείραμα γινόταν σε ένα τελικό ενισχυτή ( όπου εκει προφανώς και δεν υπάρχει δυνατότητα ηχογράφησης ).
[DOUBLEPOST=1557147255][/DOUBLEPOST]
Ναι... Έλα να μου κάνεις μια καλή αναπυκνωτωση... :D
Έτσι δεν το λένε οι χαιενταδες?

Τον αλλάζεις τον πυκνωτή κερατουκλη!! :p:p
Εγώ θα σου αλλάξω εσωτερική καλωδίωση. :p
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Απο τη στιγμή που το phono stage δεν διεγείρει τα ηχεία αλλά χρειάζεται πρόσθετο ενισχυτή ( στον οποίο συνδέεται μέσω ΕΙΣΟΔΟΥ του δεύτερου ), για χάρη συντόμευσης το χαρακτηρίζω ως ΠΗΓΗ ως προς τον ενισχυτή.
Ούτε ένας προενισχυτής σε ένα σύστημα με προ και τελικό διεγείρει τα ηχεία..
Να τον πούμε και αυτόν πηγή χάριν συντομίας?
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ναι... Έλα να μου κάνεις μια καλή αναπυκνωτωση... :D
Έτσι δεν το λένε οι χαιενταδες?

Τον αλλάζεις τον πυκνωτή κερατουκλη!! :p:p
θα σου αλλάξω πρώτα την εσωτερική καλωδίωση Χαρούλη:D
 


Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Ούτε ένας προενισχυτής σε ένα σύστημα με προ και τελικό διεγείρει τα ηχεία..
Να τον πούμε και αυτόν πηγή χάριν συντομίας?
Πολύ ωραία λοιπόν. Ακούγαμε την έξοδο του προ προενισχυτή στον ενισχυτή. Ικανοποιημένος; Αυτή την έξοδο μπορούσαμε να τη γράψουμε σε ένα ψηφιακό μέσο, άρα όλοι θα μπορούσαν να ακούσουν τη διαφορετική συμπεριφορά του phono stage κάθε φορά και κατ'επέκταση, του ίδιου του συστήματος.
 


Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
(βέβαια, αν θέλουμε να ακριβολογούμε, ακούγαμε τον προ προενισχυτή που τροφοδοτούσε με σήμα τον προενισχυτή του ολοκληρωμένου ενισχυτή ο οποίος στη συνέχεια οδηγούσε τη τελική ενίσχυση ).
[DOUBLEPOST=1557147947][/DOUBLEPOST]Επίσης, δεν θα ξαναπώ ότι ακούω ψηφιακό μέσο. Απο εδώ και πέρα θα λεώ ότι ακούω τον τελεστικό του dac μου που οδηγείται απο το usb interface, το οποίο μέσω του usb καλωδίου οδηγείται απο το Nuc μου. Μήπως να αναφέρω και ότι η γη είναι στρογγυλή, να μην αφήσουμε απ'έξω καμία πληροφορία; :p
 



A

AKARL

Guest
Ναι,ότι δεν κάνει να υποτιμούμε ούτε την ακροαματική οξυδέρκεια ούτε τη νοημοσύνη κανενός...;)
Μρε αποκρυφιστικέ γκουρού Μπχούθχια πραμαδεγκαταλαβαεκειά. :acute:

Μπορείς να μου το ματαξαναεπαναπεις σταλινικά; :gotcha: :p

Οντως, είναι η αγαπημένη μου, γνήσιο δέρμα, και πολύ πολύ αναπαυτική, με ανατομικό πέλμα, αλλά και αθόρυβη στο περπάτημα με μαλακό ελαστικό από κάτω της, αντιολισθητικό. Συνιστάται ανεπιφύλακτα, αν και είναι λίγο ακριβή για παντόφλα.... ;)
Και, αν μου επιτρέπεται ένα μικρό σχόλιο, είναι απολύτως assortie με το πως-το-είχε-πει-ο-Γκέμπρε-σκατουλί χρώμα των τοίχων.... :p :roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Για ελα να δουμε παντουφλιτσες - ιδου οι δικες μου
IMG_20190506_163244.jpg

πονηρα [για να 'μαι και οντοπικ] εκθετω και τσι καλωδιαρες μου [χυδην] στο μπαγκραουντ , μερος των διαχυτικων μου διαταξεων και λοιπα παραφερναλια ...
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Για ελα να δουμε παντουφλιτσες - ιδου οι δικες μου
View attachment 125731
πονηρα [για να 'μαι και οντοπικ] εκθετω και τσι καλωδιαρες μου [χυδην] στο μπαγκραουντ , μερος των διαχυτικων μου διαταξεων και λοιπα παραφερναλια ...
Πωωωπω, κάποτε είχα φτιάξει κι εγώ ένα τέτοιο ρακ! Και απο καλώδια, καλά το πας κι εσύ!
 


Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
να νιώθεις κάθε μποτιά στο στομάχι, με τον ίδιο τρόπο που τη νιώθεις στο λάιβ, χωρίς φανφάρες και βουϊτά, ξεκάθαρη και κοφτή μποτιά. Ωραίο πράμα... Μόνο άμα το ακούσεις θα καταλάβεις τι χάνεις τόσο καιρό.
Κασιά λέμε μπαρπαΚώστα… Κασιά ! (θα μας ακούσει η άλλη ….και θ΄ αρχίσει τις κατσάδες).

Κοίτα …
Σ΄ένα λάιβ, πας μπροστά στα Ηχεία για να φας ξύλο, αυτό είναι γνωστό χρόνια τώρα (ρώτα τον toy_lou….),
+ ότι παίρνεις τον κοχλία στα χέρια.
Αν πας στο σπίτι του φίλου σου που παίζει τύμπανα, θα πάρεις όλη την ομορφιά απ΄τις χαμηλές....
με όλα τα σπλάχνα στην θέση τους αλλά η Κασιά... Κασιά !

Είναι θέμα επιλογής, βίτσια είναι αυτά ;)


ΥΓ. Βουϊτά ? Από 'κει βγαίνει το..... Bhutia ?
.
[DOUBLEPOST=1557150907][/DOUBLEPOST]
Χωρις φωτο τσι παντουφλας δεν γινεσται πιστεφτος κυριε ! :D

Γειά σου βρε oldy με τα ωραία σου !
(ο συμπαθέστερος εδώ μέσα)
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Αν η διάταξη ήταν CD player-ολοκληρωμενος-ηχεια..... π.χ....την δοκιμή πως θα την κάναμε ρε παιδιά....; :idk:
Εσένα δε σε απασχολούν οι δοκιμές ρε χαμενε.... Είπαμε θα πάρεις ενεργά... :D
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.364
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top