Περί ρυθμίσεων(aka calibration για αρχάριους)


gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.600
Reaction score
4.135
Απάντηση: Περί ρυθμίσεων(aka calibration για αρχάριους)

Το θέμα ανοίγει για τυχόντες απορίες.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.600
Reaction score
4.135
Απάντηση: Περί ρυθμίσεων(aka calibration για αρχάριους)

Ειδικά το 5 να το κάνετε ευαγγέλιο αν δεν έχετε την οικονομική δυνατότητα να αγοράσετε εξοπλισμό(όπως αναφέρει το 1) ή να φωνάξετε calibrator.
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Περί ρυθμίσεων(aka calibration για αρχάριους)

Ενα από τα καλά που έχουν τα φόρα είναι και τέτοια θεματάκια που βοηθούν εμάς τους άσχετους να ρυθμίσουμε καλύτερα την τηλεόρασή μας.Χθες το απόγευμα πέρασε από το τσαρδί μου ο Γιώργος να μου φέρει ένα καλούδι, να 'ναι καλά το παλληκάρι, και είδε και την τηλεόραση.Εκανε κάποιες ρυθμήσεις και τώρα ο ουρανός είναι γαλάζιος από κάτασπρος και οι βραδινές σκηνές έγιναν πραγματικά βραδινές από το απόγευμα του αρκτικού κύκλου που ήταν πριν :405:
Κατέβασα και τα paterns και πραγματικά είναι πολύ εύκολο να ρυθμήσεις την ΤV.Ευχαριστώ Γιώργο !
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.052
Μου αρέσει που τόσο καιρό μας έλεγες για την εικόνα της LG!!

Και έκανες και κριτική για την εικόνα, τρομάρα σου...:136::135:
 

Μηνύματα
5.607
Reaction score
3.419
Απάντηση: Περί ρυθμίσεων(aka calibration για αρχάριους)

Μήπως ξέρει και έχει κάνει κάποιος το σωστό calibration για tv sony kdl 32v2000?
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.600
Reaction score
4.135
Απάντηση: Περί ρυθμίσεων(aka calibration για αρχάριους)

Μήπως ξέρει και έχει κάνει κάποιος το σωστό calibration για tv sony kdl 32v2000?
Κάθε τηλεόραση θέλει διαφορετικές ρυθμίσεις για να βγάλει το σωστό αποτέλεσμα.
Ξεκινήστε με το νο5 για κάποιες αρχικές ρυθμίσεις και αν θέλετε μετά καλείτε και κάποιον εξειδικευμένο calibrator για να σας την ρυθμίσει.
 

Μηνύματα
5.607
Reaction score
3.419
Απάντηση: Περί ρυθμίσεων(aka calibration για αρχάριους)

ok thanks έλεγα μήπως το είχε κάνει κάποιος στη συγκεκριμένη tv με επιτυχία
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Περί ρυθμίσεων(aka calibration για αρχάριους)

Κάθε τηλεόραση θέλει διαφορετικές ρυθμίσεις για να βγάλει το σωστό αποτέλεσμα.
Ξεκινήστε με το νο5 για κάποιες αρχικές ρυθμίσεις και αν θέλετε μετά καλείτε και κάποιον εξειδικευμένο calibrator για να σας την ρυθμίσει.
ok thanks έλεγα μήπως το είχε κάνει κάποιος στη συγκεκριμένη tv με επιτυχία
Τι ευγένεια! :116:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.600
Reaction score
4.135
Απάντηση: Περί ρυθμίσεων(aka calibration για αρχάριους)

ok thanks έλεγα μήπως το είχε κάνει κάποιος στη συγκεκριμένη tv με επιτυχία
Και να τι είχε κάνει οι ρυθμίσεις δεν θα είναι ίδιες για την δική σου τηλεόραση.
Επίσης δεν βλέπετε και στις ίδιες συνθήκες φωτισμού.
 

Μηνύματα
937
Reaction score
258
Απάντηση: Περί ρυθμίσεων(aka calibration για αρχάριους)

Για την panasonic 42st50 θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βελτιωσω καποιες ρυθμισεις,επισης το intelligent frame creation σε ποια θεση πρεπει να ειναι οταν παρακολουθω SD τηλεοπτικο σημα;και ποια οταν βλεπω HD απο tv η απο blue ray;
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Απάντηση: Περί ρυθμίσεων(aka calibration για αρχάριους)

παιδια καλησπέρα λέγομαι Βασίλης και θα ήθελα την βοήθεια σας αν γίνεται .. έχω μια LG S 800 37' και δεν μπορώ να ρυθμίσω τα κανάλια ( συγκεκριμένα αντ-1 και alpha που κατα περιέργο τρόπο οι περισσότεροι που ειχαν ενσωματωμένο αποκωδικοποιητη αυτο μου είπαν ..) μπορεί καποιος να μου step by step πως να το κάνω απο τηλεκοντρο ? ευχαριστω εκ των προτέρων !!
 

Μηνύματα
27
Reaction score
2
Απάντηση: Περί ρυθμίσεων(aka calibration για αρχάριους)

επι της ευκαιριας θα η8ελα να ρωτησω αν καποιος εχει την philips 46pfl9706 να μοιραστει μαζι μας τις προσωπικες του ρυθμισεις .ευχαριστω προκαταβολικα!
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Καλημέρα. Έχω έναν φίλο που έχει το μοντέλο της SONY 32EX40B. Και δεν μπορεί να βρεί σε ταινίες mpg4 τις οποίες και παίζει η τηλεόρασή του, τους υπότιτλους που έχει τσεκαριστεί στην δική μου τηλεόραση οτι υπάρχουν, παίζουν. Γνωρίζει κανείς για το συγκεκριμένο μοντέλο πως μπορεί ο φίλος να ενεργοποιήσει τους υποτίτλους; Είναι και μεγάλος άνθρωπος και δεν γνωρίζει απο τεχνολογία πολλά.
Σας παραθέτω και το εγχειρίδιο της συσκευής.
http://pdf.crse.com/manuals/4180167221.pdf
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.391
Reaction score
50.290
Τον Μάρτιο του 1966 το περιοδικό «Εικόνες» της Ελένης Βλάχου κυκλοφορούσε με ένα ρεπορτάζ, που έκανε αίσθηση. Αφορούσε την πρώτη ελληνική τηλεόραση, που έμπαινε έστω και καθυστερημένα στη ζωή των πολιτών. Το τεύχος με τις «δώδεκα πρακτικές συμβουλές για τους υποψήφιους θεατές τους είδους» έγινε ανάρπαστο. Τα χρόνια πέρασαν, πολλά άλλαξαν και οι συγκρίσεις είναι αναπόφευκτες....








...............!!!!!!!!!!!!!......:roflmao:

.................ναι σίγουρα


http://www.mixanitouxronou.gr/apisteftes-odigies-chrisis-gia-tin-tileorasi-to-1966/
 

Μηνύματα
19
Reaction score
3
Καλησπέρα, πλέον τα link για τις ρυθμίσεις δεν λειτουργούν. Μπορούμε να τα ανανεώσουμε κάπως;
Ευχαριστώ.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.026
Reaction score
20.408




 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.191
Μηνύματα
2.855.610
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top