Περι ανταλλακτικων-σερβις

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Τι θα λεγατε να παραθεσουμε ολοι τις εμπειριες μας απο τα σερβις,την επαρκεια ανταλλακτικων των ελληνων αντιπροσωπων, και την μετα πωληση συμπεριφορα τους?(μηπως ανοιγω ασχημο θεμα?)
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

Μου θυμιζεις τον Ιωβ που εξυνε καποιες πληγες με κεραμιδι.
Το κακο ειναι οτι οσο πιο πολλες συσκευες εχεις αγορασει τοσο μεγαλυτερες εμπειριες αποκτας.
Θυμαμαι απο το 1989 οταν η κινοντεχνικη ηταν ακομα στην στουρναρη(ακομα μου χρωστανε μια καψα)
μεχρι το 2005 με την κακη συμπεριφορα της τοτε αντιπροσωπιας της jamo.Κατα τα αλλα οι συνηθως αγχωμενοι τεχνικοι κοιτουν να δειξουν την ευθυνοφυγη τους ρειχνοντας το φταιξιμο παντα σε εμας.Ασχετοι -βαριεστημενοι-καποιοι να δειχνουν ενδιαφερον
ολα αυτα και ακομα καμποσα συνθετουν την εικονα.
Κακες εμπειριες ειχα απο
intresys-σαραβελου-space vision -ελασιν-κινοντεχνικη-audio evolution- laserland-nexus acoustic

Καλες
intersys -σαραβελου -audio evolution-kosmas hi fi-και psa -nexus acoustic

Iσως ξεχνω κατι, αν θελετε μπορω να γινω πιο αναλυτικος
 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

Και γιατι οχι στο τελος να αξιολογησουμε τον καλυτερο και τον χειροτερο.
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

intresys αρνηση αντικατασταση συσκευης
-σαραβελου παρα μια βδομαδα 2 μηνες για την αντικατασταση οθονης
-space vision αρνηση καλυψης εγγυησης προιοντος
-ελασιν δυσπιστια και προσωρινη μη καλυψης μου σε εγγυηση
-κινοντεχνικη αρνηση αντικαταστασης προιοντος-αδιαφορια συμβατοτητας προιοντος τους
-audio evolution- αρνηση εγγυησης κρακ σε κροςοβερ ηχειου
laserland αρνηση αντικαταστασης -μη παροχη αποδειξης αγορων
-nexus acoustic πηρε καλωδιο να το δωσει προς ακροαση και του εβαλε μπανανες (τις οποιες με χρεωσε ) χωρις να με ρωτησει


καλες

intersys τεχνικη υποστηριξη οταν χρειαστηκε,

-σαραβελου ευγενεια βοηθεια σε καποιες πειπτωσεις
-audio evolution αντικατασταση σιτας ηχειου χωρις χρεωση, βοηθεια σε καποιες περιπτωσεις

-kosmas hi fi
αντικατασταση σε ακριβο hdmi
-και psa ο αντρεας μου βρηκε πολλες φορες αγοαστες σε διαφορα προιοντα που πουλουσα, χωρις να ειμαι πελατης

-nexus acoustic
βοηθεια σε τεχνικες εφαρμογες στα πρωτα μου βηματα , και γενικα σε παροχη συσκευων προς δοκιμη
και hifi power καλη αντιμετωπιση

αν θυμηθω και αλλα θα ξαναρθω
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

Βρε argi, εχεις ανακατέψει αντ/πειες και καταστήματα.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

Μπορουμε να καταχωρησουμε και την υπευθυνοτητα τω κατασκευαστων σε διαφορες περιπτωσεις.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

Βρε argi, εχεις ανακατέψει αντ/πειες και καταστήματα.
Νικο ποια ειναι η γνωμη σου να γραψω για harman τουιτερ μιντ και την μη εκτελεση παραγγελιας των array?Αυτην την παραγραφο διαγραφη γραφτηκε εκ παραδρομης
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

solid foundation αρνηση καλυτερης τιμης-πουλουσε τα διπλα απο αμερικη

exlusive audio , λιγη ειρωνεια στην αρχη μετα βεβαια οταν ειδαν τι ξερω ολα αλλαξαν.

audio temple αρνηση παραχωρησης για ακροαση καλωδια ηχειων αξιας 30 χιλ ευρω.

δημουλας οταν ειχε την synergistic πουλουσε οσο ηθελε

λαιος ευγενικη παραχωρηση ηχειων προς ακροαση-ενημερωση -βοηθεια απιστευτη.Αλλα οι τιμες που δινει ειναι υψηλες

twindigital απιστευτη ευγενεια, εξυπηρετηση, δεν κρατησε μουτρα οταν αγορασα ηχεια απο αλλου, το ψαχνει πολυ και δεν αφηνει πελατη στεναχωρεμενο με τιποτα.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

Κυριε συντονιστα μπορειτε να το διαγραψετε αυτο ?
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

Νικο ποια ειναι η γνωμη σου να γραψω για harman τουιτερ μιντ και την μη εκτελεση παραγγελιας των array?

Κάντο λιγο πιο ευνόητο.
Οπως ξερεις , υπάρχει ενα θέμα με την JBL Synthesis και την JBL consumer.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

η pioneer europe δεν ηξερε λειτουργια προιοντος τους και κου αλλαξαν τρεις φορες εναν ax5ais τελικα την λυση εδωσε ο τεχνικος μου.

exact power δεν απαντουσε ουτε στον αντιπροσωπο

cinemateq υποστηριξη εξαιρετικη

audyssey ο κυριακακης ειναι ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ μου ανοιξε πολλες φορες τα ματια.

richard grays συμπαθιτικοι παπουδες

symphonic Emporium
μου πουλησε ανοιγμενα φιλτρα για καινουργια
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

Κάντο λιγο πιο ευνόητο.
Οπως ξερεις , υπάρχει ενα θέμα με την JBL Synthesis και την JBL consumer.
Μπορει να σβηστει η αναφορα αυτη (γραφτηκε εκ παραδρομης)και να την διατυπωσω αλλιως?
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

Home Entertainment Center ευγενικη παραχωρηση καλωδιων component πριν 7 χρονια
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

Ωχ πηρε φορα ο Αργυρης πως σταματαει τωρα?
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

Λοιπον ας γραψω και εγω.WAVE MOTION εξαιρετικη συμπεριφορα σε ολα τα επιπεδα.Παραδωση μηχανηματωνμεσα στους προβλεπομενους χρονους και αψογη συμπεριφορα μετα την πωληση(Και σε ακριβα και σε φθηνα μηχανηματα).Οσο αφορα τα ανταλλακτικα ολοι λιγο πολυ γνωριζουμε την δυσκαμψια του harman groyp.Κοσμας,αψογη εξυπηρετηση σοβαρη υποστηριξει σε προβλημα ακριβου μηχανηματος με αποτελεσμα την επιστροφη του μηχανηματος στην αντιπροσωπεια η οποια δεν το δεχοταν και την ευρεση λυσης στο οικονομικο μιας και το μηχανημα ειχε εξοφληθει απο μερους μου.Ζωδιατης αγορα πολλων μηχανηματων απο ετος 1982 απλα καλος αλλα εμπορος.Καραγιαννης KIMPER καλα τωρα ο αψογος του αψογου και τελος.LYNX τα 2α(αοσμος-αχρωμος),Κοψιας,καλο παιδι, πολυ καλο παιδι αλλα ακριβος!!Μπερδεψα λιγο τους εμπορους με αντιπροσωπους αλλα δεν πειραζει.Θα συνεχισω μετα παλι.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

tsakiridis devices -
oδυσσεας και κωστας (οι αδερφοι τσακιριδοι) μεχρι το 2003 μου εφτιαχναν απο καστομ μετασχηματιστες για scalers μεχρι ειδικα κουτια - σπεσιαλ φιλτρα-και γενικα οτι τους ειχα ζητησει .Ευγενεστατοι και οι δυο.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

Mπορει να μου απαντησει καποιος εαν ειναι υποχρεωμενοι οι αντιπροσωποι,οχι μονο στην ελλαδα αλλα σε ολο τον κοσμο να διατηρουν καποιο στοκ ανταλλακτικων για τα μηχανηματα που αντιπροσωπευουν?και εαν ναι για ποσο καιρο.Και εαν υπαρχει η δεσμευση των κατασκευαστων να διατηρουν στοκ ανταλλακτικων για καποια χρονια ακομα και για καταργημενες σειρες,οπως π.χ στα αυτοκινητα.Τι γινεται οταν χρειαστεις καποιο ανταλλακτικο απο μηχανημα το οποιο ειναι σε κυκλοφορια και ο κατα τοπους αντιπροσωπος αδυνατει να σε καλυψει με υπαιτιο την κατασκευαστρια εταιρεια?Υπαρχει καποια νομοθεσια για αυτα?
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Περι ανταλλακτικων-σερβις

αντωνη οπως ξερεις , υπαρχουν μηνυσεις στο υπουργειο εμποριου, για ευκολοτερες περιπτωσεις.Οπως ξερεις δυσκολα μπορει καποιος να στοκαρει spare parts .Για πολλους και διαφορους λογους.Του ερχεται φτηνοτερα μια μηνυση παρα να στοκαρει τοσα τεμαχια.
Τι χωρο χρειαζεται αν ειναι πολλα?
αν εχει πολλες αντιπροσωπιες?
Θα περιμενει ποτε θα πουλησει κατι?
Εδω ποσοι δεν αντιπροσωπευουν μηχανακια που ειχαν πριν 3-5-7 χρονια.
Στο θεμα μας τωρα , στα αυτοκινητα ειναι υποχρεωμενοι για 10 χρονια μετα την καταργηση ενος μοντελου.
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.688
Μηνύματα
2.869.973
Members
37.945
Νεότερο μέλος
belg1960
Top