Περι streamer ο λογος..

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Καλημερες ομορφες καλοι μου κυριουλιδες.....
Επειδη εδω και καιρο δεν υπαρχει πχια στο σπιτι cd player η πικαπι η γραμμοφωνο η μπομπινοφωνο η κασσετοφωνο κλπ ακουω απο το αγαπημενο μου GOBUZ με το αιπαντι ανα χειρας -δεν καιω και θερμιδες απο το πηγαινε ελα-ειπα να συζητησουμε λιγο το θεμα των συσκευων streamer !
Η αληθεια ειναι οτι βλεπω σε καποιες απο αυτες τις συσκευες που κυκλοφορουν στον πλανητη κατι τιμες και θελω να κοπανησω την κεφαλα μου στα μπουτια μιας τουρμπατης μπροστοβαρης καβλετας απο τη μανουρα μου μιας και οι τιμες για μια ιντερνετικη ψηφιακη πορτα μουσικων αρχειωνε ειναι κυριολεκτικα απιστευτες για να μην πω τραγικες.....
Ψαχνομαι λοιπον κα παρω ενα streamer αξιολογο .....κοιταζω κατα INUUOS ,κατα Melko η και οτιδηποτε εχετε να προτεινετε.....
Τωρα θα μου πεις οτι ....και συ ρε παπαρα Βλαση θες να ριξεις 2000κα για μια τετοια συσκευη και παραπανω γκρινιαζεις για τους παραδες που κοστιζουν καποια απο αυτα.....εγω ομως γκρινιαζω για συσκευες που βλεπω οτι κοστιζουν 8 και 10 και 15000 ευρα μονο και μονο για διαβασμα πσηφιακωνε αρχειων .....
Τελος και παντω νε αν θετε ριχτε καμια προταση οσοι ειστε κατοχοι streamers και το κυριοτερο ειναι αν θετε να συζητησουμε λιγο την αναγκη υπαρξης μιας τετοιας συσκευης στο συστημα μας !

Για την ωρα παιζω με Audirvana Studio και Mac mini ειτε τα αρχεια που εχω σε σκληρους δισκους ειτε streaming το Gobuz !
Σας μερσω....
 


Μηνύματα
5
Reaction score
16
Καλημέρα! Με απασχολεί και εμένα το θέμα που θέτεις αν και δεν πρόκειται να καταργήσω πικαπ και cd. Επειδή διαθέτω αξιοπρεπές DAC (όχι των 15000...) έχω φτιάξει με ένα μικρό pc της TurboX (χωρίς ανεμιστήρα, τρέχει windows10) το streamer με το οποίο ακούω ψηφιακά αρχεία (Musichi, foobar2000), ιντερνετικά ραδιόφωνα, κάποιες πλατφόρμες αλλά και youtube. Το σήμα βγαίνει από το USB στον μετατροπέα HiFaceII της MTech και μέσω ομοαξονικού καλωδίου (BNC τερματισμοί) το σήμα πάει στο DAC. Τα αρχεία σε εξωτερικό σκληρό. Έχει μειονεκτήματα (πληκτρολόγιο και οθόνη) αλλά από την άλλη κερδίζω σε ευελιξία, αφού δεν αποκλείω καμία πηγή, προσιτό κόστος ενώ τα ρεύματα παραμένουν διακριτά (pc, DAC, οθόνη). Τώρα μπαίνω στη λογική του NAS κτλ αλλά μέχρι στιγμής, δεν θα το έκανα πχ Roon Rock, επειδή θα έχανα τις ελεύθερες πηγές. Θέλω δηλαδή να πω ότι υπάρχει απεριόριστη μουσική (εντάξει, όχι σε hi res ποιότητα) και το να δώσω τετραψήφιο νουμερο για συσκευή που θα παίζιε μόνο αρχεία το βρίσκω κάπως.
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
1500+ το ιννουος το μικρό με το τροφοδοτικό, 300 ο δικτυακός, 300 οι σκληροί, 100 το ρουν, 150 το τινταλ, αυτά μας χωρίζουν αγορίνα.
Πόσο καλύτερα θάσαι δεν ξέρω!!
Με 2,5 χιλιαρικάκια θα μάθεις.;)
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Μια χαρά είσαι με το mac mini+Audirvana.
Κατσε ρε φιλος....ενας υπολογιστης οπως ειναι το mac mini συμφωνω οτι σαν περιβαλλον αλλα και λειτουργικα απο θεμα hardware ειναι καλλιτερο απο εναν αναλογο υπολογιστη για windows ομως τι γινεται με τα raills των τροφοδοτικων,τι γινεται με το τι φιλτρα αποθορυβοποιησης που χρησιμοποιουν αυτες οι συσκευες σε σχεση με αναλογες αυτων των streamers ? Ουσιαστικα ψαχνομαι για εναν δικτυακο player χωρις dac ...και θεωρω οτι τα streamer χρησιμοποιουν ultra-low noise regulators που δεν εχει το mac mini μου ,κανουν ποιο βελτιωμενη διαχειριση των ΕΜΙ ,καποιοι χρησιμοποιουν Medical-Grade Mains Filter η διαφορετικης τοπολογιας τροφοδοτικα ειτε Linear ειτε swicthing οπου σιγουρα στον ηχο βαζουν την υπογραφη τους και ενεργουν ουσιαστικα σε σχεση με εναν απλο υπολογιστη γενικης χρησεως---ασχετα αν και αυτα ειναι βασισμενα σε Linux με motherboard οπως ενας υπολογιστης !
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Κατσε ρε φιλος....ενας υπολογιστης οπως ειναι το mac mini συμφωνω οτι σαν περιβαλλον αλλα και λειτουργικα απο θεμα hardware ειναι καλλιτερο απο εναν αναλογο υπολογιστη για windows ομως τι γινεται με τα raills των τροφοδοτικων,τι γινεται με το τι φιλτρα αποθορυβοποιησης που χρησιμοποιουν αυτες οι συσκευες σε σχεση με αναλογες αυτων των streamers ? Ουσιαστικα ψαχνομαι για εναν δικτυακο player χωρις dac ...και θεωρω οτι τα streamer χρησιμοποιουν ultra-low noise regulators που δεν εχει το mac mini μου ,κανουν ποιο βελτιωμενη διαχειριση των ΕΜΙ ,καποιοι χρησιμοποιουν Medical-Grade Mains Filter η διαφορετικης τοπολογιας τροφοδοτικα ειτε Linear ειτε swicthing οπου σιγουρα στον ηχο βαζουν την υπογραφη τους και ενεργουν ουσιαστικα σε σχεση με εναν απλο υπολογιστη γενικης χρησεως---ασχετα αν και αυτα ειναι βασισμενα σε Linux με motherboard οπως ενας υπολογιστης !
Απορία: νομίζεις ότι είναι ηλίθιοι εκεί στη Roon που στήνουν το nucleus με ένα τυπικό intel nuc μέσα σε κουτί παθητικής ψύξης...? :) Δεν θα μπορούσαν να έστηναν ένα super duper streamer όπως αυτό που περιγράφεις με τα χίλια δυο κυκλώματα "αποθορυβοποίησης" ας πούμε;
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
1500+ το ιννουος το μικρό με το τροφοδοτικό, 300 ο δικτυακός, 300 οι σκληροί, 100 το ρουν, 150 το τινταλ, αυτά μας χωρίζουν αγορίνα.
Πόσο καλύτερα θάσαι δεν ξέρω!!
Με 2,5 χιλιαρικάκια θα μάθεις.;)
Κοιτα δοντογιατρε μου....δικτυακο δισκο δεν θελω,εξωτερικους σκληρους εχω 5 τερα ,Gobuz πλερωνω family πακετο με 40 ευρω τον χρονο την studio εκδοση με καργα Hi res αρχεια ,Roon αργοτερα και εχω και χρυσαφι σεμεν της γυναικας να το σκεπαζω να μη μου κρυωνει.....:p:):)
Απορία: νομίζεις ότι είναι ηλίθιοι εκεί στη Roon που στήνουν το nucleus με ένα τυπικό intel nuc μέσα σε κουτί παθητικής ψύξης...? :) Δεν θα μπορούσαν να έστηναν ένα super duper streamer όπως αυτό που περιγράφεις με τα χίλια δυο κυκλώματα "αποθορυβοποίησης" ας πούμε;
Βρε Αστρονομε δηλαδη και ολες οι αλλες οι εταιριες που φτιαχνουν streamers ειναι ηλιθιοι με απωτερο σκοπο την παγκοσμια κοροιδια οσων δεν ασπαζονται το Roon και το nucleus?Kai απο οτι βλεπω δεν κοστιζει λιγο και αυτο...
 


Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Καλημερες ομορφες καλοι μου κυριουλιδες.....
Επειδη εδω και καιρο δεν υπαρχει πχια στο σπιτι cd player η πικαπι η γραμμοφωνο η μπομπινοφωνο η κασσετοφωνο κλπ ακουω απο το αγαπημενο μου GOBUZ με το αιπαντι ανα χειρας -δεν καιω και θερμιδες απο το πηγαινε ελα-ειπα να συζητησουμε λιγο το θεμα των συσκευων streamer !
Η αληθεια ειναι οτι βλεπω σε καποιες απο αυτες τις συσκευες που κυκλοφορουν στον πλανητη κατι τιμες και θελω να κοπανησω την κεφαλα μου στα μπουτια μιας τουρμπατης μπροστοβαρης καβλετας απο τη μανουρα μου μιας και οι τιμες για μια ιντερνετικη ψηφιακη πορτα μουσικων αρχειωνε ειναι κυριολεκτικα απιστευτες για να μην πω τραγικες.....
Ψαχνομαι λοιπον κα παρω ενα streamer αξιολογο .....κοιταζω κατα INUUOS ,κατα Melko η και οτιδηποτε εχετε να προτεινετε.....
Τωρα θα μου πεις οτι ....και συ ρε παπαρα Βλαση θες να ριξεις 2000κα για μια τετοια συσκευη και παραπανω γκρινιαζεις για τους παραδες που κοστιζουν καποια απο αυτα.....εγω ομως γκρινιαζω για συσκευες που βλεπω οτι κοστιζουν 8 και 10 και 15000 ευρα μονο και μονο για διαβασμα πσηφιακωνε αρχειων .....
Τελος και παντω νε αν θετε ριχτε καμια προταση οσοι ειστε κατοχοι streamers και το κυριοτερο ειναι αν θετε να συζητησουμε λιγο την αναγκη υπαρξης μιας τετοιας συσκευης στο συστημα μας !

Για την ωρα παιζω με Audirvana Studio και Mac mini ειτε τα αρχεια που εχω σε σκληρους δισκους ειτε streaming το Gobuz !
Σας μερσω....
Δυστυχως Βλασση μου, η διαφορα που ακους ανεβαινοντας επιπεδο σε εναν server ειναι πραγματικα πολυ μεγαλη, εξισου σημαντικη με τη διαφορα που ακους αλλαζοντας DAC. Ρωτα τον Μιχαλη τον Κανακακη να σου πει τι βελτιωση ελαβε οταν εφυγε απο το Mac και πηγε σε ενα Melco N100.

Συμφορουμιτης πηγε προσφατα απο το Melco N1ZH στο μεγαλυτερο Melco N10 και του επεσαν τα σαγονια στο πατωμα. Και το πιο τρελο ειναι η βελτιωση που πηρε ο Αντρεας ο οποιος πηγε απο το Melco N10 στον server της Wadax. Αν και ειναι κινηση χωρις οικονομικη λογικη δυστυχως για ολους μας η βελτιωση ειναι πολυ σημαντικη στο συστημα του.

Παντως επειδη τα παραπανω ειναι κινησεις με κοστος που ξεφευγει, θεωρω οτι η αντικατασταση ενος PC η Mac με ενα dedicated server που τρεχει Linux κατα προτιμηση θα σου προσφερει μια σαφη ηχητικη αναβαθμιση.... Κλασσικες οικονομικες λυσεις τα μικρα Aurender και Melco.... Καλη λυση και το Auralic....
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Όχι, μάγκες είναι που τα παίρνουν από θύματα
Oπως και οι Roonαδες επισης που θελουν να πουλησουν ...μια απο τα ιδια δεν ειναι και σε αυτην την περιπτωση?
Και για του λόγου το αληθές:
View attachment 244590
Εστιάζουμε λίγο στην υποδοχή της ram και διαβάζουμε: NUC7i7DNB. Γεια σας. :)
Εχεις δικιο.......φουλ κοροιδια απο ολους για τα κοροιδα τους αγοραστες........ετσι δεν ειναι ?Γεια σας.:)
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Όχι, μάγκες είναι που τα παίρνουν από θύματα
Πιο μάγκες οι καλωδιαδες.

Αυτοί είναι ερασιτέχνες μπροστά στους καλωδιαδες που πουλάνε μέχρι και καβλώδια πασαλειμμενα με σκατα.


Oπως και οι Roonαδες επισης που θελουν να πουλησουν .
Οι ρουναδες αγαπημένε μου φωτογράφε, δίνουν σαφείς οδηγίες στον επίσημο ισότοπο της φίρμας, πως να στήσεις ένα ρουν σερβερ σε μηχανές που έχουν δοκιμάσει, εγγυημένα (είτε σε νας σερβερς είτε σε ιντελ νουκ) και παρέχουν δωρεάν το λειτουργικό σύστημα για να το στήσεις μόνος σου.

Αν βαριέσαι ή δε ξέρεις, παρέχουν κι έτοιμη λύση με το ιντελ το σκατο, σε περιποιημένο κουτί, και φυσικά με κάποιο κέρδος, τίποτα δε γίνεται τζάμπα.

Τώρα άμα νομίζεις ότι δεν ξέρουν αρκετά πράγματα αυτοί που έφτιαξαν το ρουν, κι ούτε οι τρινοβαδες, που δίνουν σαφείς οδηγίες επ'αυτου, να ξερς έχω κάτι καλά καβλώδια στην άκρη, άμα θες να πετάξεις λεφτά να σου στείλω Iban.

Μία στις τόσες είναι καλή ψυχοθεραπεία να πετάς λεφτά. Είμαι πάντα πρόθυμος να στα πάρω, να μη τα έχεις άλλο, εφόσον σε βαρύνουν δηλαδή. Τι τους έχουμε τους φίλους άλλωστε.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Υπαρχουν ομως μερικες λεπτομερειες που αυτοι που εφτιαξαν το Roon δεν εχουν διαφημισει ιδιαιτερα.

Επεσε στα χερια μου ενα Nucleus Plus με γραμμικο τροφοδοτικο Keces P8. To εστησα με ενα τυπικο καλωδιο Cat 5 και ενα μαυρο καλωδιο ρευματος. Εχω ενα array απο 4 switch συνδεδεμενα εν σειρα, δυο επαγγελματικα της Buffalo και δυο πιο Audiophile. Ο streamer μου ειναι Roon Ready. Παω να το συγκρινω ηχητικα με τον streamer σαν standalone player και ........ απογοητευση. Ο ηχος ηταν μετριος συγκριτικα. Η εφαρμογη φυσικα καταπληκτικη, σταθεροτατη αλλα ο ηχος δεν.... οταν τον συγκρινα με τον ηχο που επαιρνα απο την stand alone λειτουργια.

Λεω δε μπορει να ειναι ολοι κουφοι και να ακουγεται τοσο δραμα. Για να μη το παρατραβαω εκανα τρεις αλλαγες με τις οποιες ο ηχος απογειωθηκε και προσεγγισε τον ηχο της stand alone λειτουργιας....

Αλλαξα το καλωδιο ρευματος στο τροφοδοτικο του Nucleus με ενα DIY που πηρα απο τον Argi. Αλλαξα το καλωδιο Ethernet σε ενα Wireword Chroma Cat8. Και τελος εβγαλα το καλωδιο Ethernet απο το switch της Buffalo και το συνδεσα σε ενα ας πουμε πιο προσεγμενο απο τα 4 που εχω. Η διαφορα ηταν συγκλονιστικη προς το καλυτερο.

Αν εχετε καποιο PC που χρησιμοποιειτε σαν Roon server δεν χανετε τιποτα να κανετε καποια παρομια δοκιμη. Μπορει να σας βγει σε καλο
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Πιο μάγκες οι καλωδιαδες.

Αυτοί είναι ερασιτέχνες μπροστά στους καλωδιαδες που πουλάνε μέχρι και καβλώδια πασαλειμμενα με σκατα.



Οι ρουναδες αγαπημένε μου φωτογράφε, δίνουν σαφείς οδηγίες στον επίσημο ισότοπο της φίρμας, πως να στήσεις ένα ρουν σερβερ σε μηχανές που έχουν δοκιμάσει, εγγυημένα (είτε σε νας σερβερς είτε σε ιντελ νουκ) και παρέχουν δωρεάν το λειτουργικό σύστημα για να το στήσεις μόνος σου.

Αν βαριέσαι ή δε ξέρεις, παρέχουν κι έτοιμη λύση με το ιντελ το σκατο, σε περιποιημένο κουτί, και φυσικά με κάποιο κέρδος, τίποτα δε γίνεται τζάμπα.

Τώρα άμα νομίζεις ότι δεν ξέρουν αρκετά πράγματα αυτοί που έφτιαξαν το ρουν, κι ούτε οι τρινοβαδες, που δίνουν σαφείς οδηγίες επ'αυτου, να ξερς έχω κάτι καλά καβλώδια στην άκρη, άμα θες να πετάξεις λεφτά να σου στείλω Iban.

Μία στις τόσες είναι καλή ψυχοθεραπεία να πετάς λεφτά. Είμαι πάντα πρόθυμος να στα πάρω, να μη τα έχεις άλλο, εφόσον σε βαρύνουν δηλαδή. Τι τους έχουμε τους φίλους άλλωστε.
Καταληγουμε δηλαδη οτι οι Ρουναδες ειναι οι σωστοι και ολοι οι αλλοι ειναι τα λαμογια?Και οι αλλοι εκτος Roon καταστασης σου δειχνουν τι εχουν κανει σε αυτο που λενε ,πως λειτουργει η κατασκευη τους,εχουν και αυτοι καποιο software που μπορει καποιος να χρησιμοποιησει για να ακουει ψηφιακα αρχεια(υπαρχουν και αυτοι που δεν θελουν να πληρωσουν το Roon )....Ma και τα streamers συσκευες ειναι οπως και το Nucleus ειτε με Nuc μεσα ειτε με οτι μαλκια θελει ο καθενας για να υποστηριξει το προιον του...ποια η διαφορα τελικα?
Υπαρχουν ομως μερικες λεπτομερειες που αυτοι που εφτιαξαν το Roon δεν εχουν διαφημισει ιδιαιτερα.

Επεσε στα χερια μου ενα Nucleus Plus με γραμμικο τροφοδοτικο Keces P8. To εστησα με ενα τυπικο καλωδιο Cat 5 και ενα μαυρο καλωδιο ρευματος. Εχω ενα array απο 4 switch συνδεδεμενα εν σειρα, δυο επαγγελματικα της Buffalo και δυο πιο Audiophile. Ο streamer μου ειναι Roon Ready. Παω να το συγκρινω ηχητικα με τον streamer σαν standalone player και ........ απογοητευση. Ο ηχος ηταν μετριος συγκριτικα. Η εφαρμογη φυσικα καταπληκτικη, σταθεροτατη αλλα ο ηχος δεν.... οταν τον συγκρινα με τον ηχο που επαιρνα απο την stand alone λειτουργια.

Λεω δε μπορει να ειναι ολοι κουφοι και να ακουγεται τοσο δραμα. Για να μη το παρατραβαω εκανα τρεις αλλαγες με τις οποιες ο ηχος απογειωθηκε και προσεγγισε τον ηχο της stand alone λειτουργιας....

Αλλαξα το καλωδιο ρευματος στο τροφοδοτικο του Nucleus με ενα DIY που πηρα απο τον Argi. Αλλαξα το καλωδιο Ethernet σε ενα Wireword Chroma Cat8. Και τελος εβγαλα το καλωδιο Ethernet απο το switch της Buffalo και το συνδεσα σε ενα ας πουμε πιο προσεγμενο απο τα 4 που εχω. Η διαφορα ηταν συγκλονιστικη προς το καλυτερο.

Αν εχετε καποιο PC που χρησιμοποιειτε σαν Roon server δεν χανετε τιποτα να κανετε καποια παρομια δοκιμη. Μπορει να σας βγει σε καλο
Απαπαπαπα...φωτγιες αναβεις Γιωργοοοοοοο.....μιλησες για καλωδια μπρε????? :p :p :p :D:D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Οκ, οκ, δεν είναι λαμογια.

Πάρτε καλά καλώδια, τα ρεύματος θέλουν πολύ προσοχή, κάντε συγκριτικές ακροάσεις, μη παίρνετε γουρούνι στο σακί.

Αυτιά έχετε, αποφασίστε ποιο καλώδιο εθερνετ σας αρέσει.

Εγώ συμφωνώ, να πάτε να ψωνίσετε.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
ειχαμε δεν ειχαμε παλι στα καλωδια μου το γυρισατε...... :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou:
Οκ, οκ, δεν είναι λαμογια.

Πάρτε καλά καλώδια, τα ρεύματος θέλουν πολύ προσοχή, κάντε συγκριτικές ακροάσεις, μη παίρνετε γουρούνι στο σακί.

Αυτιά έχετε, αποφασίστε ποιο καλώδιο εθερνετ σας αρέσει.

Εγώ συμφωνώ, να πάτε να ψωνίσετε.
Αντε σπιτι να φας ρε........:headbang::laugh::beach:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922

Ε ρε αμίρ που σας χρειάζεται, να σας γλεντάει λέξη λέξη :lolsign:
Καταληγουμε δηλαδη οτι οι Ρουναδες ειναι οι σωστοι και ολοι οι αλλοι ειναι τα λαμογια?
Όχι, αν είναι να πάρεις κάποιο streamer που να σου αρέσει το software, να είναι λειτουργικό, plug and play και έξυπνο, σε νορμάλ κόστος, όρμα.

Μόνο μην περιμένεις να παίζει "καλύτερα" από mac mini+Audirvana.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Υπαρχουν ομως μερικες λεπτομερειες που αυτοι που εφτιαξαν το Roon δεν εχουν διαφημισει ιδιαιτερα.

Επεσε στα χερια μου ενα Nucleus Plus με γραμμικο τροφοδοτικο Keces P8. To εστησα με ενα τυπικο καλωδιο Cat 5 και ενα μαυρο καλωδιο ρευματος. Εχω ενα array απο 4 switch συνδεδεμενα εν σειρα, δυο επαγγελματικα της Buffalo και δυο πιο Audiophile. Ο streamer μου ειναι Roon Ready. Παω να το συγκρινω ηχητικα με τον streamer σαν standalone player και ........ απογοητευση. Ο ηχος ηταν μετριος συγκριτικα. Η εφαρμογη φυσικα καταπληκτικη, σταθεροτατη αλλα ο ηχος δεν.... οταν τον συγκρινα με τον ηχο που επαιρνα απο την stand alone λειτουργια.

Λεω δε μπορει να ειναι ολοι κουφοι και να ακουγεται τοσο δραμα. Για να μη το παρατραβαω εκανα τρεις αλλαγες με τις οποιες ο ηχος απογειωθηκε και προσεγγισε τον ηχο της stand alone λειτουργιας....

Αλλαξα το καλωδιο ρευματος στο τροφοδοτικο του Nucleus με ενα DIY που πηρα απο τον Argi. Αλλαξα το καλωδιο Ethernet σε ενα Wireword Chroma Cat8. Και τελος εβγαλα το καλωδιο Ethernet απο το switch της Buffalo και το συνδεσα σε ενα ας πουμε πιο προσεγμενο απο τα 4 που εχω. Η διαφορα ηταν συγκλονιστικη προς το καλυτερο.

Αν εχετε καποιο PC που χρησιμοποιειτε σαν Roon server δεν χανετε τιποτα να κανετε καποια παρομια δοκιμη. Μπορει να σας βγει σε καλο
Εμένα με κούρασαν πάρα πολλοί όλοι αυτοί οι ξερόλες που τα ξέρουν όλα και ότι όλα παίζουν ίδια κλπές χαριτωμενιές και πλέον ότι συμβουλή δίνω θα είναι μόνο με πμ και 100 ευρώ στον λογαριασμό μου για το κάθε μήνυμα😀.
Κάθεσαι τώρα και εσύ και τα δίνεις τσάμπα και ακούς και ειρωνίες.
Καλά να πάθεις😂😂😂
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
Εμένα με κούρασαν πάρα πολλοί όλοι αυτοί οι ξερόλες που τα ξέρουν όλα και ότι όλα παίζουν ίδια κλπές χαριτωμενιές και πλέον ότι συμβουλή δίνω θα είναι μόνο με πμ και 100 ευρώ στον λογαριασμό μου για το κάθε μήνυμα😀.
Κάθεσαι τώρα και εσύ και τα δίνεις τσάμπα και ακούς και ειρωνίες.
Καλά να πάθεις😂😂😂
Δηλαδή εσύ τώρα αλήθεια πιστεύεις ότι ο @gpol άλλαξε καλώδιο Ethernet και χρησιμοποίησε audiophile switch και άκουσε υπαρκτή διαφορά; Και μάλιστα σημαντική;

Αυτά που έλεγες εσύ στο προηγούμενο thread περί roon rock κλπ., οκ, να τα δεχτώ. Όπως σου είπα και τότε δεν καταλαβαίνω γιατί μπορεί να προκύπτει η διαφορά αλλά αφήνω την πισινή σε ένα τέτοιο περίπλοκο σύστημα να προκύπτει κάπως. Και ρώτησα αν μπορεί κάποιος να μας το εξηγήσει, ή να το αποδείξει με δεδομένα κλπ. Δεν καταλήξαμε κάπου, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως αποδείχτηκε και το αντίθετο.

Ε, αν φτάσουμε όμως να μιλάμε και για καλώδια Ethernet, συγγνώμη, αλλά δεν έχει νόημα πια η κουβέντα. Χίλιες φορές η υπέρμετρη "απόρριψη" (όπου μπορεί να πάρει η μπάλα και κάτι υπαρκτό) παρά η επιστροφή στο κυνήγι μαγισσών και στο φιδεμπόριο.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.119
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top