Περι streamer ο λογος..



wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Τελικά τσίμπησα ένα Pi 4 B 2GB και αντικατέστησα το zero W
Προφανώς δεν άλλαξε κάτι στον ήχο απλά έχω ενσύρματη σύνδεση, usb θύρες για δίσκους και στικάκια και σαφώς καλύτερη (πιο γρήγορη) πλοήγηση... ε όσο να πεις, η επεξεργαστική ισχύς ανέβηκε κατακόρυφα...
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Ποια είναι η γνώμη σου για τον ολοκληρωμένο HEGEL H 190
Δεν τον εχω ακουσει φιλε μου....πριν 2 μηνες πηρα και εγω τον πρωτο Hegel ενισχυτη(τελικος).
 



Μηνύματα
354
Reaction score
137
Δε καταλαβαίνω τι διαφορά μπορεί να κάνει ένα melco από ένα pc fanless mini atx 8 gb low voltage καθως και το τροφοδοτικό θυμάμαι ήταν πολύ λίγα watt και προσεκτικά διαλεγμένο , που έχω φτιάξει των 200€ στο τράβηγμα του αρχείου ;
Παίζουν τα πάντα από εκεί με synology περιβάλλον και raid οι δίσκοι και πρόσφατα έβαλα roon core και όχι μόνο, Να αλλάξω και καλώδια Ethernet ?
 
Last edited:

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Δε καταλαβαίνω τι διαφορά μπορεί να κάνει ένα melco από ένα pc fanless mini atx 8 gb low voltage καθως και το τροφοδοτικό θυμάμαι ήταν πολύ λίγα watt και προσεκτικά διαλεγμένο , που έχω φτιάξει των 200€ στο τράβηγμα του αρχείου ;
Παίζουν τα πάντα από εκεί με synology περιβάλλον και raid οι δίσκοι και πρόσφατα έβαλα roon core και όχι μόνο, Να αλλάξω και καλώδια Ethernet ?
Μπορεί να γελάνε κάποιοι αλλά γελάνε γιατί δεν γνωρίζουν. Και εγώ έκανα φανλες μαζί με τροφοδοσία κατηγορίας 1.500 ευρώ υλικά και όχι παιδικό. Έπεσε προχθές ο ίφις των 399 ευρώ με το βελτιωτικό τροφοδοτικό της εταιρίας σύνολο 700 νομίζω και τα σαγόνια έχουν φτάσει Κρήτη. Γενικότερα μη νομίζουμε όλοι ότι ανακαλύψαμε ον τροχό. Έχει εταιρίες που μαμάνε και ειδικά η μέλκο ❤❤
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Μπορεί να γελάνε κάποιοι αλλά γελάνε γιατί δεν γνωρίζουν. Και εγώ έκανα φανλες μαζί με τροφοδοσία κατηγορίας 1.500 ευρώ υλικά και όχι παιδικό. Έπεσε προχθές ο ίφις των 399 ευρώ με το βελτιωτικό τροφοδοτικό της εταιρίας σύνολο 700 νομίζω και τα σαγόνια έχουν φτάσει Κρήτη. Γενικότερα μη νομίζουμε όλοι ότι ανακαλύψαμε ον τροχό. Έχει εταιρίες που μαμάνε και ειδικά η μέλκο ❤❤
Κατ'ουσισν, υπολογιστές είναι όλα. Το λογισμικό όμως κάνει τη διαφορά. Τα μηχανάκια που πουλάει η roon είναι nuc και δεν έχουν ειδικά τροφοδοτικά. Τρέχουν όμως το roon rock, χωρίς να πατάνε στα windows. Και σου έχω πει τόσο καιρό τώρα, δοκίμασε το daphile. Δεν με ακούς.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Κατ'ουσισν, υπολογιστές είναι όλα. Το λογισμικό όμως κάνει τη διαφορά. Τα μηχανάκια που πουλάει η roon είναι nuc και δεν έχουν ειδικά τροφοδοτικά. Τρέχουν όμως το roon rock, χωρίς να πατάνε στα windows. Και σου έχω πει τόσο καιρό τώρα, δοκίμασε το daphile. Δεν με ακούς.
Νικόλα έλα να πιούμε ένα κρασάκι και μην κολλάει το κεφάλι σου. Όλα μανιτάρια είναι αλλά κάτσε και φάε αμανίτα φαλόιντες😜
Έλεος δηλαδή😍😍
 


Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Δε καταλαβαίνω τι διαφορά μπορεί να κάνει ένα melco από ένα pc fanless mini atx 8 gb low voltage καθως και το τροφοδοτικό θυμάμαι ήταν πολύ λίγα watt και προσεκτικά διαλεγμένο , που έχω φτιάξει των 200€ στο τράβηγμα του αρχείου ;
Παίζουν τα πάντα από εκεί με synology περιβάλλον και raid οι δίσκοι και πρόσφατα έβαλα roon core και όχι μόνο, Να αλλάξω και καλώδια Ethernet ?
Μεγάλη διαφορά. Και ναι, να αλλάξεις και καλώδιο Ethernet, ίσως εκπλαγείς - δεδομένου ότι το σύστημα σου μπορεί να αναδείξει τέτοιες διάφορες.
 

Μηνύματα
354
Reaction score
137
Μεγάλη διαφορά. Και ναι, να αλλάξεις και καλώδιο Ethernet, ίσως εκπλαγείς - δεδομένου ότι το σύστημα σου μπορεί να αναδείξει τέτοιες διάφορες.
Έχω κατηγορίας 6 θωρακισμένο , δε καταλαβαίνω τι διαφορά θα κάνει κάτι πιο ακριβό
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.096
Reaction score
124.647
Θα κάνει! Στη τσέπη του εμπόρου!!
Και στη δική σου τσέπη, αυτό μη το ξεχνάς.

Μπορεί να νιώθεις ένα βάρος.

Να θες κάποιος να σε απαλλάξει από αυτό το βάρος.

Κάποιος καλοθελητής θα βρεθεί. Για όλα υπάρχει λύση.
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Μεγάλη διαφορά. Και ναι, να αλλάξεις και καλώδιο Ethernet, ίσως εκπλαγείς - δεδομένου ότι το σύστημα σου μπορεί να αναδείξει τέτοιες διάφορες.

Να τον ακούτε τον Μιχάλη. Δε τα βγάζει από το μυαλό του...

Και προς υποστήριξη του, για όσους ακούνε διάφορες με καλώδια usb ετοιμαστείτε να ακούσετε πολύ μεγαλύτερες διαφορές με τα καλώδια Ethernet.
 


Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Να έχετε ανοιχτό μυαλό λέω εγώ. Και sub να βάλετε και ισοσταθμιση χώρου να κάνετε, αλλα δοκιμάστε και καλώδια Ethernet, βάλτε switch μετά το router σας. Δεν χρειάζεται να είμαστε απόλυτοι, μαύρο ή άσπρο.
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.039
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top