Πιανίστες.Ποια μας αρέσει? (ελάτε να ξεπεράσουμε το νήμα του @Prince!)

Ποιά πιανίστα;

  • Dora Deliyska

    Votes: 0 0,0%
  • Hélène Grimaud

    Votes: 0 0,0%
  • Olga Jegunova

    Votes: 0 0,0%
  • Eloïse Bella Kohn

    Votes: 0 0,0%
  • Irina Lankova

    Votes: 0 0,0%
  • Olga Scheps

    Votes: 0 0,0%
  • Primavera Shima

    Votes: 0 0,0%
  • Belle Suwanpotipra

    Votes: 0 0,0%
  • Katharina Treutler

    Votes: 0 0,0%
  • Chihiro Yamanaka

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    25
  • Poll closed .
Μηνύματα
7.009
Reaction score
6.044
δεν ξέρω...αυτή η Κάτια βρε παιδίμ...τσατσομούρα.....
μου θυμίζει πτανα μετά την κατάρρευση της σοβιετικής ένωσης σε αγροτοκwloμπαρο της Λάρισας
αν της βγάλεις το φόρεμα θα χυθεί σαν αρνί το Πάσχα :laugh:

δηλαδή δεν θα την άφηνες να σου παίξει πιάνο? θα έκλεινες τα αυτιά σου?:biggrin:
Για την ώρα η Λόλα παίζει για τα big bucks και για ένα ψευδεπίγραφο lifestyle. Όταν αποφασίσει ότι μπορεί να παίξει για την Κλασική Μουσική, όχι μόνον εγώ αλλά πολλοί άλλοι θα τρέξουν να την ακούσουν. Για την ώρα, κάνει πολύ καλά τη δουλειά της, αποπροσανατολίζοντας...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.448
Για την ώρα η Λόλα παίζει για τα big bucks και για ένα ψευδεπίγραφο lifestyle. Όταν αποφασίσει ότι μπορεί να παίξει για την Κλασική Μουσική, όχι μόνον εγώ αλλά πολλοί άλλοι θα τρέξουν να την ακούσουν. Για την ώρα, κάνει πολύ καλά τη δουλειά της, αποπροσανατολίζοντας...
θα θελα πολύ να συμφωνήσω σε όσα λες.....αλλά μου αρέσει πάρα πολύ αυτός ο αποπροσανατολισμός :biggrin:
 


Μηνύματα
7.009
Reaction score
6.044
θα θελα πολύ να συμφωνήσω σε όσα λες.....αλλά μου αρέσει πάρα πολύ αυτός ο αποπροσανατολισμός :biggrin:
Είναι πρόδηλο και διόλου περίεργο, καθόσον α) δεν σε ενδιαφέρει η Κλασική Μουσική και β) έχεις φυγόκεντρες τάσεις.
Έχε υπόψη σου δύο πράγματα: α) από "αποπροσανατολισμούς"...να έχεις...διπλά μάτια, δεδομένου ότι βρίθουν εντός και κυρίως εκτός της Κλασικής Μουσικής και β) οι "αποπροσανατολισμοί" είναι, λίγο ή πολύ, εφήμεροι (η κυρία Astanova σαρανταρίζει οσονούπω).
Συναφώς να αναφέρω, για όσους απεχθάνονται τους "μακρινούς" Ασιάτες, ότι και η Lola είναι Ασιάτισσα, όχι από την Άπω Ανατολή αλλά από την Κεντρική Ασία (είναι Ουζμπέκα).
 

Μηνύματα
205
Reaction score
290
Είναι πρόδηλο και διόλου περίεργο, καθόσον α) δεν σε ενδιαφέρει η Κλασική Μουσική και β) έχεις φυγόκεντρες τάσεις.
Έχε υπόψη σου δύο πράγματα: α) από "αποπροσανατολισμούς"...να έχεις...διπλά μάτια, δεδομένου ότι βρίθουν εντός και κυρίως εκτός της Κλασικής Μουσικής και β) οι "αποπροσανατολισμοί" είναι, λίγο ή πολύ, εφήμεροι (η κυρία Astanova σαρανταρίζει οσονούπω).
Συναφώς να αναφέρω, για όσους απεχθάνονται τους "μακρινούς" Ασιάτες, ότι και η Lola είναι Ασιάτισσα, όχι από την Άπω Ανατολή αλλά από την Κεντρική Ασία (είναι Ουζμπέκα).
Η Λόλα είναι ότι πρέπει για σύνοδος σε σκυλάδικο Εθνικής οδού και ότι προκύψει μετά.....
 


Μηνύματα
7.009
Reaction score
6.044
Εμενα με κουζουλαινει ετεινε


:)
Για δες και την Wang Yuja να πάιζει το ίδιο στο πιάνο (ύπάρχουν τουλάχιστον τρια διαφορετικά βίντεο στο Youtube. Προτιμότερο εκείνο από το medici.tv) και, ίσως, σε "κουζουλάνει" περισσότερο.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Καλα, επαε μιλειτε για θυληκους - αλλα εγω θελω αλλο να πω

το πιανο ειναι κρουστο -
πρεπει να το χτυπας ! (ο καλιτεχνης)

δεν ειναι η παντερμη σου να τηνε κανακευεις !!

εδειτε το βιντεο


:drinks:
η παντερμη
να το πουμε κι αφτο γιατι λαβαινω πολλα μυνηματα
"παντέρμος: ο κακομοίρης / αυτός που το έχει αφήσει μόνο του (έρμο) ακόμα κι ο Θεός. Πολλές φορές αποκαλούν «παντέρμη» την τσουτσούνα τους."

:drinks:
 
Last edited:

Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
Καλα, επαε μιλειτε για θυληκους - αλλα εγω θελω αλλο να πω

το πιανο ειναι κρουστο -
πρεπει να το χτυπας ! (ο καλιτεχνης)

δεν ειναι η παντερμη σου να τηνε κανακευεις !!

εδειτε το βιντεο


:drinks:

να το πουμε κι αφτο γιατι λαβαινω πολλα μυνηματα
"παντέρμος: ο κακομοίρης / αυτός που το έχει αφήσει μόνο του (έρμο) ακόμα κι ο Θεός. Πολλές φορές αποκαλούν «παντέρμη» την τσουτσούνα τους."
:drinks:

Oldy δες παρακάτω τι θηλυκό είναι η Wang. Θα ψηφίσεις;


 
Last edited by a moderator:




Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Παιδια ψηφιζω κορεα ανοιχτα , πειτε ποιο κουμπι να πατησω :help:
 





Μηνύματα
205
Reaction score
290
Άσε που έχεις βάλει και τζαζ μέσα και αν βάλουμε και τα θηλυκά από αυτήν την πλευρά το χάσαμε....
 

TGD

Μηνύματα
7.170
Reaction score
7.201
Και λίγος Στραβίνσκι;
Συγνώμη αλλά καμία σχέση. (Αλίμονό σου εάν σε ακούσει Κινέζος να τον περάσεις για Κορεάτη).
Όταν ρώτησα ευγενικά έναν Κινέζο, "εμείς οι Ευρωπαίοι μπερδευόμαστε, αλλά υποθέτω ότι εσείς μπορείτε να ξεχωρίσετε ένα Κορεάτη" απάντησε αφοπλιστικά "ότι κι εμείς μπερδευόμαστε καμιά φορά".
 

Μηνύματα
7.009
Reaction score
6.044
Και λίγος Στραβίνσκι;


Όταν ρώτησα ευγενικά έναν Κινέζο, "εμείς οι Ευρωπαίοι μπερδευόμαστε, αλλά υποθέτω ότι εσείς μπορείτε να ξεχωρίσετε ένα Κορεάτη" απάντησε αφοπλιστικά "ότι κι εμείς μπερδευόμαστε καμιά φορά".
Άλλο το "καμιά φορά", άλλο το "μπερδευόμαστε" και άλλο το "είμαστε".
Για την Ιστορία και πάλι, η Κίνα αποτελείται από περίπου 56 εθνικές ομάδες, μεταξύ των οποίων είναι και αυτή της Κορέας, ήτοι Κορεάτες που μετέβησαν στην Κίνα και έγιναν Κινέζοι πολίτες και, ως εκ τούτου, δηλώνουν...Κινέζοι! Είναι λοιπόν, φυσικό, ενίοτε, να "μπερδεύονται"...Επίσης, μην ξεχνάμε ή παραγνωρίζουμε ότι οι Κινέζοι (ως και οι Ιάπωνες) είχαν κατακτήσει την Κορεατική Χερσόνησο επί έτη, με ό,τι αυτό συνεπάγεται...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.879
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top