Πληκτρολόγιο άσχημο, αλλά ωραίο


Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Γαματο το θεωρω αν..

.... τοποθετηθει σε μασιφ ξυλινο ψιλοπαλιο γραφειο , με καποιο diy φωτιστικο ξυλου-χαλκου (και vintage λαμπτηρα ) παραδιπλα και καποιο πινακα jazz η blues θεματος απο πισω σε κιτρινοκοκκινο-γηινης αποχρωσης :)

Αλλιως ειμαι επιφυλακτικος :D

ps .Γενικα τον χαλκο τον γουσταρω πολυ σαν υλικο .Aντε με το καλο και χαλκινη οθονη,να φυγουν σιγα σιγα οι πλαστικουρες :D
 

Μηνύματα
455
Reaction score
572
Με την πρώτη ματιά ψιλοκίτς,αν το προσέξεις όμως καλύτερα απο τα πλάγια αλλάζει πρός το καλύτερο και όσο το παρατηρώ τόσο μου αρέσει και αν η τιμή ήταν διαφορετική θα το είχα πάρει
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.224
Reaction score
27.790
Σχεδόν μισοί μισοί είμαστε.
Άρα είναι όντως ωραίο και άσχημο.
Ίσως τυγχάνει προτιμήσεως και ομορφιάς από μερικούς, λόγω σπανιότητας της σχεδίασης.
Δεν έχουμε δει ξανά τέτοιου είδους σχεδίαση.
Θα έπρεπε όμως να βγάλουν και το ανάλογο ποντίκι.
Να πάρεις τέτοιο πληκτρολόγιο και να έχεις δίπλα την πλαστικούρα της microsoft?
Μπλιάχχχ.........

Microsoft.jpg
 


Μηνύματα
146
Reaction score
169
Πόνεσαν τα μάτια μας με τα μάους!
Βάλτε μια προειδοποίηση βρε παιδιά

Το πληκτρολόγιο αν όταν 2 γειτονικά πλήκτρα πατηθούν ταυτόχρονα, δεν μένουν κολλημένα (όπως στις γραφομηχανές) δεν αξίζει :)

Γενικά ιδιαίτερο αισθητικά αλλά νομίζω υπερτιμημένο
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Πολύ όμορφα και ασυνήθιστα! βέβαια λίγο ακριβά, όσο για ποντίκι, τα δύο πρώτα του ταιριάζουν απόλυτα!
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.010
Προσπαθώ να καταλήξω αν μ΄αρέσει ή όχι.
Είμαι στο μεταίχμιο διότι το βρίσκω και απωθητικό και θελκτικό.
Πλήκτρα παλιάς γραφομηχανής με χρώμα χαλκού.
Δεν λαμβάνω υπ΄όψιν μου την τιμή του που είναι ακριβή για ένα πληκτρολόγιο.
Πως σας φαίνεται;
Δεν είναι εκπληκτικά άσχημο και απεχθές, αλλά πανέμορφο;

View attachment 89968
View attachment 89970
http://www.aziocorp.com/webe/html/products/index2.aspx?num=172
Με USB $189
https://www.amazon.com/Azio-MK-RETRO-L-03-US-Retro-Classic-Artisan/dp/B0752X3X5K/ref=sr_1_2?rps=1&ie=UTF8&qid=1518429226&sr=8-2&keywords=azio+keyboard+retro+classic&refinements=p_85:2470955011
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.224
Reaction score
27.790
Mπορεί να μ΄αρέσει, αλλά δεν πρόκειται να το αγοράσω.
Με 4,5 € έχω γκιουζελίμ πληκτρολόγιο Chicony (έχω πάρει 4) κι ας χυθεί κι ο καφές επάνω του.
Ή ο χυμός, ή βότκα πορτοκάλι, ή το μίλκο, ή σάλτσα μουσταρδο μαγιονέζα, ή ελιές, αγγουράκια, κεφτεδάκια, ομελέτα και τα λοιπά συνηθισμένα πράγματα που μπορεί να πέσουν επάνω σε ένα πληκτρολόγιο τέλος πάντων καθώς εργάζομαι σ΄αυτό.

51.jpg


Είναι ακριβώς αυτό της φωτο. Τέλειο.
 

Μηνύματα
685
Reaction score
2.165
Mπορεί να μ΄αρέσει, αλλά δεν πρόκειται να το αγοράσω.
Με 4,5 € έχω γκιουζελίμ πληκτρολόγιο Chicony (έχω πάρει 4) κι ας χυθεί κι ο καφές επάνω του.
Ή ο χυμός, ή βότκα πορτοκάλι, ή το μίλκο, ή σάλτσα μουσταρδο μαγιονέζα, ή ελιές, αγγουράκια, κεφτεδάκια, ομελέτα και τα λοιπά συνηθισμένα πράγματα που μπορεί να πέσουν επάνω σε ένα πληκτρολόγιο τέλος πάντων καθώς εργάζομαι σ΄αυτό.

View attachment 90009

Είναι ακριβώς αυτό της φωτο. Τέλειο.
Κορυφή τα "σηκώνει" (Chicony). Kι εγώ έχω το ίδγιο κοντά 10 χρόνια, αγορασμένο με λιγότερα από 10 ευρώ!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.010
Τόσα χρόνια δεν μου έχει πέσει τίποτα επάνω. Γιατί δεν τρώω εκεί, και ο καφές είναι κανα μισό μέτρο από αυτό.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.520
Reaction score
30.745
Προσπαθώ να καταλήξω αν μ΄αρέσει ή όχι.
Είμαι στο μεταίχμιο διότι το βρίσκω και απωθητικό και θελκτικό.
Πλήκτρα παλιάς γραφομηχανής με χρώμα χαλκού.
Δεν λαμβάνω υπ΄όψιν μου την τιμή του που είναι ακριβή για ένα πληκτρολόγιο.
Πως σας φαίνεται;
Δεν είναι εκπληκτικά άσχημο και απεχθές, αλλά πανέμορφο;

View attachment 89968
View attachment 89970
http://www.aziocorp.com/webe/html/products/index2.aspx?num=172

Αποκλείεται να είναι αληθινός χαλκός.

Δείξτο του γύφτου απέναντι. Να δεις αν του σηκώνεται.
 

TGD

Μηνύματα
7.195
Reaction score
7.224
Εγώ είμαι δύστροπος με τα πληκτρολόγια. Εϊχα ένα IBM και μετά ένα DIGITAL με μικροδιακόπτες μέχρι που διαλύθηκαν. Δεν μπορώ τα πληκτρολόγια με μεμβράνη, ειδικά αυτά τα φτηνά, μου άρεσαν οι μικροδιακόπτες, έχουν σαφώς καλύτερη αίσθηση, αλλά τώρα που να βρεις τέτοιο; Τώρα χρησιμοποιώ ένα Microsoft Multimedia. Μπορεί η αίσθηση να μην φτάνει το αρχαίο μεταλλικό IBM, αλλά είναι ικανοποιητική (ειδικά αν λάβω υπ' όψη μου το λογικό του κόστος).

Στα ποντίκια πάντα μου άρεσαν τα Logitech, αλλά το τελευταίο που πήρα δεν έχουν ανανεωθεί οι driver εδώ και 3 χρόνια, οπότε δεν με ικανοποιεί πια το scroll του. Όμως είναι αφάνταστα ξεκούραστο για το χέρι, λόγω της ασσύμετρης σχεδίασής του. Τώρα πήρα ένα Gigabyte με παρόμοια σχεδίαση αλλά με λέιζερ και πιστεύω να με βολέψει.
 


Z

Zdimis

Guest
100 ευρω το πληρωνα σημερα ,πανέμορφο.Σε φαση παρελθοντος με συχνες γκομενικες επισκεψεις απο διαφορα θυληκα σπίτι το πληρωνα και 220 :) .
 
  • Like
Reactions: PPG





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.562
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top