Ποδήλατο

Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.212
Αφήνω εδώ μια περίπτωση για καινούριο ποδήλατο θεωρώ πολύ καλή έως 31/12 η έκπτωση στα 1999ε από Γερμανία τελική με μεταφορικά +20-30ε. Χωρίς ρόδες ή +120 για εισαγωγικές της shimano. Το ποδήλατο είναι με φουλ ultegra di2 8050 την καινούρια δηλαδή.

222.jpg


https://www.bike-onlineshop.de/Bicy...SessionId=&a=article&ProdNr=GIA8100592OL&p=49

Επίσης μια για τον Χρήστο από τον Άγιο Βασίλη:

MY20TCRADSLTM-FF.jpg


Αν είναι καλό παιδί το 21 και δεν ξαναπειράξει τους γυαλιστερούς στην παραλιακή θα του το πάρει του χρόνου
 


Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.982
Μητσο καλά τα λες, αλλά και δεν είμαι τόσο καλός όσο ισως νομίζεις (ευχαριστώ παντως! Κερνάω μπαρες!) και τέτοιο ταξίδι με τέτοιο μανομετρικο, είναι φόβος. Άσε ποσό θα κοστίζει ένα ταξί να έλθει να με παραλάβει από Βοιωτία. :laugh:

Αφήνω εδώ μια περίπτωση για καινούριο ποδήλατο θεωρώ πολύ καλή έως 31/12 η έκπτωση στα 1999ε από Γερμανία τελική με μεταφορικά +20-30ε. Χωρίς ρόδες ή +120 για εισαγωγικές της shimano. Το ποδήλατο είναι με φουλ ultegra di2 8050 την καινούρια δηλαδή.

View attachment 193688

https://www.bike-onlineshop.de/Bicy...SessionId=&a=article&ProdNr=GIA8100592OL&p=49

Επίσης μια για τον Χρήστο από τον Άγιο Βασίλη:

View attachment 193691

Αν είναι καλό παιδί το 21 και δεν ξαναπειράξει τους γυαλιστερούς στην παραλιακή θα του το πάρει του χρόνου
Τι λέει εδώ αγαπητοί? Σε σχέση με τα Canyon Di2
γιατί λογικά με αυτό θα συγκρίνεται, θα άξιζε μια αγορά και σιγά σιγά να μαζέψεις και τα υπόλοιπα, η το αφήνεις.



Θα ήθελα να ρωτήσω και σχετικά με αυτά τα παπούτσια.

Το νουμερο μου ποικίλη λίγο ανάλογα την αθλητική εταιρία. Π.χ. Nike είμαι 42,5-43 , Salomon 43,5-44 , ASICS 43-43,5. Δηλαδή άντε βγαλε άκρη, τι νουμερο παπούτσι πρέπει να παραγγείλω. Σαφώς έχει μήκος ποδιού αλλά έχει να κάνει και με τη φόρμα του κάθε παπουτσιού στο ίδιο μήκος.
Τι πρέπει να προσέξω και να μην κάνω κάποια λάθος επιλογή.
 

Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.212
Η τιμή του canyon endurance είναι λογική για di2 δηλαδή +1500 από το ultegra. Στο giant είναι ευκαιρία η di2 έκδοση απλά παίρνεις αέρο ποδήλατο, δηλαδή περισσότερο για ευθεία και ταχύτητα.
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Μητσο καλά τα λες, αλλά και δεν είμαι τόσο καλός όσο ισως νομίζεις (ευχαριστώ παντως! Κερνάω μπαρες!) και τέτοιο ταξίδι με τέτοιο μανομετρικο, είναι φόβος. Άσε ποσό θα κοστίζει ένα ταξί να έλθει να με παραλάβει από Βοιωτία. :laugh:


Τι λέει εδώ αγαπητοί? Σε σχέση με τα Canyon Di2
γιατί λογικά με αυτό θα συγκρίνεται, θα άξιζε μια αγορά και σιγά σιγά να μαζέψεις και τα υπόλοιπα, η το αφήνεις.



Θα ήθελα να ρωτήσω και σχετικά με αυτά τα παπούτσια.

Το νουμερο μου ποικίλη λίγο ανάλογα την αθλητική εταιρία. Π.χ. Nike είμαι 42,5-43 , Salomon 43,5-44 , ASICS 43-43,5. Δηλαδή άντε βγαλε άκρη, τι νουμερο παπούτσι πρέπει να παραγγείλω. Σαφώς έχει μήκος ποδιού αλλά έχει να κάνει και με τη φόρμα του κάθε παπουτσιού στο ίδιο μήκος.
Τι πρέπει να προσέξω και να μην κάνω κάποια λάθος επιλογή.
Μάριο, παπούτσι φοράω αθλητικό σε Nike, Brooks, acics 46 και πήρα 45.5 σε gaerne. Μια χαρά έκατσε.
Για την επιλογή ποδηλάτου δε μπορώ να σε βοηθήσω. Είναι που λατρεύω τα παλιά ατσάλινα και τρομάζω στην ιδέα να καβαλησω carbon γιατί φοβάμαι πως θα το σπάσω....
Τέλος, μη σε απασχολεί η επιστροφή από Βοιωτία. Να ναι καλά το doblo.... Αμ πως έχουμε και αμάξι συνοδείας αν χρειαστεί....
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.216
Reaction score
41.813
τρομάζω στην ιδέα να καβαλησω carbon γιατί φοβάμαι πως θα το σπάσω....
:biggrin: :roflmao::lolsign:

Καλέ δεν είναι από ζάχαρη... Ξέρω κάτι κουρ(σ)άδες που δεν τα κατάφεραν... 🤣
Όσο πχιο βαρύς είσαι τόσο πιο ελαστικό είναι το σύνολο.
Θα ήθελα να ρωτήσω και σχετικά με αυτά τα παπούτσια.

Το νουμερο μου ποικίλη λίγο ανάλογα την αθλητική εταιρία. Π.χ. Nike είμαι 42,5-43 , Salomon 43,5-44 , ASICS 43-43,5. Δηλαδή άντε βγαλε άκρη, τι νουμερο παπούτσι πρέπει να παραγγείλω.
Salomon στο αθλητικό αλλά και μποτάκια είμαι 42,5, asics 43,5.
Στη gaerne είμαι ακριβώς 43
 
Last edited:




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.216
Reaction score
41.813
Άστα να πάνε φίλε, με τα υψομετρικά φεύγει το λάστιχο πίσω για πλάκα... Τα μπόλικα βατάκια εφελκυσμού ξεπατώνουν αλυσίδες... Το τέρμα γκάζι στις καταβάσεις εξαφανίζουν τα τακάκια...
Πήρα για πρώτη φορά τα Race pro, προτείνονται από τον καπακνιόλο, είναι λίγο πιο σκληρά από τα flash pro.
 


Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.661
α να σε πω, επείδη των μικρών τα φρένα τριζν , καθάρισα ζάντα και τακάκι (αφαίρεσα το γυαλιστερό κομμάτι) , αλλά κράτησε μια μέρα μόνο, τι να τους βάλω;
δεν έχουν και υπομονη να τα ζεστάνουν λίγο - τι θα πηγαίνω με το φρένο;;; - οπότε αλλαγή τακάκι μονόδρομο το βλέπω
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.216
Reaction score
41.813
Γι αυτό πάω σαν την κότα.... Για να μην ξεπατώνω το πορτοφόλι κάθε τρεις και λίγο....
Μακριά από τους 2 τροχούς είμαι πολύ ήρεμος και πράος... Έτσι και ανέβω σε μοτοσυκλέτα ή ποδήλατο... Δαιμονίζομαι!!
Μου το έχουν πει όλοι όσοι με γνωρίζουν...
α να σε πω, επείδη των μικρών τα φρένα τριζν , καθάρισα ζάντα και τακάκι (αφαίρεσα το γυαλιστερό κομμάτι) , αλλά κράτησε μια μέρα μόνο, τι να τους βάλω;
δεν έχουν και υπομονη να τα ζεστάνουν λίγο - τι θα πηγαίνω με το φρένο;;; - οπότε αλλαγή τακάκι μονόδρομο το βλέπω
Βάλτους πιο μαλακό τακάκι, swiss stop ή kool stop.
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
α να σε πω, επείδη των μικρών τα φρένα τριζν , καθάρισα ζάντα και τακάκι (αφαίρεσα το γυαλιστερό κομμάτι) , αλλά κράτησε μια μέρα μόνο, τι να τους βάλω;
δεν έχουν και υπομονη να τα ζεστάνουν λίγο - τι θα πηγαίνω με το φρένο;;; - οπότε αλλαγή τακάκι μονόδρομο το βλέπω
Τρίψε ζάντες με κοκακολα
 





Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.982
Μήπως η αλυσίδα για e bikes αντέχει καλύτερα? Είναι ποιο ενισχυμένες
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.606
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top