Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.315
Καλέ από το σπίτιμ ξεκίνησα...
IMG_20200914_192427.jpg


Να ανέβουμε, γιατί όχι, μέχρι να πας εσύ μια φορά στις κεραίες εγώ πιστεύω να έχω ανέβει 2 φορές... 🤣
Θα ρίξω σύρμα τη επόμενη φορά.
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.315
Πήγα μια απογευματινή σε μια φοβερή ποδηλατική διαδρομή, δυστυχώς αποδείχθηκε πολύ κακή επιλογή η σημερινή.
Είχε πάρα πολύ δυνατές ριπές αέρα σε όλο το δρόμο αλλά ειδικά στις ανεμογεννητριες ο αέρας μου έστριβε το τιμόνι.
Εκεί που έβγαλα τη φώτο ήταν επειδή σταμάτησα με δυνατά φρένα, ο αέρας με έστειλε αντίθετο ρεύμα και έκανα κακά μου... :eek:

IMG_20200914_213733.jpg


MVIMG_20200914_174048.jpg
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.315
Έκλασε μπάμιες
Βλέπεις το δρόμο που κατεβαίνει μετά από μια δεξιά στροφή?
Με 60 χλμ/ω όλοι θα κλάναν μπάμιες άμα τους φύγει η γη κάτω από τα πόδια...
 



Μηνύματα
553
Reaction score
994
Μπραβο ρε σεις.. ωραια πραματα. Αυτη τη βδομαδα θα ξεκινησω κι εγω. Θα περπατήσω κανα δύο φορες και κυριακη ισως καβαλησω.
Αυγουστο ρεπαρα και τεμπελιασα. Τελος τωρα ομως...
 

Μηνύματα
296
Reaction score
546
Πήγα μια απογευματινή σε μια φοβερή ποδηλατική διαδρομή, δυστυχώς αποδείχθηκε πολύ κακή επιλογή η σημερινή.
Είχε πάρα πολύ δυνατές ριπές αέρα σε όλο το δρόμο αλλά ειδικά στις ανεμογεννητριες ο αέρας μου έστριβε το τιμόνι.
Εκεί που έβγαλα τη φώτο ήταν επειδή σταμάτησα με δυνατά φρένα, ο αέρας με έστειλε αντίθετο ρεύμα και έκανα κακά μου... :eek:

View attachment 179502

View attachment 179504
Οπ! Radar eV με Road prizm? Πες καμία γνώμη!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.315
Οπ! Radar eV με Road prizm? Πες καμία γνώμη!
Κλασική ποιότητα oakley, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, λαστιχένια μέρη για απόλυτη εφαρμογή και σταθερή υπό όλες τις συνθήκες, δεν θα θαμπώσουν ποτέ ακόμα και τις μέρες με βαριά υγρασία που από τη προσπάθεια εξατμίζεσαι, το prizm road βοηθάει απίστευτα στις ηλιόλουστες ημέρες και διαβάζεις το δρόμο καλύτερα.

Όταν όμως πέσει το φως, δλδ σε μια συννεφιασμένη μέρα γίνονται χάλια μαύρα, γίνονται πράματα που δεν πρόλαβες να τα δεις ποτέ...
 

Μηνύματα
296
Reaction score
546
Κλασική ποιότητα oakley, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, λαστιχένια μέρη για απόλυτη εφαρμογή και σταθερή υπό όλες τις συνθήκες, δεν θα θαμπώσουν ποτέ ακόμα και τις μέρες με βαριά υγρασία που από τη προσπάθεια εξατμίζεσαι, το prizm road βοηθάει απίστευτα στις ηλιόλουστες ημέρες και διαβάζεις το δρόμο καλύτερα.

Όταν όμως πέσει το φως, δλδ σε μια συννεφιασμένη μέρα γίνονται χάλια μαύρα, γίνονται πράματα που δεν πρόλαβες να τα δεις ποτέ...
Σκεφτόμουν να τα χτυπήσω, έχω σε άλλο frame ακαταλληλο για ποδηλατο τους black iridium polarized αλλα είναι αρκετά σκοτεινοί...

Αν έπαιρνες ξανά θα αγόραζες κάποιον φακό πιο φωτεινό και για τα χειμερινά απογεύματα ας πούμε? πχ prizm trail
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.315
Θα πήγαινα στους φωτοχρωμικρούς φακους, τα γυαλιά στο ποδήλατο τα φοράμε κυρίως για προστασία και έπειτα για όλα τα υπόλοιπα.
Ψάχνω καιρό αυτούς τους φακούς να τους βάλω στα Radar.
 

Μηνύματα
339
Reaction score
1.203
Χαιρετώ την παρέα
Ψάχνω για τον μικρό λάστιχα 29"-2,25 για ένα Cube.
Τα μαμά από τα πολλά κ@λιδια τα έκανε φλάτ σε ένα μήνα...
Κάτι κάλο και οικονομικό
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.315
Δύσκολη η κατηγορία ελαστικού στα 29'' και ακόμα πιο δύσκολη όταν πρόκειται για πιτσιρίκι.
Όλα σχεδόν είναι με τακούνια, αυτό σημαίνει πως στα φρένα φθείρονται γρήγορα, προτείνω ότι δήποτε χωρίς τακούνια.
Θα έχει και καλύτερη κύλιση στη άσφαλτο.
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Χαιρετώ την παρέα
Ψάχνω για τον μικρό λάστιχα 29"-2,25 για ένα Cube.
Τα μαμά από τα πολλά κ@λιδια τα έκανε φλάτ σε ένα μήνα...
Κάτι κάλο και οικονομικό
Την σβαρνίστρα στα πιτσιρίκια δεν την κόβεις μην τρελαθούμε τώρα. Ήμουν ο πρωταθλητής της γειτονιάς θυμάμαι πάνω από 20 μέτρα. Μπές στο σκρούτζ και πάρε με 10€ να αλλάζεις συχνά. Ή κάτι ενισχυμένα με 5χιλ πέλμα που του πήρα εγώ στα 15€.

Σήμερα δύσκολα αέρας σπηλιαδωτός με δύναμη, πέρα δώθε το ποδήλατο.

Screenshot_20200915-215023_Strava.jpg
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.155
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top