Ποδήλατο





bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Ζακέτα πήρε πέρλ ιζούμι, βασικά τον βλέπω το πανάγο να φτάνει μέχρι το cable car!
Πανάγο μετά τις 10.00 ξέρω μια ταβέρνα εκεί κοντά που κάνει τη προβατίνα λουκούμι, άμα δεν ανέβουμε εντέλει, θα φάμε καλά :drinks:
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Ζακέτα πήρε πέρλ ιζούμι, βασικά τον βλέπω το πανάγο να φτάνει μέχρι το cable car!
Πανάγο μετά τις 10.00 ξέρω μια ταβέρνα εκεί κοντά που κάνει τη προβατίνα λουκούμι, άμα δεν ανέβουμε εντέλει, θα φάμε καλά :drinks:
Άμα είναι για φαγητό, θα έρθω κι εγώ. Με το αμάξι φυσικά!
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
δεν έχει τέτοια , εδώ γίνεται δουλειά , άμα θέτε ταβέρνες κλπ αλλού
(πρέπει να γυρίσω 1130)
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Χωρίς φαΐ εγώ δεν πααίνω πουθενά, άμα μας πέσει βαριά η προβατίνα πάμε για μια σόδα στου Μάρκου :biggrin:

Εγώ φεύγω σήμερα ταξίδι, ήταν από αυτά της τελευταίας στιγμής, πάνε πανάγο μαναχός στο βουνό και χώσε Watts στους βραχίονες, σπάσε τα ρουλεμάν της μεσαίας τριβής, κόψε το καρμπόνε στη μέση, κάνε ζημιά τέλος πάντων :lolsign:

Θα χαρώ πολύ να δω πως τα πήγες, θα πάρω και το ποδηλατάκι μαζί στο ταξίδι , το πετάλι συνεχίζεται!!
 
Last edited:

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
χέστηκες μωρή κουφάλα που θα ανέβω πάνω ;
να αυτά δεν μπορώ, στράβα δω στράβα κει και μόλις έρθει ο ανταγωνισμό στράβα παραπέρα_ώχ_κάτι_έτυχε.
20χλμ μέχρι το τελεφερίκ δεν είναι θέμα, μετά τα υπόλοιπα 20 μέχρι πάνω από τον ανατολικό δρόμο (με τα εσάκια) ή από τον δυτικό που πάει γύρω γύρω;
τι κλείσεις θα συναντήσω; έχει πολύ ώρα συνεχόμενα πάνω από 10% ; σε σχέση με Υμηττό από καισαριανή μερία σύγκριση;

ήρθαν τα ισοθερμικά σειχτήρ , πήρα ελαφρύ και κανονικό, κοντομάνικα αμφότερα.
να βάνω το κανονικό , το τζερσευ και καβάτζα τη ζακέτα ; λογικά το πρωί 8-10 βαθμούς θα έχει και θα ανεβαίνει στην περιοχή.
δυο μπάρες και δυο μπανάνες φτάνουν για ενδιάμεσο;
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Η πάρνηθα είναι από τις πιο εύκολες και γρηγορες αναβάσεις στη Αττική, όταν λέω εύκολη εννοώ πως δεν έχει πάνω από 6% πουθενά.
Έχει μεγάλα κομμάτια ανάμεσα από τα εσάκια με 4% που πάνε και πάνε.
Για πρώτη φορά θα έλεγα άμα αντέχεις να πας μέχρι τη Αγ. Τριάδα, από εκεί και πάνω μετά μέχρι τις κεραίες είναι αρκετά πιο δύσκολο, όχι δυσκολότερο όμως από Υμμητο.
Σταμάτα λεπόν στη εκκλησία γέμισε νερό από τη βρύση που έχει και πιάσε το δρόμο της επιστροφής, θα έχεις πολλές ευκαιρίες να πας μέχρι κεραίες...
Φαΐ πάρε 1 μπανάνα και μια μπάρα, φτάνουν πιστεύω.
Εγώ τρώω πρωινό απ' το σπίτ και δεν κρατάω τίποτα μαζί μου για πάρνηθα και γενικότερα μέχρι 100km
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Ποιά κομμάτια χαρακτηρίζεις εσακια Χρήστο?
Εγώ όλο φουρκέτες θυμάμαι.
Φουρκέτες ναι, πανάγο έχουν φάει πολύ κόσμο αυτές οι φουρκέτες, τους πιάνει η χαρά στο κατήφορο και ξεχνάνε να πατήσουν έγκαιρα φρένα, προσοχή!

IMG_20201023_135707.jpg
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
έγω έγραψα εσάκια εκ παραδρομής
φουρκέτες προφανώς το σώστο.
άμαν είναι μέχρι 6% χέστηκα, θα σταματήσω όταν βαρεθώ.
μια μέση 18 στο ανέβασμα δεν την έχω λες;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
άμαν είναι μέχρι 6% χέστηκα, θα σταματήσω όταν βαρεθώ.
μια μέση 18 στο ανέβασμα δεν την έχω λες;
6% θα βρεις μόνο στις φουρκέτες, μετά χαλαρώνει η κλίση, 18 χλμ/ω μέση άμα βγάλεις θα σε παραδεχτώ, δύσκολο, 21 χλμ/ω μέση έχω νομίζω εγώ.
28 λεπτά έχω από το πάρκινγκ του τελεφερίκ έως και το Σανατόριο-παρκο ψυχών.
50 λεπτά θα το κάνεις εσύ, βάζω και στοίχημα :biggrin:

Ορίστε ότι πιο δυνατό έχω.

19,5 μέση ταχύτητα

IMG_20201023_141201.jpg


5,7 μέση κλίση από το πάρκινγκ έως πάνω

IMG_20201023_141550.jpg


Μη το πας τέζα, δεν υπάρχει λόγος να καείς και να επιστρέψεις πίσω.
Απολαυσέ το!
 
Last edited:


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Έχει πέσει πολύ δουλειά Μάρκου στο ανήφορο, βασικά έχει πέσει γενικά πολύ δουλειά...
 


Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
18 μέση εννοώ και μέχρι το παρκινγκ , οχι το απάνω
το απάνω όπως το πες λίγο πολύ.
για να δω βρε παιδί μου τι ώρα πρέπει να σταματήσω για να είμαι πισω 1130
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.306
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top