Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.320
18 μέση εννοώ και μέχρι το παρκινγκ , οχι το απάνω
το απάνω όπως το πες λίγο πολύ.
για να δω βρε παιδί μου τι ώρα πρέπει να σταματήσω για να είμαι πισω 1130
Ξέχνα τη μέση ταχύτητα, ξέχνα τους χρόνους και πάτα για μέχρι Αγ. Τριάδα.
Η διαδρομή είναι πανέμορφη χωρίς ατέλειες στο δρόμο, η θέα από το μέσο της διαδρομής και πάνω κόβει τη ανάσα.
Ξέρω την έχεις ξανά δει αλλά με το ποδήλατο είναι ακόμα πιο απολαυστική.
Σχεδόν πάντα κοιτάω προς το λεκανοπέδιο ανεβαίνοντας και λιγότερο στο δρόμο.
7.00 άμα ξεκινήσεις απ' το σπίτ θα είσαι χαλαρά πίσω 11.30.

Μία ώρα θες μέχρι το τελεφερίκ, μια ώρα μέχρι πάν, 15 λεπτά για κάτ και μια ώρα μέχρι σπίτ
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Πρόσεχε κακομοίρη μου εσύ που κοιτάς λεκανοπέδιο, γιατί φίλος έπεσε , και χτύπησε άσχημα κοιτώντας τη θέα.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.320
Πρόσεχε κακομοίρη μου εσύ που κοιτάς λεκανοπέδιο, γιατί φίλος έπεσε , και χτύπησε άσχημα κοιτώντας τη θέα.
Καλέ στο ανήφορο μαναχά, στο κατήφορο χτυπάω 70χλμ/ω, κάνω προσπεράσεις και σε αυτοκίνητα... Άμα φύγουν τα μάτια από το δρόμο τη πούλεψες...

IMG_20201023_151903.jpg


10 λεπτά είναι ο πιο γρήγορος αλλά αυτός είναι τρελός, ενώ εγώ λογικός 🤪
 
Last edited:

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413

ζεστούλα βλέπω , 12-14 ελάχιστη και αυτό πριν βγεί ο ήλιος...
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Ναι καλά πήγαινε κατά τις 07"00 να σου πω εγώ το έργο. Κακομοίρη μου παγωτό θα γίνεις.
Καλέ στο ανήφορο μαναχά, στο κατήφορο χτυπάω 70χλμ/ω, κάνω προσπεράσεις και σε αυτοκίνητα... Άμα φύγουν τα μάτια από το δρόμο τη πούλεψες...

View attachment 183892

10 λεπτά είναι ο πιο γρήγορος αλλά αυτός είναι τρελός, ενώ εγώ λογικός 🤪
Κάτσε καλάάάά, θα σ"αρχίσω στις κεφτεδιέέές . Ζήκος.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.320
Η αίσθηση της θερμοκρασία θα είναι άλλη...
καλοκαίρι πρωί μόνο με το jersey κρυώνεις.
Βάλε στο κορμό ρούχα και άσε τα χέρια και τα πόδια, κατηφόρα αντιανεμικό και θα είσαι μια χαρά
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Χρήστο εγώ με την μηχανή , που ανέβηκα 7 το πρωί εκεί πάνω , αρχές Ιουνίου , κρύωνα.
Και έχω φάει πολλά κρύα στη ζωή μου με μηχανές. Δεν πήγαινα γρήγορα, βέβαια άλλη η δική μου η προσπαθεια και άλλη του ποδηλάτη.
Στα σημεία που δεν έβλεπε ο ήλιος ήταν πάγος.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.320
Κάτσε καλάάάά, θα σ"αρχίσω στις κεφτεδιέέές . Ζήκος.
Γιάννη ξέρεις πόσες φορές έχω πει ότι δεν θα το ξανά κάνω... Έχω και κάτι λάμες ακόμα, έτσι και χτυπησω με τις λάμες θα γίνει καλή δλειά.
Η πτ@να η ταχύτητα όμως είναι γαργαλιστική για εμάς τα αγοράκια, αφού τα ξέρς αυτά...
Χρήστο εγώ με την μηχανή , που ανέβηκα 7 το πρωί εκεί πάνω , αρχές Ιουνίου , κρύωνα.
Και έχω φάει πολλά κρύα στη ζωή μου με μηχανές. Δεν πήγαινα γρήγορα, βέβαια άλλη η δική μου η προσπαθεια και άλλη του ποδηλάτη.
Στα σημεία που δεν έβλεπε ο ήλιος ήταν πάγος.
Ο ποδηλάτης θα κρυώσει άσχημα μόνο στο κατήφορο που αδρανεί, στη ανηφόρα πετάς φωτιές, ειδικά με το δικό μου ρυθμό
 


Μηνύματα
567
Reaction score
1.542
Και η βλαμενη ερωτηκσης από αυριου θα πρπει μανιτσαμ να φορουμε μασκες στου περδιλατο;

Γκ@μοτ έκo χαρίσει μια respo.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.320
Πιστεύω πως θα είμαι από τους πρώτους που θα με σταματήσουν σε μπλόκο επειδή δεν θα φοράω μάσκα:biggrin:
Φαντάζεσαι σκηνικό... :lolsign:

Δεν θα απαιτήσει προφανώς κανένας να φοράς μάσκα πάνω στο ποδήλατο, αλλά στη τσέπα του jersey θα πρέπει να έχεις μια μασκουλα
 

Μηνύματα
567
Reaction score
1.542
Από συνήθεια φοράω πάντα buff στο λαιμό με το που πιάνουν κρύα το τραβάς και καλύπτει στόμα μύτη σε ντετέ χρόνο. Εννοείτε ότι πάντα παίρνω μια μάσκα ιατρικού τύπου μαζί μου. Πες ότι πρέπει να μπεις σε οποίο κατάστημα αν βάλω το buff θα φωνάξουν αστυνομία χαλαρα
 

Μηνύματα
18.924
Reaction score
13.302
Εδώ πάντως που είχαμε για 1,5 μήνα (σχεδόν από τον δεκαπενταύγουστο) υποχρεωτικές τις μάσκες και έξω, δεν είδα να υπάρχει θέμα με τους ποδηλάτες από την αστυνομία. Φυσικά κι εγώ κρατούσα μία μάσκα, για την περίπτωση που χρειαστεί να μπεις κάπου (και ακόμα την κρατώ, αφού είναι υποχρεωτική για εσωτερικούς χώρους).

Τώρα στη Αθήνα δεν το ορκίζομαι κιόλας, εξαρτάται και από την "εξυπνάδα" του οργάνου (αν θα είναι βιολί ή μπουζούκι) :geek:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.320
Στη Καραντίνα Σώτο το πρώτο πρωινό και 300 μέτρα από το σπίτι έπεσα πάνω σε μπλόκο, αφού τους έδειξα το μήνυμα και σαν πρώτη μέρα είχα πολλές ερωτήσεις να τους κάνω...
Εντάξει σαφή απάντηση δεν πήρα σε καμία αλλά θα σταθώ μόνο σε μια απορία που είχε το όργανο.
Ρωτάω... 'ξέρετε αν μπορούμε για άθληση να απομακρυνθώ με το ποδήλατο ή μόνο εντός περιοχής επιτρέπεται.
Ερώτηση από το όργανο" δλδ να πάτε σε άλλο νομό κύριε?

. 🤣. 🤣. 🤣. 🤣. 🤣
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
Δεν είναι υποχρεωτική η μάσκα στην άθληση σε εξωτερικούς χώρους.

Το πρωί, ερχόμενος στου Μωραΐτη, έριχνα πάλι καντήλια με τους "χρονομετρίστες"της συμφοράς. Δήθεν τριαθλητές, κουτσοί, στραβοί, χοντροί, σε στάση superman, προσπαθώντας να βγάλουν Watt, ενώ το μόνο που εξέπεμπαν ήταν ταλαιπωρία λόγω άβολης θέσης και γενικότερης αγυμνασιάς.

Δεν μπορούν κάποιοι να καταλάβουν ότι δεν είναι όλα για όλους. Η καλή διάθεση δεν φτάνει.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.320
Ααασαα εσύ με φαίνεται είσαι χειρότερος και από μένα :roflmao:
Κάθε παλτό μαστεράς που σέβεται τον εαυτό του... Έχει και ένα ΤΤ ποδήλατο του 10χιλιαρου+ μήπως και με τον αέρα στη πλάτη πάρει και κανένα κομ και ανέβει κατηγορία στους άλλους μαστεράδες.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
Ααασαα εσύ με φαίνεται είσαι χειρότερος και από μένα :roflmao:
Κάθε παλτό μαστεράς που σέβεται τον εαυτό του... Έχει και ένα ΤΤ ποδήλατο του 10χιλιαρου+ μήπως και με τον αέρα στη πλάτη πάρει και κανένα κομ και ανέβει κατηγορία στους άλλους μαστεράδες.
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μεγάλος κοινωνικός ρατσιστής είμαι. Και με τον εαυτό μου... :biggrin:
 




Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.201
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top