Ποδήλατο



Μηνύματα
782
Reaction score
990
Το στραβα εχει το καλο οτι σου προτεινει διαδρομες αναλογα την αποσταση που θες να κανεις. Ειναι ενα κινητρο ακομα.

Ημουν με ποδηλατικο σορτς και ηταν εντελως οριακα απο αποψη θερμοκρασιας. Ειμαι στην αναμονη για καποια καλουδια απο το wiggle. Τα λινκς και οι συζητησεις σε προηγουμενες σελιδες ηταν πολυ βοηθητικες.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.036
Reaction score
41.303
Χαίρομαι που βοηθάμε, μακάρι να είχα και εγώ έναν όταν ξεκίναγα να με πει τι κολλάν να πάρω, που πήρα όλη τη σαβούρα μέχρι να μάθω...
Σήμερα αν εξαιρέσεις τον αέρα που σε κάποια γυρίσματα ήταν κουραστικός αλλά και επικίνδυνος... Έκανα σε κάποια φάση ορθοπέταλο από τα drops και μια δυνατή ριπή πήγε να μου διώξει το ποδήλατο από κάτω :o
Μόλις έβαλα το κλειδί στη πόρτα ξεκίνησαν να πέφτουν και οι ψιχάλες... Μια χαρά!!

IMG_20201122_133612.jpg

Χρήστο το bib άλλη φάση, δεν πόνεσε ο πωπουδελης καθόλου...
Με σωστά ρυθμισμένη τη σέλα στα πολλά χλμ. απόστασης θα φανεί η μεγάλη διαφορά, αλλά και στα λίγα παίρνεις μια γεύση, έχω δοκιμάσει τα πάντα, η dhb στα bib και ειδικά με το μαξιλαράκι που χρησιμοποιεί πατάει bib τριπλάσια αξίας.
Ασε τους γυαλιστερούς να ψωνίζουν assos...
 
Last edited:

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Για πείτε γνώμη
Garmin 1030 για να γουστάρουμε ή οικονομικότερα 530 / 520 plus ;
Μεταξύ των δύο τελευταίων ποια η γνώμη;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.359
Garmin 530 κι είσαι κομπλέ. Τι να το κάνεις το 1030; Εννοώ, έχει κάποιο χαρακτηριστικό που δεν έχει το 530 και το χρειάζεσαι ντε και καλά - σε φάση "χωρίς αυτή τη λειτουργία, δεν μπορώ να κάνω ποδήλατο"; Εάν ναι, πάρε το. Αν όχι, 530.

Επίσης, όποιο και να πάρεις, ψάξε για bundle εκδόσεις που συνοδεύονται από αισθητήρες (speed, cadence sensors) - το heart rate monitor νομίζω πωλείται ξεχωριστά.
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.036
Reaction score
41.303
Όχι το 520, είναι νταμάρι και παλιό.
Το 530 έχει άλλο επεξεργαστή και λίγο καλύτερη απόκρουση στη αφή
Το 1030 έχει επιπλέον πληροφορίες για βατόμετρο, δεν έχς μη το κοιτάς ντίπ.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.036
Reaction score
41.303
Αποκρτση
Από την παραπάνω φωτογραφία είναι ξεκαθαρο το εξης: ο bretsos είναι ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟΣ για να βγάλει τη φώτο και το bryton λέει πως τρέχει με 4.7 χλμ...
Κύριε πρόεδρε κλέβει.... :lol: :lolsign: :lol: :lolsign: :lol: :lolsign: :lol: :lolsign:
Κονιόνται οι δορυφόροι καλέ γιαυτό το κάνει αυτό.
Και μέσα στο σπίτι καμιά φορά βαράει για καταγραφή διαδρομής αφού δείχνει ελάχιστη ταχύτητα.
Σώθκα με το speed sensor να ξέρς, μαμακία τόσα χρόνια που δεν είχα βάλει, σήμερα στο λιμάνι στη επιστροφή έχασε λίγο τη μπάλα ο σενσορας, πήγαινα με 50km/h και έδειχνε μια 50 μια 30 μετά 20, ίσως να είχα παρεμβολές από τα καράβια, πάντως Σώθκα!
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Πως πας ρε πανάθεμα σε με 50χλμ.....σε κατηφόρα στα 30χλμ και βουτάω στα φρένα....
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.036
Reaction score
41.303
50km/h σε ευθεία, στη κατηφόρα θέλει άλλου είδους τακτική, έχω πάει μέχρι 105km/h.
Η τακτική μοιάζει πολύ με τη οδήγηση στο πάγο, όλα πρέπει να γίνονται α π α λ ά...
 
Last edited:



Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Όχι το 520, είναι νταμάρι και παλιό.
Το 530 έχει άλλο επεξεργαστή και λίγο καλύτερη απόκρουση στη αφή
Το 1030 έχει επιπλέον πληροφορίες για βατόμετρο, δεν έχς μη το κοιτάς ντίπ.
Δεν έχει αφή το 530, με κουμπάκια δουλεύει... ένας λόγος που το προτίμησα από το 830 (άντε να έχεις γάντια και να προσπαθείς με την αφή...).
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.036
Reaction score
41.303
Δεν το ήξερα, το 830 έχει Σώτο?
Και εγώ δεν είμαι φαν, με τα κουμπάκια της di2 γίνεται απίθανη δουλειά και χωρίς να αφήνεις ντίπ τα χέρια
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Και το 1030 παλιό είναι... ή το 530 ήτο 1030 plus παίρνουν σε garmin. Έχω λοκάρει το 530 στα 247€ και περιμένουμε την παρασκευή για καμία έκπληξη.
 


Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Δεν το ήξερα, το 830 έχει Σώτο?
Και εγώ δεν είμαι φαν, με τα κουμπάκια της di2 γίνεται απίθανη δουλειά και χωρίς να αφήνεις ντίπ τα χέρια
Ναι, το 830 έχει, όπως και το προηγούμενο 820, και της σειράς 1000 επίσης. Νομίζω το 510 είχε επίσης αφή, χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρος. Φαντάσου τώρα, ότι φορώντας τις τελευταίες ημέρες γάντια (τα πλήρη, που καλύπτουν τα δάκτυλα) ούτε το smaftphone δεν καταλαβαίνει τίποτα αν δεν τα βγάλω! Πόσο μάλλον τώρα ένα κομπιουτεράκι ποδηλάτου, που δεν φημίζονται ότι χρησιμοποιούν και τις πιο πρόσφατες εξελίξεις και υλικά του τομέα mobile!
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.121
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top