Ποδήλατο





bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
απ τα καλά τα γυαλιστερά , 200βαττάκια θέλω , να κολλήσω από πίσω του και να αγχωθεί. θα γίνει του ΚΟΜ το κάγκελο
Η μπαταρία από αυτά τα γυαλιστερά μοτεράκια να ξέρς πως δεν βγάζει όλο τον Υμηττό;)
Πάρε ηλεκτρικό ποδήλατο, θα έχς περισσότερες ελπίδες :lolsign:
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Αν δεν κανείς ανθρώπινα πετάλι δεν φτάνεις ούτε τα 500 μέτρα υψόμετρο. Θες δουλειά και ιδρώτα με το ηλεκτρικό για να πας κορυφή Υμηττό και να έχεις επάρκεια μπαταρίας.

Αυτα για mountain ebikes, είτε φτιαχτά με ποιο large μπαταρίες, είτε μαμά με τις normal 400-500w μπαταρίες τους. Στο φτιαγμένο που μου κλέψανε, είχα 800w 48v μπαταρία, και ακόμα θυμάμαι ότι για να φτάσω κορυφή με εκείνο το ποδήλατο πέρασε καιρός, καλό μου έκανε, έτσι έφτιαξα τις πρώτες μου καλές αντοχές. Το συστήνω!

Μετά ήλθε ο μπάμιας και μπλέξαμε με αλλά ναρκωτικά και θεάματα.. :download: και κόστη..:focus: Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω που ήμουν και που είμαι τώρα.. Ανακάλυψα ένα νέο κόσμο θα έλεγα? Ευχαριστώ όλο το παρεάκι για αυτό!!:dance2:





Υστ.τι θα γίνει αντράκια, έκλεισα 2 χρόνια που πήρα το ποδήλατο και ξανά άρχισα, καιρός δεν είναι να τα πούμε από κοντά?:drinks:
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Μάριε να κανονίσουμε κάνα Σ/Κ προς παραλία μεριά, να έχουμε χρόνο και όπου φτάσει
 


Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Βλέπω μαζευόσαστε σιγά σιγά οπότε του χρόνου το τέαμ θα κατέβουμε στις κλασσικές της Αθήνας με στολές avsite στην κατηγορία open να τουε σκίσουμε έκλεισε.- ξεκινάω ντιζάιν στολής.
 

Μηνύματα
296
Reaction score
546
Καλημέρα απανταχού racers και μή.

Ξεκίνησα (ξανά για 2η φορά) ποδηλατάκι σιγά σιγά να μαστε καλά, οι δόκτωρες επιτρέπουν μέχρι καμιά ώρα μου λένε ποδήλατο για να μαστε safe για την ωρα με τις κήλες.

@AthanasiosL στολή προπληρώνω σίγουρα, έχεις βρει άνθρωπο να φτιάχνει μπλουζάκια με custom αυτοκόλλητα και χρώματα?

Από πάντα εκείνο το shimano rp4 που έχω με στένευε μπροστά μπροστα (ειναι αρκετα μυτερό), αλλά τι να κάμω αφού δεν πολυποδηλατούσα.. Είδα εδω γίνεται συζήτηση για τα Gaerne Volata. Mετράω πόδι στα 26.7cm δηλαδή κάτι μεταξυ 41 και 42. Εχει διαθεσιμα ο wiggle τα 41.5 και 42 σε πορτοκαλί. Γενικά με το sizing ειναι ακριβής με την μέτρηση ποδιού?

Μετά άποψη για 2ο bib καλής ποιότητας? Απο dhb aeron/blok τι μέγεθος παίρνουμε @pankrok ? 170cm - 74kg βγαίνω.

Θέλει κανείς τίποτα απο wiggle γενικότερα?
 




Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Εμένα τα Gaerne Volata βγηκαν πολύ καλά σε αυτό που έλεγαν.

Το είχα αγωνία να σου πω την αλήθεια, γιατί δεν είναι φθηνό παπούτσι και ήταν η εποχή του Brexit όποτε άντε μετά σε αλλαγή να εβγαζες άκρη.

Είναι ωραίο παπούτσι, αλλά προτεινω να γίνει fitting, αλλιώς μπλέκεσε, εκτός αν το κατέχεις καλά

Υστ. Δες και για ένα ζευγάρι ειδικές σολίτσες, βοηθαν πολύ.!
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
Με παπούτσι έχεις και εσυ gaerne?
Με τελωνεια/μεταφορικά τι παίζει wiggle?
Δεν εχω ξανακάνει, αν θες τιποτα να σου ψωνiσω φώναξε :D
μεταφορικά δεν έχει πλέον next day delivery , αλλά επιλέγεις πάντα την μικρή έξτρα χρέωση για tracked delivery και σου ρχονται σε 5-6 εργάσιμες το πολύ.
με τελωνεία δεν ασχολείσαι καθόλου , στέλνουν αυτοί απευθείας τα απαραίτητα έγγραφα και εσύ απλά περιμένεις.
συνήθως παραδίδει η DHL στην Ελλάδα.

εγώ πήρα το G-chrono ήταν σε προσφορά στα 210 κάποια στιγμή φέτος. το volata έψαχνα είναι η αλήθεια αλλά δεν ήταν σε καλή προσφορά (190 κάτι τέτοιο) και προφανώς τα 2 boa είναι καλύτερα από το 1
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Άντε να δούμε!

Ο @ASilver που είχε εκφράσει αρχικά την ίδια πρόθεση πρέπει να "έπηξε" στη δουλειά - ούτε εδώ δεν γράφει πλέον. :)
Εγώ δεν έχω σχέση με αυτά αλλά θα μάθω...
Πάνω σε αυτό το σχέδιο σκέφτομαι να πατήσω με μικρομετατροπές όπως πχ το logo του avsite μέσα στο s και την σημαία στην μπέρτα. Κάτι διακριτικό πάντως.

6f1d74df4b155777fa00560720056b6b.png
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Κώστα για να σε βγάλω λίγο από το προβληματισμό στο θέμα παπούτσι θα σε βοηθήσω με τα αντίστοιχα νούμερα σε αθλητικό.
Τα gaerne που έχω είναι 43
Σε asics φοράω 43,5
Σε salomon 42 & 2/3

Τα ποδάριαμ είναι 27cm ακριβώς, όσο δλδ δίνει και η gaerne

Όσο για bib όπως είπε και ο κροκ πάρε το aero, είναι λίγο καλύτερο από το Blok στα υλικά και στο pad.
Εγώ πιστεύω πως πρέπει να πας σε small μέγεθος με τα δεδομένα που έδωσες.
Θα είναι κάπως σφιχτή αρχικά η εφαρμογή και έπειτα θα στρώσει
 

Μηνύματα
296
Reaction score
546
Κώστα για να σε βγάλω λίγο από το προβληματισμό στο θέμα παπούτσι θα σε βοηθήσω με τα αντίστοιχα νούμερα σε αθλητικό.
Τα gaerne που έχω είναι 43
Σε asics φοράω 43,5
Σε salomon 42 & 2/3

Τα ποδάριαμ είναι 27cm ακριβώς, όσο δλδ δίνει και η gaerne

Όσο για bib όπως είπε και ο κροκ πάρε το aero, είναι λίγο καλύτερο από το Blok στα υλικά και στο pad.
Εγώ πιστεύω πως πρέπει να πας σε small μέγεθος με τα δεδομένα που έδωσες.
Θα είναι κάπως σφιχτή αρχικά η εφαρμογή και έπειτα θα στρώσει
Thanks Χρήστο!
27cm βλέπω στο wiggle δίνει το 42 νούμερο, περίεργο. Μήπως θέλει ένα size down τότε?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top