Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.316
Thanks Χρήστο!
27cm βλέπω στο wiggle δίνει το 42 νούμερο, περίεργο. Μήπως θέλει ένα size down τότε?
Αυτές τις μ@λακιες κάνουν στους πίνακες μεγεθών και γιαυτό έχει τόσα σχόλια από κάτω με κόσμο που παραπονιέται.
Ορίστε φώτο από το κουτί
IMG_20211021_155300.jpg


Το ίδιο συμβαίνει και στα ρούχα από εταιρία σε εταιρία, bib σε dhb φοράω M ενώ σε castelli XL
Jersey σε dhb small ενώ σε castelli Large
Της Πόπης γίνεται με τα πατρόν...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
bib σε dhb φοράω M ενώ σε castelli XL
Ρε συ, ανέκαθεν ήταν έτσι τα ρούχα της Castelli. Η εφαρμογή τους και το μέγεθός τους είναι πιο στενά σε σύγκριση με άλλες μάρκες. Έχουν πιο αγωνιστικό "προσανατολισμό", τρομάρα τους...
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
Όπως το είπες, και από ποιότητα τα ίδια με τις πχιο φθηνές εταιρίες αλλά στα διπλάσια λεφτά...
Στερνή μου γνώση να σ' είχα πρώτα...
 



Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Σήμερα έγινε η βόλτα με τον Χρήστο. Εμπειρία μεγάλη, εγώ χρυσόψαρο βγήκα παρέα με μεγαλοκαρχαρία. Ευτυχώς με λυπήθηκε.. :lolsign:


F8769CF8-4F79-4629-BA06-1521F5871868.jpeg

Εμπειρια, στην ευθεία στο yahanaki εγώ εκεί που ξεκιναει η άνοδος είχα 160 παλμούς, και ο Χρήστος κάπου 120, εντάξει λέω, βγήκε το χρυσόψαρο βόλτα με τους κάρχες.:whistling:

Η θέση μου θέλει γενικα βελτιώσεις.

Το 4iii power meter πέρα ότι θέλει καλιμπραρισμα κάθε φορά πριν τη βόλτα :gotcha: , και δουλεύει και σαν cadence…:focus:

Εκανα τα περισσότερα P.R. που έχω κάνει ποτέ, και αισθανόμουν ότι τον άνθρωπο τον κρατούσα πίσω.

Εβγαζε ποσες ανηφόρες στο όρθιο χαλαρό, αλλα και εγω μια χαρά χαρούμενος ήμουν!! Ποια βγάζω τις 3% ανηφόρες με 24 περίπου χιλιόμετρα, ναι το χαίρομαι!! Έχω δουλέψει πολύ για αυτό!!

Τώρα πέρα από αυτά, ήταν ωραια και είναι εντυπωσιακό πως ένα ανθρώπινο σώμα με δουλειά σε τι επίπεδο μπορεί να φτάσει, γιατί τη θέλει τη δουλειά του. Εντυπωσιακο όμως

Το power meter ναι δεν το καλιμπραρισμα σωστα, αλλά έως τώρα δεν έχει και ιδιαίτερη σχέση με το τι σου δινει το Strava με τους αλγόριθμους του, οι αλγόριθμοι είναι ΠΟΛΥ αισιόδοξοι, έως τώρα παίζουν περιπου στο 60% με 70% ποιο αισιόδοξα. Θα επανέλθω αν αλλάξει κάτι
 
Last edited:

Μηνύματα
369
Reaction score
916
Ψάχνω για βάση τοίχου ώστε το ποδήλατο να κρεμιέται κάθετα σε μια μικρή αποθήκη.
Έχει κανείς κάποια πρόταση.
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Ψάχνω για βάση τοίχου ώστε το ποδήλατο να κρεμιέται κάθετα σε μια μικρή αποθήκη.
Έχει κανείς κάποια πρόταση.
Όταν λες κάθετα? Θα το κρεμάσεις από τη μια ρόδα δηλαδή?
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
@ganache Αν σου κάνει αυτό που έδειξε ο @bretsos, δώσε μου μια ημέρα να ψάξω στην αποθήκη μου, είμαι σίγουρος ότι έχω ένα τέτοιο που μου περισσεύει.

Το επιβεβαιώνω, μου στέλνεις pm με τη διεύθυνση σου και στο στέλνω.

Edit: Τι γελάτε ρε; Να μην βοηθήσω έναν άνθρωπο, δηλαδή;;; :biggrin:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.316
@ganache Αν σου κάνει αυτό που έδειξε ο @bretsos, δώσε μου μια ημέρα να ψάξω στην αποθήκη μου, είμαι σίγουρος ότι έχω ένα τέτοιο που μου περισσεύει.

Το επιβεβαιώνω, μου στέλνεις pm με τη διεύθυνση σου και στο στέλνω.

Edit: Τι γελάτε ρε; Να μην βοηθήσω έναν άνθρωπο, δηλαδή;;; :biggrin:
Γιώργη ψάξε μήπως βρεις 10.000€ να με στείλεις που θέλω να αγοράσω καινούριο ποδήλατο :biggrin:
Σε στέλνω με pm το iban :lolsign:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
Γιώργη ψάξε μήπως βρεις 10.000€ να με στείλεις που θέλω να αγοράσω καινούριο ποδήλατο :biggrin:
Σε στέλνω με pm το iban :lolsign:
Θα σε φτιάξω κι εσένα ρε παραπονιάρη, μην ανησυχείς!!!:lol:

Υ.Γ.: Θα δώσεις €10.000 για ποδήλατο;;; Είσαι τρελός ρε;;; Καλύτερα να τα φάω σε πτάνες από το να στα δώσω εσένα!!!
 

Μηνύματα
369
Reaction score
916
@ganache Αν σου κάνει αυτό που έδειξε ο @bretsos, δώσε μου μια ημέρα να ψάξω στην αποθήκη μου, είμαι σίγουρος ότι έχω ένα τέτοιο που μου περισσεύει.

Το επιβεβαιώνω, μου στέλνεις pm με τη διεύθυνση σου και στο στέλνω.

Edit: Τι γελάτε ρε; Να μην βοηθήσω έναν άνθρωπο, δηλαδή;;; :biggrin:
Θα ήθελα να ήξερα τι αποθήκη είναι αυτή ! Τόσα πράγματα έχεις δώσει και έχεις ακόμη;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.316
Θα σε φτιάξω κι εσένα ρε παραπονιάρη, μην ανησυχείς!!!:lol:

Υ.Γ.: Θα δώσεις €10.000 για ποδήλατο;;; Είσαι τρελός ρε;;; Καλύτερα να τα φάω σε πτάνες από το να στα δώσω εσένα!!!

Όχι φυσικά, 5.000€ θα πάνε στο ποδήλατο και τα υπόλοιπα σε μπίρες στη υγειά σου :drinks:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.316
Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν. Μπορεί να χαλάσει κάτι στο ποδήλατο;
Οχι, αρκεί η πίεση από το άγκιστρο να μη βρίσκει πάνω σε ακτίνα του τροχού αλλά μόνο σε στεφάνι
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
Θα ήθελα να ήξερα τι αποθήκη είναι αυτή ! Τόσα πράγματα έχεις δώσει και έχεις ακόμη;
Έχει, έχει ακόμα! Ζητάτε εσείς, ψάχνω εγώ, ε, όλο και κάτι θα βρίσκω! :biggrin:
Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν.
Τέλεια! Αύριο θα σου πω τα νεότερα της αναζήτησης.
Μπορεί να χαλάσει κάτι στο ποδήλατο;
Όχι. Ό,τι λέει ο @bretsos πιο κάτω.
Οχι, αρκεί η πίεση από το άγκιστρο να μη βρίσκει πάνω σε ακτίνα του τροχού αλλά μόνο σε στεφάνι
Όχι φυσικά, 5.000€ θα πάνε στο ποδήλατο και τα υπόλοιπα σε μπίρες στη υγειά σου :drinks:
Τι δεν έχει πτάνες το σχέδιο; Π@π@ρια, δεν σου δίνω τίποτα!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.155
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top