Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Ανέβα στο ποδήλατο, κάνε όσο περισσότερο ποδήλατο μπορείς.
Η μαγεία είναι στη εξέλιξη σε βάθος χρόνου, αυτή είναι η κινητήριος δύναμη ώστε να κολλήσεις και να γίνεις καλύτερος.
Και δυνατός να είναι κανείς, πρέπει να μάθει να περνάει τη δύναμη αυτή στο τροχό ώστε να γίνει κάποια στιγμή αξιοποιήσιμη.
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Εγώ π.χ. όταν ξεκίνησα πάλι το ποδήλατο μετά από 20 + χρόνια, να κάνω ενάμιση χιλιόμετρο να πάω σπίτι ψόφησα. Παρέδωσα πνεύμα, και μιλάμε για 25 μέτρα συνολικό υψομετρικό.
Δεν ήταν ανηφόρα, το Έβερεστ ήταν.. :o

Τωρα, κοντά 2,5 χρόνια μετά, μια συνηθισμένη βόλτα θα έχει κάπου 600 υψομετρικό. Αν κουράζεσαι? Εννοειτε, αλλά βγαίνει, το χαίρεσαι και δεν είναι Έβερεστ. Ούτε και εγώ εχω πιάσει 2,5w ανα κιλο, θα το ήθελα, αν πάει πήγε, όμως τη βόλτα μου τη κάνω!
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Δεν έχω 2.5 w/kg ακόμα, είμαι μάλλον μακριά. Μία χθεσινή βόλτα 10χλμ στο προπονητήριο έβγαλε κάπου 155 γουάτς μέση τιμή δλδ 2.25 w/kg. Θα κάτσω να κάνω κάποια ftp tests αλλά προς το παρόν βαριέμαι, έτσι κι αλλιώς το προπονητήριο είναι πολύ βαρετό.. Είναι εντελώς διαφορετικό από το δρόμο και τρομερά κουραστικό, την πρώτη μέρα πιάστηκαν άσχημα μηροί και γάμπες.
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Δεν έχω 2.5 w/kg ακόμα, είμαι μάλλον μακριά. Μία χθεσινή βόλτα 10χλμ στο προπονητήριο έβγαλε κάπου 155 γουάτς μέση τιμή δλδ 2.25 w/kg. Θα κάτσω να κάνω κάποια ftp tests αλλά προς το παρόν βαριέμαι, έτσι κι αλλιώς το προπονητήριο είναι πολύ βαρετό.. Είναι εντελώς διαφορετικό από το δρόμο και τρομερά κουραστικό, την πρώτη μέρα πιάστηκαν άσχημα μηροί και γάμπες.
75 κιλά είσαι? Φάε τπτ άνθρωπε μου μη σε πάρει ο αερας...
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
75 κιλά είσαι? Φάε τπτ άνθρωπε μου μη σε πάρει ο αερας...
171εκ 68κ, είναι αλήθεια πως το φαγητό δεν είναι μέσα στα ενδιαφέροντά μου. Αν σας ανεβάσω φωτο με το εβδομαδιαίο μενού μου θα εκτιμήσετε τις μπάμιες :p .
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.410
Το 2.5 είναι ένα αυθαίρετο νούμερο δικό μου το οποίο σου επιτρέπει να ανεβαίνεις σχεδόν παντού έστω και καταιδρωμένος.
Από κει και πάνω έχεις την ελευθερία να επιλέξεις την διαδρομή σου χωρίς να σε ενοχλεί η κλίση του δρόμου.
Το ότι εσένα σε βγάζει σήμερα 2.25 (χωρίς να κάνεις βέβαια το τεστ) δεν κάτι που θα πρέπει να σε απασχολεί και ιδιαίτερα, είναι θέμα λόγου χρόνου να ανέβει και θα φανεί και στο δρόμο.
Όπως λέει και ο μπρετσο κανεις το κέφι σου.
(δε σε λέει βέβαια ότι θα πηγαινοερχεται με 120 σφυγμους να δει αν ζεις)
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
171εκ 68κ, είναι αλήθεια πως το φαγητό δεν είναι μέσα στα ενδιαφέροντά μου. Αν σας ανεβάσω φωτο με το εβδομαδιαίο μενού μου θα εκτιμήσετε τις μπάμιες :p .
Παναγίτσα μου....
Ανηφοριστας είσαι εσύ... Μικροκαμωμενος και αδυνατος
 





bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Γιατί καλέ?
Ας τον άνθρωπο να εκτονωθεί!!
Μη τα κρατάς μέσας Σίμο!

IMG_20220104_163645.jpg
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Για να μην πείτε πως κωλώνω

Σημερινό γεύμα: πέννες βρώμης σε ζωμό μανιταριών και τυρί κότατζ
IMG_20220104_160756.jpg



Προηγούμενα γεύματα ως παράδειγμα:

Ομελέτα (2 αβγά), βρασμένα παντζάρια και μηζύθρα κρήτης

IMG_20210205_160636.jpg


Πιλάφι καστανό ρύζι, βρασμένα ρεβύθια, τομάτα, καρότο και ξινομηζύθρα

IMG_20210330_131741.jpg


Πλιγούρι, πράσινες ελιές και τομάτα

IMG_20210315_132927.jpg



Πως σας φαίνονται οι μπάμιες τώρα?
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.864
Reaction score
20.350
Ελπίζω με αυτά τα φαγητά σε αυτές τις ποσότητες, να μην περιμένεις να βάλεις κιλά, έτσι; :)
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
παρε κανα κιλο Ζαβ...και ασε αυτη τη κατηγορια κιλων σε μας ... τελευταιο 48+ωρο : ενα ντεπον, 2 αυγα και 5 τοστ σε 2 μερες (και 2 σοκολατακια χριστουγεννιατικα μικρα, ηταν δωρο και πειναγα χτες βραδυ). 🐒
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Ωραίος ο zabbalos. Εγώ μαζί σας παίδες, όσοι περισσότεροι σαν το zabbalos, τόσες περισσότερες προβατίνες για μένα!
παρε κανα κιλο Ζαβ...και ασε αυτη τη κατηγορια κιλων σε μας ... ενα ντεπον, 2 αυγα και 5 τοστ σε 2 μερες. 🐒
Εσύ ακόμα κατηγορία φτερού είσαι με τόσα πίτογυρα τις τελευταίες μερες?
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.625
Reaction score
83.101
Για να μην πείτε πως κωλώνω

Σημερινό γεύμα: πέννες βρώμης σε ζωμό μανιταριών και τυρί κότατζ
View attachment 235462


Προηγούμενα γεύματα ως παράδειγμα:

Ομελέτα (2 αβγά), βρασμένα παντζάρια και μηζύθρα κρήτης

View attachment 235458

Πιλάφι καστανό ρύζι, βρασμένα ρεβύθια, τομάτα, καρότο και ξινομηζύθρα

View attachment 235461

Πλιγούρι, πράσινες ελιές και τομάτα

View attachment 235460


Πως σας φαίνονται οι μπάμιες τώρα?
Φυλακή είσαι; :p :biggrin:
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.050
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top