Ποδήλατο

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Και εκεί που έλεγα Σώτο ότι δεν θα μπαίνω μονοπάτια... Έχω μπλέξει με κάτι ζουρλούς που εξιτάρονται με δαύτα.
Γεμάτος ο τόπος κοτρόνια εδώ στο όρος Αιγάλεω, τρέμουν τα χέρια ακόμα από το καταχτύπη
Κρόκο θα λες και θα κλαις
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Μάτσο έγινα με το ποδήλατο αλλά δεν έφυγα με τα μούτρα, έφυγα στο πλάι, γοφος και γόνατο.
Εδώ που λες Σώτο για να σε βγει μια ικανοποιητική απόσταση ως προπόνηση δεν φτάνουν μόνο οι δασικοί δρόμοι, σε συνδυασμό με τα μονοπάτια βγαίνει ένα δίωρο. Έλα όμως που θέλει τεχνική που εγώ δεν τη έχω...
Πάντως σήμερα έκανα χοντράδες και τη πλήρωσα, έπεσα νωρίς νωρίς, στη είσοδο από το πρώτο μονοπάτι, μετά πείσμωσα και συνέχεια και στα επόμενα, είχα και τον άλλο από πίσω να με λέει συνέχεια μπράβο και μπράβο, γάματα πάει η δλειά :biggrin:
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Αντίστοιχα και εγώ αυτό λέω για το mtb. Δρόμοι καροδρομοι, νταμάρια και φυτευτη Πετρούλα είναι στο φυσικό μενού του. Τμήματα με άσφαλτο και mix grill διαδρομές ταμάμ, μονοπάτια λίγα και καλά, πολύ προσεχτικά. Εδώ τα βρίσκω με Σώτο!

Αυτό που ξεκίνησε ο Χρήστος, εγώ το σκιάζωμαι. Ίσως αν αρχίσω να βγαίνω με εξοπλισμό να το σκεφτώ. Επιγονατίδες ειδικές, στήθος, κρανακι ποιο σπέσιαλ και τέτοια όμορφα, αλλά σίγουρα δεν θα φόραγα παπουτσακια με κλιπς! Άσε μας, να γλυστραω στο όριο σε κάνα γκρεμνη και να έχω το πόδι γατζωμενο στο πετάλι..ουυυυτε καν!!!! Εφιάλτης!!! :o:help::whistling:
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Μάτσο έγινα με το ποδήλατο αλλά δεν έφυγα με τα μούτρα, έφυγα στο πλάι, γοφος και γόνατο.
Εδώ που λες Σώτο για να σε βγει μια ικανοποιητική απόσταση ως προπόνηση δεν φτάνουν μόνο οι δασικοί δρόμοι, σε συνδυασμό με τα μονοπάτια βγαίνει ένα δίωρο. Έλα όμως που θέλει τεχνική που εγώ δεν τη έχω...
Πάντως σήμερα έκανα χοντράδες και τη πλήρωσα, έπεσα νωρίς νωρίς, στη είσοδο από το πρώτο μονοπάτι, μετά πείσμωσα και συνέχεια και στα επόμενα, είχα και τον άλλο από πίσω να με λέει συνέχεια μπράβο και μπράβο, γάματα πάει η δλειά :biggrin:
Ωραίος, σα να σου λεει... ξαναπέσε (να σπάσω πλάκα) :roflmao: :gamer:
Αντίστοιχα και εγώ αυτό λέω για το mtb. Δρόμοι καροδρομοι, νταμάρια και φυτευτη Πετρούλα είναι στο φυσικό μενού του. Τμήματα με άσφαλτο και mix grill διαδρομές ταμάμ, μονοπάτια λίγα και καλά, πολύ προσεχτικά. Εδώ τα βρίσκω με Σώτο!

Αυτό που ξεκίνησε ο Χρήστος, εγώ το σκιάζωμαι. Ίσως αν αρχίσω να βγαίνω με εξοπλισμό να το σκεφτώ. Επιγονατίδες ειδικές, στήθος, κρανακι ποιο σπέσιαλ και τέτοια όμορφα, αλλά σίγουρα δεν θα φόραγα παπουτσακια με κλιπς! Άσε μας, να γλυστραω στο όριο σε κάνα γκρεμνη και να έχω το πόδι γατζωμενο στο πετάλι..ουυυυτε καν!!!! Εφιάλτης!!! :o:help::whistling:
Ναι, κλιπς, και τόσο απότομα και επικίνδυνα σημεία, μονοπάτια, δεν λέει...

Στα βιντεάκια που έχω ανεβάσει, φαίνονται γενικά οι προτιμήσεις μου, σε στυλ εδάφους. Και πιο απότομο και πετρώδες από αυτό, αλλά όχι σε σημείο που να ανεβοκατεβαίνω βράχια... και από κάτω 100 μέτρα γκρεμός. Επίσης δεν έχω κανένα θέμα, να κατέβω από το ποδήλατο και να το πάω με τα πόδια (είτε ανηφόρα κυριως, αν είναι τόσο απότομη, μεγάλη και γλιστράει από τα χαλίκια, αλλά και αντίστοιχη κατηφόρα). Τι να το κάνω να το παιδεύω με την ίδια ταχύτητα, κι πιο κουραστικό είναι...
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Κότες :biggrin: :roflmao::lolsign:

Κοίτα έτσι είναι, η γριά άμα δεν πάει από πέσιμο θα πάει από σέσιμο.
Ως τόσο έχει μια γλυκιά αδρεναλίνη το γ@μημενο το μονοπάτι που σε τραβάει
 



Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Κότες :biggrin: :roflmao::lolsign:

Κοίτα έτσι είναι, η γριά άμα δεν πάει από πέσιμο θα πάει από σέσιμο.
Ως τόσο έχει μια γλυκιά αδρεναλίνη το γ@μημενο το μονοπάτι που σε τραβάει
Αυτό εδώ που κάνει με την τύπισσα, δεν το κάνω πάντως (βίντεο από το σημείο που ξεκινά το μονοπάτι), κι δεν είναι οι πιο extreme αυτοί, απλά το έβλεπα χθες... :geek:

 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Καλά, αυτά να λες, κι έχεις προγραμματίσει ήδη και την επόμενη πτώση! :headbang: 😜
Θα κόψω τις κακές παρέες :biggrin:

Αμ το άλλο, ενεργιποιηθηκε το αλερτ του garmin και ξεκίνησε τα ιου ιου το κινητό.
Να είμαι κατάχαμα στο χαντάκι και να μη ξέρω τι είναι τώρα αυτό.
Στο τσακ το απενεργοποιησα και δεν πρόλαβε να πάρει τηλέφωνα
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.360
Σήμερα είχε χαλαρή βόλτα, γύρω στα 20χλμ/ώρα. 1.5 ώρα, τελειώσαμε πριν να πιάσει η πολλή ζέστη - συντομεύσαμε τη διαδρομή στην πορεία, γιατί θέλαμε να τελειώσουμε πριν τις 09:00.

Καλά ήταν, βγήκαμε και λίγο έξω. :)
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Αυτό εδώ που κάνει με την τύπισσα, δεν το κάνω πάντως (βίντεο από το σημείο που ξεκινά το μονοπάτι), κι δεν είναι οι πιο extreme αυτοί, απλά το έβλεπα χθες... :geek:

Αυτα που είδα στο βίντεο είναι τα οριακά που μπορώ να κάνω. Μου αρεσε. Μοιάζει πολύ με Υμηττό, σε πολλά σημεία το πρόσεξα αυτό. Απλά εκεί είναι οργανωμένα, σε εμάς χύμα εντελώς.

Ωραία εμπειρία η σχέση να το γουστάρει, Τζακ ποτ πιθανότητες εννοείτε.

Φαινόταν ότι έχουν πίσω ανάρτηση, επειδή εμένα είναι hard tail, εγώ στις ίδιες διαδρομές στα δύσκολα μέρη συνήθως τις βγάζω όρθιος με σφίξιμο με τα ποδαρια στο σκελετό για έξτρα έλεγχο.

Έχω αποφασίσει κάποιες αλλαγές για το δικό μου το σουμιέ. Ποιο μικρό δίσκο μπροστά (2-4 δόντια), άλλη σέλα ποιο προδερμ για να μην νιώθω την Πετρούλα στο πωπωμερι :whistling:, πίσω αλλαγή κασέτας με ίδια αλλά με μεγαλύτερη πρώτη, τιμόνι από 70 πόντους να πάω σε 65 πόντους με λίγο περισσότερες μοίρες και φυσικά αλλαγή φρένων για να είναι δεξιά το μπροστινό φρένο.

Πιστεύω με αυτά να ανανεώσω τους όρκους αγάπης με το mtb. Ψάχνω επίσης και χερούλια με gel :smile:
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Ναι, έχουν πίσω ανάρτηση, ενώ και το πηρούνι έχει μεγαλύτερη διαδρομή, πιο κατάλληλα ποδήλατα για τέτοια μονοπάτια, με βράχους! :geek:
 




Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Εγώ είμαι στο χωριό του Σάκη , σήμερα έβρεχε. Αύριο όμως;
Σακ δεν έχω σήμα στείλε viber να το πιάσω στο wifi
 


Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Υπάρχει κι αυτή η Πετρούλα πάντως... :geek:


 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.162
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top