Ποδήλατο

Μηνύματα
35
Reaction score
60
Απλησίαστα τα άτιμα πλέον και μη χειρότερα....τελευταία 5ετία πάνω κατά +50% οι τιμές....
LAB71 EVO 2024.jpg
 

Μηνύματα
20.085
Reaction score
14.161
Η γμν πανδημία τα γμσ όλα! Από εκεί ξεκίνησε το κακό, εντάξει κι πιο πριν δεν ήταν και φτηνά, αλλά με αυτή την αφορμή τα πληρώνεις για χρυσάφι το βάρος τους... :geek:
 


Μηνύματα
20.085
Reaction score
14.161
Μήτσος Κυριακάκης: "Φταίει ο Πούτιν, αλλά θα στείλω μια επιστολή στην Φον Ντερ Αφέντρα, να τα κανονίσει" :roflmao: :geek:

ΥΓ. Τα ίδια και εγώ στο σούπερ μάρκετ.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.955
Reaction score
43.737
Μήτσος Κυριακάκης: "Φταίει ο Πούτιν, αλλά θα στείλω μια επιστολή στην Φον Ντερ Αφέντρα, να τα κανονίσει" :roflmao: :geek:

ΥΓ. Τα ίδια και εγώ στο σούπερ μάρκετ.

Θέλω και αεροποδήλατο, τρομάραμ!!
Πάω στη ίδια λαϊκή 8 χρόνια κάθε Παρασκευή, τη κακομοιριά που παρατηρώ το τελευταίο διάστημα, δεν περιγράφεται!!

Καλημέρα αγόρια.
Χαμός βλέπω στο νήμα.
Δεν πήρα πρεφα που θα πάει ο doc και ο έρωτας του μπάμια αλλά καλή επιτυχία ρε κουφαλες!
Που είσαι συ αρέ?
Γιατί έτσι?
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.992
Reaction score
84.416
Πάω στη ίδια λαϊκή 8 χρόνια κάθε Παρασκευή, τη κακομοιριά που παρατηρώ το τελευταίο διάστημα, δεν περιγράφεται.
Γιατί πηγαίνεις τότε; :biggrin:
 



Μηνύματα
13.074
Reaction score
15.117
Μήτσος Κυριακάκης: "Φταίει ο Πούτιν, αλλά θα στείλω μια επιστολή στην Φον Ντερ Αφέντρα, να τα κανονίσει" :roflmao: :geek:

ΥΓ. Τα ίδια και εγώ στο σούπερ μάρκετ.
Να μάθουμε να μην κάνουμε μαγκιές με χώρες που παράγουν πρώτες ύλες. Τώρα με την Κίνα - νατβαντούρι να δείς που θα πάνε όλα , αυτό δεν είναι τίποτε.

Ευτυχώς ήρθαν χθές εδω στην λαική ωραίες ντομάτες απο την Κρήτη και φάγαμε ντομάτα που μυρίζει ντομάτα.

Οι μεγάλοι σεφ σαν τον Μπρέτσο έχουν μία λαική (την ίδια) που ψωνίζουν που τους ξέρουν και όλους και τους κρατάνε και τα καλύτερα. Οπότε Λάρισα ... Λάρισα θα πάμε.

Σέξυ η Φον τέτοια .... χα χα. Απόμακρη. :D

:D:D
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.992
Reaction score
84.416
Εγώ έχω είπαμε λεφτά, τι δόξα γυρεύω!!
Ήθελα καιρό να σε ρωτήσω, έχεις πάει ποτέ λαϊκή? :roflmao:
Ναι, πηγαίνω καμιά φορά αν βρεθώ κοντά τυχαία. Όχι όμως να το έχω στο πρόγραμμα.

Δύο είναι οι λόγοι που δεν γουστάρω τις λαϊκές: 1ον έχουν κόσμο και 2ον δεν μου χρησιμεύει το 95% αυτών που πωλούνται. :)
 

Μηνύματα
13.074
Reaction score
15.117
1ον έχουν κόσμο
Βρε άσε τα σάπια. Πάνε μαζί αυτά τα τρία ή και ανα δύο (εάν εξαιρέσουμε τον ποδηλάτη Μητσοτάκη χα χα που ταιριάζει το 2 με το 3) : Segregation + Φιλελευθερισμός + Ποδήλατο ;

Δεν πάνε.

¨Ασε που θα τρίζουν τα κόκαλα του Μπαρλά.

:D :D
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.955
Reaction score
43.737
Οι μεγάλοι σεφ σαν τον Μπρέτσο έχουν μία λαική που ψωνίζουν που τους ξέρουν και όλους και τους κρατάνε και τα καλύτερα. Οπότε Λάρισα ... Λάρισα θα πάμε.

:D:D
Η λαϊκή που πάω εδώ στο Κερατσίνι έπιανε σε μήκος 3 τετράγωνα, το τελευταίο χρόνο έχει περιοριστεί σε 30 μέτρα, όσοι ήξερα έχουν εξαφανιστεί, μαζί και οι καλές πρώτες ύλες από τους ίδιους παραγωγούς. Επειδή γνωρίζω από αυτά μπορώ να ξεχωρίσω πχιός έχει στο πάγκο προϊόντα δικά του και πχιός τα παίρνει από τη λαχαναγορά.

Η Λάρισα είναι από εδώ που μένω 370km, με τη κατρακύλα αυτή προβλέπω ότι όταν θα χρειαστεί να έρθεις θα πρέπει να το κάνεις περπατώντας, εγώ θα το κόψω με το ποδήλατο, με τη κούρσα από εθνική είναι περίπου 11-12 ώρες.
Μήπως να ξεκινήσεις σιγά σιγά τη ποδηλασία? :biggrin:
 

Μηνύματα
13.074
Reaction score
15.117
Η λαϊκή που πάω εδώ στο Κερατσίνι έπιανε σε μήκος 3 τετράγωνα, το τελευταίο χρόνο έχει περιοριστεί σε 30 μέτρα, όσοι ήξερα έχουν εξαφανιστεί, μαζί και οι καλές πρώτες ύλες από τους ίδιους παραγωγούς. Επειδή γνωρίζω από αυτά μπορώ να ξεχωρίσω πχιός έχει στο πάγκο προϊόντα δικά του και πχιός τα παίρνει από τη λαχαναγορά.

Η Λάρισα είναι από εδώ που μένω 370km, με τη κατρακύλα αυτή προβλέπω ότι όταν θα χρειαστεί να έρθεις θα πρέπει να το κάνεις περπατώντας, εγώ θα το κόψω με το ποδήλατο, με τη κούρσα από εθνική είναι περίπου 11-12 ώρες.
Μήπως να ξεκινήσεις σιγά σιγά τη ποδηλασία? :biggrin:
Εάν κάνω εγώ ποδήλατο το Αθήνα - Λάρισα ... εάν επιζήσω που δεν το νομίζω .... θα με μαζεύεις με το κουταλάκι. :D Αλλά θα αναγκαστώ όπως λες, τι να κάνω ; Δεν θέλει βενζίνη ή μπαταρία το ποδήλατο, θέλει ; :D

Θα πάρουμε απο αυτό το διπλό ... μπροστά εσύ , πίσω εγώ και θα κάνω πως γυρνάω τα πετάλια χα χα Δεν θα καταλάβεις τίποτε εσυ. χα χα
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.955
Reaction score
43.737
Με τα πόδια σίγουρα δεν θα τα καταφέρεις, κάπου μέχρι το μπράλο σε κόβω να φτάνεις...
Με το ποδήλατο θα φτάσεις κάποια στιγμή, χρειάζεται όμως προσαρμογή και συνήθεια η ποδηλασία, να βρεις τις ρυθμίσεις, να συνηθίσεις τη σέλα, να ροντάρεις γενικώς το κορμάκι.
Ξεκίνα σχέδιο επιβίωσης!!
 

Μηνύματα
13.074
Reaction score
15.117
Με τα πόδια σίγουρα δεν θα τα καταφέρεις, κάπου μέχρι το μπράλο σε κόβω να φτάνεις...
Με το ποδήλατο θα φτάσεις κάποια στιγμή, χρειάζεται όμως προσαρμογή και συνήθεια η ποδηλασία, να βρεις τις ρυθμίσεις, να συνηθίσεις τη σέλα, να ροντάρεις γενικώς το κορμάκι.
Ξεκίνα σχέδιο επιβίωσης!!
Ναι βρε συ ξέρω, έκανα ποδήλατο μέχρι και 2ο έτος στη Θεσσαλονίκη. Είχα φέρει και το αγωνιστικό μου μαζί αλλά μετα βαρέθηκα , έπρεπε να το ανεβάζω και συνέχεια δυο ορόφους μην μου το κλέψουνε , οι λεπτές ρόδες του δεν ήταν και για λακούβες κλπ.

Πάντα ήταν ακριβά. Θυμάμαι όταν ήμουν μικρός 15-16 ζαχάρωνα ένα Πεζό (τότε ήταν κορυφή) μόνο 6 Kg ενώ τα δικά μας ήταν 9-10 και δεν θυμάμαι να σου αντιστοιχίσω πόσο έκανε αλλά πολύ ακριβό. ϊσως κάτι λιγότερο απο 1.000 1.500 ευρώ σημερινά ; Δε θυμάμαι. Λάθος μπορεί και 2-3 μισθούς τότε (μισθός μάλλον 60-80 χιλιάδες ; )... Α, κοντά έπεσα ΟΚ, μαλλον αυτό είναι.
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.955
Reaction score
43.737
Το παραπάν που έβαλα ο Πασχάλης έχει 14-15.000€, τσάμπα πράμα!!
Χωρίς τα πετάλια :roflmao:
Cannondale super six evo lab71
Σε αυτή τη κατηγορία άμα προσθέσεις και όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό του αναβάτη, πας άνετα στα 20.000€, μεγειά!! :lolsign:
 
Last edited:

Μηνύματα
13.074
Reaction score
15.117
Το παραπάν που έβαλα ο Πασχάλης έχει 14-15.000€, τσάμπα πράμα!!
Χωρίς τα πετάλια :roflmao:
Cannondale super six evo lab71
Εγώ με τον Μάρκου θα παιρναμε μηχανάκι . :D Yamaha TDM χα χα .

Τι χωρίς πετάλια ;
Ναι κυριε χωρίς πετάλια.
Και πως θα το οδηγήσω ;
Α, θέλετε και να το οδηγησετε ε ; Ρε κοίτα κάτι άνθρωποι που υπάρχουν στον κόσμο. :D:D
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.869
Μηνύματα
2.879.591
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top