Ποια η γνωμη σας για την SLK?

Μηνύματα
1.063
Reaction score
737
Απάντηση: Ποια η γνωμη σας για την SLK?

...επειδή, σαν αγόρια, θέλουμε όλοι να πούμε την παπ..ριά μας σε τέτοια θέματα, ας πω τι θα έκανα εγώ :

Θα έπαιρνα μία boxster, πού έχει βρωμίσει ο τόπος στα 12 -14 χιλιάρικα ... είναι αντίστοιχης ηλικίας και χλμ με τις slk που ψάχνεις στα 20 χιλιάρικα ... το τεκμήριο πλέον είναι πολύ λογικό ...

με την διαφορά των 6 - 8 χιλιάδων καλύπτεις τα τέλη για αντίστοιχα χρόνια (1000 / έτος ) , οπότε ουσιαστικά δεν έχεις πρόβλημα ...

τώρα για διαφορές στην κατανάλωση δεν θέλω να υπεισέλθω, παίζει ρόλο ο λόγος που την θέλεις και το οδηγικό σου στυλ ... αν προορίζεται για pride of ownership & pussy trap τότε δεν υπάρχουν σημαντικές διαφορές ...
 




Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Απάντηση: Ποια η γνωμη σας για την SLK?

Ο καθενας θα εχει και διαφορετικη γνωμη ρε Λευτερη, τι ρωτας?
ΑΝ χωρας να μπεις μεσα και σε φτιαχνει, τσαμπα ψαχνεσαι.
:109:
 

ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Απάντηση: Ποια η γνωμη σας για την SLK?

Bασικα για προβληματα ρωταω γενικα. Αν ειναι αξιοπιστο η θα μου βγαλει την πιστη. :))
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.609
Απάντηση: Ποια η γνωμη σας για την SLK?

Λευτέρα, ποια σειρά σε ενδιαφέρει; R170 ή R171;
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Ποια η γνωμη σας για την SLK?

Μαλλον για την 171 με βλεπω Κωστα...

Εδω και καμποσο καιρο, σκεφτομαι την αγορα μιας μεταχειρισμενης SLK. Μου αρεσει που συνδυαζει και κουπε και καμπριο μαζι και με κινητηρες 1800 κ.εκ. ειναι μεσα στα ορια ανοχης μου. Σχεδιαστικα μου αρεσει καλυτερα το πρωτο μοντελο, αλλα το δευτερο δεν με αφηνει και αδιαφορο...

Πσσττττ......
Φιλαράκι...
Θα σε πλακώσω :116: :114:
 

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
Απάντηση: Ποια η γνωμη σας για την SLK?

ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΗΝ BRABUS K4 ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ 20,000 ΕΥΡΩ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΤΥΧΗΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ (18-19) ΕΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΡΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΦΥΛΛΟ....
 

ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Απάντηση: Ποια η γνωμη σας για την SLK?

Πσσττττ......
Φιλαράκι...
Θα σε πλακώσω :116: :114:
:)) Βρε Γιαννη, καθαρα λογω του οτι ειναι πιο νεο... Παντως θα περιμενω να βγει το νεο μοντελο μεσα στο καλοκαιρι. Οπως και να το κανεις, δε θα πεσουν κι αλλο οι τιμες?
 

Μ.Φ.

MF Audio Επαγγελματίας
Μηνύματα
561
Reaction score
185
Απάντηση: Ποια η γνωμη σας για την SLK?

.
.
Το Honda είναι όντως για σκληροπυρηνικούς.

και θέλει ΠΟΛΛΑ "χέρια". (margamanos-10)

Αν θες να πηγαίνεις χαλαρές βόλτες και μια Diablo μια χαρά είναι … (margamanos-16). Ακριβώς!

Για την όχι τόσο καλή αίσθηση στο τιμόνι, συμφωνώ. (μείον)


Ο καθενας θα εχει και διαφορετικη γνωμη ρε Λευτερη, τι ρωτας? (DIMITRIS-25). Κανόνας.



Υ.Γ. 1. αν μετράς (σε τρίτο πρόσωπο), καίει τόσο, τέλη τόσο, ασφάλεια τόσο,
(σαν τους ενισχυτές σε Τάξη Α : ) )
άστο… πήγαινε παρακάτω…

Υ.Γ. 2. το mazda mx5 για κοπελίτσες (χωρίς ειρωνεία το κοπελίτσες), καλό είναι.
(αν και γνωρίζω μία που δεν της αρέσει. τι να πείς; του μπαμπά της παιδί…)

Υ.Γ. 3. μεταξύ των δύο; το Honda θα έπαιρνα. αλλά είπαμε… για σκληροπυρηνικούς.
 

Μηνύματα
1.641
Reaction score
139
Re: Απάντηση: Ποια η γνωμη σας για την SLK?

.

Υ.Γ. 3. μεταξύ των δύο; το Honda θα έπαιρνα. αλλά είπαμε… για σκληροπυρηνικούς.
+1
αλλά με μία ένσταση: δεν θέλει κόπο,θέλει τρόπο!!!
 

Μ.Φ.

MF Audio Επαγγελματίας
Μηνύματα
561
Reaction score
185
Απάντηση: Ποια η γνωμη σας για την SLK?

δεν είπα πουθενά τη λέξη κόπο. (δε …σκάβεις : ) )
(αν και σε επίπεδο WRC και -ειδικά- F1 πρέπει να είσαι λιγουλάκι γυμνασμένος)

Τα ίδια λέμε/εννοούμε πάντως.


καλό Σ/Κ σε όλους.
 

Μηνύματα
242
Reaction score
1
Αν θέλεις Α Υ Τ Ο Κ Ι Ν Η Τ Ο κ είσαι λάτρης της αυτοκίνησης δεν υπάρχει άλλη επιλογή: S2000. Θα το ευχαριστηθεί η ψυχή σου - εάν ζήσεις στα πρώτα του, μέχρι να το μάθεις :))) -

Αν προτιμάς άνεση, κυριλέ αλλά πάντα με το σύμπλεγμα ότι πήρα το μικρό ΜΒ πας στο SLK.

Για μένα δεν τίθεται καν σύγκριση αλλά δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός καθότι βαμμένος χοντάκιας για τα τοπ σπόρ της (CRX, S2000, άντε κ TypeR)
 

Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Συμφωνώ για S2000, αλλά άντε να βρεις μεταχειρισμένο που να μην το'χουν σκίσει...
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: Ποια η γνωμη σας για την SLK?

παιδες,το s2000 δεν κανει για την Κρητη....
βαρια μεχρι 4η να κουμπωνει εκει...
οποιος εχει ζησε εκει το ξερει καλα...
 

Μηνύματα
242
Reaction score
1
Συμφωνώ για S2000, αλλά άντε να βρεις μεταχειρισμένο που να μην το'χουν σκίσει...
Τα καλά της Honda είναι διαμάντια κινητήρες. Εάν το περάσεις από έλεγχο μηχανικά κ αναρτήσεις, σασί να μην έχει τρακάρει, τότε το αμάξι είναι διαχρονικό.

Κ στο λέω, έχοντας τρελή αγάπη κ απόλυτη εμπιστοσύνη για τα σοβαρά σπορ της Honda, ως κάτοχος στημένου CRX με 300k κ πλέον χλμ, το οποίο στο δρόμο ακόμα σκάβει, το αγόρι μου. Την αίσθηση αυτή στη δίνουν αυτοκίνητα μετρημένα στα δάκτυλα του ενός χεριού, εκτός εάν κινηθείς πολύ πολύ ψηλά με σπορ supercars.

Το S2000 θα είναι εμπειρία ζωής (αρκεί να μην το παρακάνεις κ είναι σύντομη), το MB είναι ένα μέτριο της σειράς (από τα μικρά μοντέλα της ΜΒ) κ γενικότερα περισσότερο για να σε βλέπουν όσοι κ όσες δεν έχουν γνώση αυτοκίνησης κ να λένε έχει MB.

ΥΓ: Βέβαια από την άλλη, πιτσιρικάς μετά από μία απότομη γνωριμία με ένα γκρεμό, είχα ορκιστεί να μην πάρω ποτέ σπορ κάμπριο με αναλογία 120hp στο λίτρο, οπότε κ το MB είναι μία χαλαρότατη καλή λύση για να πεις ότι έχω ένα αυτοκινητάκι να κινούμαι.
 

ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Απάντηση: Ποια η γνωμη σας για την SLK?

Η ΜΒ μου αρεσει περισσοτερο σαν αμαξι, ασχετα με επιδοσεις. Δεν ειναι και κανενα θηριο αλλα σε καλα χερια δεν ειναι και ψοφιμι... Για μενα σημασια εχει το αμαξι να σου μιλαει πρωτα αισθητικα και βαζω τις επιδοσεις σε δευτερη μοιρα...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.616
Μηνύματα
2.868.187
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top