Ποια καλώδια

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Φίλε μου καλύτερα να επενδύσεις σε ένα μικρότερο επιπλο για την τηλεόραση κ να βάλεις τα ηχεία δεξιά κ αριστερά του..
Και ας εξέχει το ένα 20 ποντους από την κασα της πόρτας..
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Πάρε 2Χ2 μέτρα καλώδια, άστα χύμα πίσω από το έπιπλο, ασε τα ηχεία εκεί που σε βολεύουν ασύνδετα και όποτε γουστάρεις μουσικουλα κάνε ένα ωραιότατο mid to nearfield τριγωνακι με τα ηχεία μπροστά από το έπιπλο της tv, και όταν τελειώνεις λυνε τα πάλι και πήγαινέ τα πίσω στη θέση τους.
Μπορεί να σου ακούγεται αστείο και μάλλον είναι...
Αλλά αν κάνεις ένα συγκριτικό του πως θα παίζει το σύστημα έτσι και πως θα παίζει με τα ηχεία οπως είναι τώρα στις φωτογραφίες, μάλλον θα προβληματιστεις...
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Δηλαδή παίδες Εγώ ο μακάκας που 25 χρόνια έχω 5μετρα χάνω τόσα πολλά ; τα ηχεία είναι στα 2,80 μεταξύ τους.
Αδερφέ, η κουβέντα δε γίνεται για το μήκος των καλωδίων αλλά για την απόσταση των ηχείων μεταξύ τους.
 


Μηνύματα
2.089
Reaction score
5.453
Ετσι οπως ειναι τωρα ............
Μονο αν εβαζες την τηλεοραση και τα ηχεια στον δεξια τοιχο και τον καναπε σαν χωρισμα μεταξυ της κουζινας και του σαλονιου θα μπορουσες να πεις οτι θα ακουγες καπως σωστα.Ξερω οτι μπορει να φερει την επανασταση του 21 αυτο που σου λεω αλλα αυτο πρεπει να συζητησετε με την κυρια του σπιτιου.
 


Μηνύματα
2.089
Reaction score
5.453
Έτσι ήταν παλιά..απλά βαρέθηκα και το άλλαξα
Βαζεις τα χερια σου και βγαζεις τα ματια σου........πρεπει γρηγορα να βαρεθηκες και το τωρα και να το γυρισες οπως ηταν πριν!!!!!!!:D:D
 




Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ποσο ειναι το σωστο; Μεχρι ποση αποσταση θα πρεπει να ειναι τα ηχεια; Νορμαλ πραγματα.
1)Τόση, όση θα απέχει το κάθε ένα από αυτά από τη θέση ακρόασης.

2)Όχι παραπάνω από τις προδιαγραφές του εκάστοτε κατασκευαστή.

3) Αναλόγως των μονάδων που διαθέτουν.
 



Μηνύματα
518
Reaction score
460
Οχι αδέρφια.... Όχι άτακτη υποχώρηση! Εγω απαίτησα ένα τοίχο και τον πήρα. Σκληρή διαπραγμάτευση αλλά τα κατάφερα...
Μπράβο,εάν δεν δώσεις μάχες πως θα κερδίσεις τον πόλεμο
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.091
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top