Ποια φτηνή κάρτα να πάρω

Μηνύματα
2.177
Reaction score
2.698
Αυτο λέω και γω . παιζει και καποιο πλεονέκτημα λογω κουτιού ?


View attachment 226564



θα γίνει και αυτό, εννοείται. αλλα μια και τα λέμε, πόσο ειναι οκ , ακόμα 16 ? δεν ειναι τουματσίλα ?
και ακριβως τις ιδιες μνήμες πρεπει να βρω ε
Για μνήμη ποτε δεν είναι too much. Τουλάχιστον βρες μνήμη με τα ίδια χαρακτηριστικά. Αν βρεις ίδιες ακόμα καλύτερα.
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Μα παιζει 4Κ η 6η γενιά, το θεμα ειναι οτι εχει προδιαγραφές για HEVC 8 bit και οχι 10bit.
Εμένα σκαλωνει.. γι'αυτό ρώτηΞα αν υπάρχει πιθανότητα να είναι κ θέμα HDD..
 

Μηνύματα
885
Reaction score
883
Εμένα σκαλωνει.. γι'αυτό ρώτηΞα αν υπάρχει πιθανότητα να είναι κ θέμα HDD..
Δεν υπάρχει υγιής sata hdd που να αποτελεί bottleneck στην αναπαραγωγή 4Κ. Και 200mbit αρχείο να έχεις (που λέει ο λόγος) χρειάζεται σταθερά 25 ΜΒ το δευτερόλεπτο. Αυτά τα πιάνει ακόμα και εξωτερικός με usb 2, ειδικά εφόσον μιλάμε για μεγάλα αρχεία. Τώρα αν τον απασχολείς ταυτόχρονα με 2-3 άλλες εγγραφές - αναγνώσεις , ζητάς πολλά. Δοκίμασε να τρέξεις το αρχείο από εξωτερικό δίσκο στον οποίο δεν κάνεις τίποτα άλλο.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.957
Reaction score
2.890
ε ετσι λέγανε τοτε..


Intel CPUs (several latest generations starting from Sandy Bridge) have Intel QuickSync technology built in. And yes - they are capable of 4k playback.


https://forums.tomshardware.com/threads/intel-core-i5-6600-good-enough-to-play-movies-at-4k.3261400/




οποτε.

αυτην

ή αυτήν ?

Ζεστενεται πολυ ? (ξαναλέω ΟΧΙ gaming)
και στον επεξεργαστη παθητική ψύξη εχω.

το κουτι ειναι ψιλοτερατάκι και ειναι αυτο αυτο
corsair obsidian 800d. εχει ανεμιστήρα απο εργοστασιο στην μέση και προς τα πανω


View attachment 226558
Αυτή με τον ανεμιστήρα που ούτε που ακούγεται ανεβάζει πολύ υψηλότερη ανάλυση. Είναι ίδια με την δική μου. Τώρα δεν ξέρω αν αυτό είναι στοιχείο επιλογής. Οι πιο γνωστές ας απαντήσουν.
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Μα πως ανεβάζει πολύ υψηλότερη ανάλυση από την στιγμή που είναι το ιδιο τσιπ ?

και με δεδομενο πως και οι δυο ειναι 2GB GDDR5, 64bit φυσικα
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.578
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top