Ποια oled?!

Μηνύματα
954
Reaction score
518
full array led εχει τραγικη διαφορα στα μαυρα απο μια OLED?!

ΤhanasisR σε ευχαριστουμε πολυ ηταν ωραιο.

logge εσυ ποια θα επαιρνες στην θεση μου απο οled?panasonic,sony ή lg?!
 
Last edited:

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Δεν είναι αμιγώς το θέμα η αντίθεση και το καλύτερο μαύρο. Η μια τηλεόραση (oled) ελέγχει κάθε pixel ή άλλη όχι (led).
Τι θα αγόραζα ε; Η lg είναι πιο future proof λόγω hdmi 2.1. Και πάλι θα λατρέψεις την εικόνα της σε σχέση με τις άλλες 2. Έτσι κι αλλιώς στα σημεία χάνει.
Την cx θα αγόραζα.
 

Μηνύματα
954
Reaction score
518
Δεν είναι αμιγώς το θέμα η αντίθεση και το καλύτερο μαύρο. Η μια τηλεόραση (oled) ελέγχει κάθε pixel ή άλλη όχι (led).
Τι θα αγόραζα ε; Η lg είναι πιο future proof λόγω hdmi 2.1. Και πάλι θα λατρέψεις την εικόνα της σε σχέση με τις άλλες 2. Έτσι κι αλλιώς στα σημεία χάνει.
Την cx θα αγόραζα.
Σε ευχαριστώ και εγώ κατα εκεί κλείνω για τους λόγους που είπες. Απλά οι άλλες έχουν καλύτερα χρώματα στα υπάρχον presets.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Να μπω σφήνα και να ρωτήσω ένα πράγμα μόνο ζητώντας και συγνώμη από τον νηματοθέτη..
Οι Oled αληθείει πως έχουν πρόβλημα με την στατική εικόνα ?
Διασταυρωμένο ή φήμη?
Υπάλληλος καταστήματος μου είπε πως είναι υπερβολές γι΄αυτό ρωτάω..
Έχω πάντα υ/στή στην tv, αν υπάρχει θέμα να μην κοιτάζω καθόλου προς τα εκεί..
Ευχαριστώ.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Οι Oled αληθείει πως έχουν πρόβλημα με την στατική εικόνα ?
Ναι και όχι γιατί εξαρτάται απο την κοινή λογική, τη γνώση της αιτίας και τη θέση των ρυθμιστικών.

Είχαν οι plasma που επίσης φημίζονταν γι' αυτό; Στην plasma μου έβαζα άφθονο desktop και browsers επι ώρες χωρίς ποτέ να αντιμετωπίσω ούτε υποψία προβλήματος.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Ναι και όχι γιατί εξαρτάται απο την κοινή λογική, τη γνώση της αιτίας και τη θέση των ρυθμιστικών.

Είχαν οι plasma που επίσης φημίζονταν γι' αυτό; Στην plasma μου έβαζα άφθονο desktop και browsers επι ώρες χωρίς ποτέ να αντιμετωπίσω ούτε υποψία πραβλήματος.
Δηλαδή γίνεται με ένα μικρό ρίσκο... αν κρατάω π.χ. (αν κατάλαβα) σχετικά χαμηλά την αντίθεση κλπ στις ρυθμίσεις ή την φωτεινότητα των led ε?
:party:
:thumbsup:
 
Last edited:


Μηνύματα
954
Reaction score
518
Ναι δυστυχώς δεν έχω χώρο. Σε ευχαριστω για την πρόταση. Θα το ξαναδώ όμως....μηπως χωρέσει κάπως!!!

εχει υπόψην κανείς από βάσης; Θέλω να πάρω κάτι τέτοιο

επισης ξέρει κανείς εάν αξιζει να παίζει ταινίες κάποιος μέσω του webos Της lg.....και εάν μπορεί να φτιάξει το delay του ήχου μέσα από την τηλεόραση;
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.344
Reaction score
30.724
επισης ξέρει κανείς εάν αξιζει να παίζει ταινίες κάποιος μέσω του webos Της lg
Απο σκληρο πανω στην Tv βλεπω σειρες-εργα.Νομιζω οτι το media player που εχει παιζει μια χαρα.
 

Μηνύματα
954
Reaction score
518
Ωραια σε ευχαριστω για ολα.να σαι καλά.

για καμία βαση έχει κανείς άποψη;
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.420
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top