Ποιες Εταιρειες Αντιπαθειτε?


Μηνύματα
4
Reaction score
0
1) Nakamichi γιατί δεν είναι αυτό που ήταν!! Θυμάστε το DVD10 από τα πρώτα που κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα; Τη δεύτερη μέρα ανόιχτηκε με πρόβλημε σε ψυχρή κόλληση (δεν έπαιζε το surround), σε 13 μήνες αλλάχθηκε η κεφαλή (50χιλάδες) και μετά από άλλους 6 σταμάτησε να διαβάζει εντελώς. Καμία απάντηση σε email που έστειλα από την εταιρεία. Μιλάμε για αγορά 300.000 δρχ.

2) Philips γιατί το service είναι χάλια! Τηλεόραση Matchline 33 100Ηertz καίει οθόνη μετά από 3,5 χρόνια, την αλλάζω (150.000) και δεν παίζει καλά τα DVD area 2(φοβερό είδωλο εντελώς ενοχλητικό). Τα area 1 μια χαρά. Παρατηρώ οτι η οθόνη γράφει made in USA και ρωτάω μήπως αυτό είναι το πρόβλημα. Έρχεται άνθρωπος του service βλέπει και αυτός το πρόβλημα (δοκιμή με 2 dvd player) αλλά η Philips λέει οτι δεν μπορεί να γίνει τίποτα!!!

Καλό service έχει η Hitachi και απροβλημάτιστη η Pioneer και Sony.
 


Μηνύματα
1
Reaction score
0
καλησπερα σε ολους :D

επειδη για μενα μετραει αρκετα το design και ο συναισθηματικος παραγοντας, αδιαφοροντας πολλες φορες για το
περιεχομενο, το service, τη ποιοτητα κατασκευης και τη φημη της καθε εταιριας...
.. συμπαθω τελευταια ολες τις κορεατικες φιρμες (LG-SAMSUNG)

και επειδη ειμαι και κακος :evil: , θελω να καταψηφισω THOMSON, NEC ,BLAUPUNKT γιατι απλα κατι δεν μου καθεται καλα.

ps. την παραπανω συμπεριφορα μου την εχω πληρωσει ακριβα στο παρελθον :oops:
 

Μηνύματα
296
Reaction score
0
SONY by far the worst ... service... and the best marketing... Το μόνο Sony μηχάνημα που δεν μου έβγαλε πρόβλημα το PS2 , A και το κινητό μου άλλα είναι μονό μισό Sony (Ericsson)… ρε λες να θέλουν το Σουηδό τους ???
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Θα συμφωνήσω για τη SONY...Απαράδεκτο service σε όλες τις συσκευές της!
Τη Philips την εμπιστεύομαι μόνο στις τηλεοράσεις της (μου αρέσουν πολύ τα χρώματα τoυς).
A!Επίσης ποτέ δε μου "έκατσε" καλά και η Crystal Audio. Είμαι της μινιμαλιστικής προσέγγισης στο θέμα "Ηχείο" (αμεσότητα, έλεγχος κλπ.), εκτός αν μιλάμε για υλοποιήσεις που κοστίζουν κάποιες χιλιάδες euro, και όταν έβλεπα Crystal Audio ηχείο των €400 με 8 μεγάφωνα επάνω έβγαζα σπυράκια!!
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Να μου επιτρεψετε να πω για τη SONY οτι ΟΛΑ τα εξουσιοδοτημενα service της (ΠΡΟΣΟΧΗ...εξουσιοδοτημενα, επειδη υπαρχουν και ''εξειδικευμενα'', που δεν εχουν καμια σχεση) ανηκουν σε ιδιωτες και κανενα δεν ειναι δικο της, απλα λειτουργουν κατω απο την επιβλεψη της εταιριας.

Αν σε ποιαδηποτε περιπτωση εχετε καποιο προβλημα με καποιο service για οποιοδηποτε λογο να επικοινωνειτε με την SONNY HELLAS, γιατι να ειστε σιγουροι οτι κανενα service δεν θα παρει την εταιρια, για να πει οτι ενας πελατης εφυγε δυσαρεστημενος...

Εχω στειλει πμ στους sony-service-καμμενους :)
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
καλησπερα σε ολους  :D

επειδη για μενα μετραει αρκετα το design και ο συναισθηματικος παραγοντας, αδιαφοροντας πολλες φορες για το
περιεχομενο, το service, τη ποιοτητα κατασκευης και τη φημη της καθε εταιριας...
.. συμπαθω τελευταια ολες τις κορεατικες φιρμες (LG-SAMSUNG)

και επειδη ειμαι και κακος :evil: , θελω να καταψηφισω THOMSON, NEC ,BLAUPUNKT  γιατι απλα κατι δεν μου καθεται καλα.

ps. την παραπανω συμπεριφορα μου την εχω πληρωσει ακριβα στο παρελθον :oops:
Αυτο το design σε εφαγε...

ps. και δεν ξερετε ΠΟΣΟ ακριβα την εχει πληρωσει... :mrgreen:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.278
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top