Ποιος είναι ο τελευταίος δίσκος που αποκτήσατε & πότε;

Μηνύματα
308
Reaction score
419
Πριν 2 μήνες περίπου απο τον
Karma music πήρα αυτούς
τους τέσσερις

Janco Nilovic - Soul impressions
115561804.jpg


Janco Nilovic - Pop impressions
a0425020744_16.jpg


Ben Webster - Atmosphere for lovers and thieves
51mKSXaJtnL._SY400_.jpg


Charlie Byrd - Latin Byrd
R-9376748-1505635787-1472.jpeg.jpg


Οι δύο πρώτοι σφραγισμένοι
και οι άλλοι δυο μεταχειρισμένοι NM.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.119
Reaction score
124.697
Πάνε περίπου 8 χρόνια που αγόρασα τοτελευταίο σιντί.
Ήταν του Φίλιπ Γκλας, δε θυμάμαι ποιό, έχω καμιά 25-αριά δικά του αγορασμένα.

Το πρώτο σιντί που πήρα, ήταν το the wall, pink floyd, το είχα φυσικά και σε βινύλιο.
 







Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μρε κοπέλια ,
χωρις διαθεση να σπασω τα νευρα κανενους ...
ετανα τα 200 gram - 180 gram εχουνε καμμια σημασια ή ετσα τα βανουνε ?
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Aν αποφασισε οτι δεν θα ξανααγορασει δισκο , ναι.
Αλλα αυτος θα ξανααγορασει οποτε δεν ξερει ποιος θα ειναι ο τελευταιος :p
Αρα δεν ειναι το ιδιο.......
Ακριβώς το ίδιο είναι όμως.
Για κάποιον που σταμάτησε να αγοράζει δίσκους, ο τελευταίος που πήρε είναι η πιο πρόσφατη αγορά του.
Για κάποιον που συνεχίζει, πάλι ο τελευταίος που πήρε είναι η πιο πρόσφατη αγορά του.
Πού βλέπεις τη διαφορά;
Προφανώς το θέμα απευθύνεται τόσο σε αυτούς που σταμάτησαν, όσο και σε αυτούς που συνεχίζουν.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Ακριβώς το ίδιο είναι όμως.
Για κάποιον που σταμάτησε να αγοράζει δίσκους, ο τελευταίος που πήρε είναι η πιο πρόσφατη αγορά του.
Για κάποιον που συνεχίζει, πάλι ο τελευταίος που πήρε είναι η πιο πρόσφατη αγορά του.
Πού βλέπεις τη διαφορά;
Προφανώς το θέμα απευθύνεται τόσο σε αυτούς που σταμάτησαν, όσο και σε αυτούς που συνεχίζουν.
Μρε Χαρη εγω εχω προβληματα και 'συ ασχολησε με τα φιλολογικα ... πε μρε μια κουβεντα για τα γραμμαρια ...
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Μρε Χαρη εγω εχω προβληματα και 'συ ασχολησε με τα φιλολογικα ... πε μρε μια κουβεντα για τα γραμμαρια ...
Δεν έχω ιδίαν άποψη..
Ας μιλήσουν οι έχοντες και κατέχοντες μρε κουμπάρε!
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
πε μρε μια κουβεντα για τα γραμμαρια
Το γραμμάριο (σύμβολο g ή gr) είναι μία μονάδα μέτρησης της μάζας. Το γραμμάριο είναι η θεμελιώδης μονάδα μάζας του συστήματος μονάδων CGS. Ο ορισμός του γραμμαρίου δίνεται μέσω του ενός χιλιοστού (1/1000) του χιλιόγραμμου ( 1 kg = 1000 g). :p
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Εμενα δα με ποθανουνε οι φιλολογοι - οι ασερνικοι μα πχιο σιγουρο οι θηλυκοι ...
στο μεταξυ ηβαλα τη Σοφια στο ρημαδι να τηνε ακουσω μιαολια και παλι δε λεει να ξεκινησει ... :headbang:
 

ika

News
Μηνύματα
13.767
Reaction score
12.832
Μρε κοπέλια ,
χωρις διαθεση να σπασω τα νευρα κανενους ...
ετανα τα 200 gram - 180 gram εχουνε καμμια σημασια ή ετσα τα βανουνε ?
180 gram οφτό, έχει ίδια τιμή με 200 gram οφτό?
:drinks:
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ακριβώς το ίδιο είναι όμως.
Για κάποιον που σταμάτησε να αγοράζει δίσκους, ο τελευταίος που πήρε είναι η πιο πρόσφατη αγορά του.
Για κάποιον που συνεχίζει, πάλι ο τελευταίος που πήρε είναι η πιο πρόσφατη αγορά του.
Πού βλέπεις τη διαφορά;
Προφανώς το θέμα απευθύνεται τόσο σε αυτούς που σταμάτησαν, όσο και σε αυτούς που συνεχίζουν.
Αρα για αλλους ειναι οντως ο τελευταιος και τερμα,για αλλους ο πιο προσφατος και θα ακολουθησουν κι αλλοι.Ποσους τελευταιους θα αγορασουν?.Αυτη ειναι η διαφορα , οτι δηλαδη υπαρχουν δυο κατηγοριες αγοραστων,οπως σε ρωτησε ο wizzy.
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Για κάποιον που σταμάτησε να αγοράζει δίσκους, ο τελευταίος που πήρε είναι η πιο πρόσφατη αγορά του.
Προσφατος (στο κοντινο παρελθον) δεν σημαινει για παραδειγμα ο τελευταιος δισκος που αγορασε ο EAR προφανως αρκετα πιο πριν το τελευταιο cd που οπως ειπε το αγορασε πριν 8 χρονια.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
Ως "τελευταίος" εννοείται "ο πιο πρόσφατος" ή "ο δίσκος μετά από τον οποίο δεν αγόρασα ξανά δίσκο";
Το ίδιο δεν είναι;
Αν και σου απάντησε ο @PURETONE, όχι δεν είναι το ίδιο!:)

Θα ήταν το ίδιο εάν ο πιο πρόσφατος δίσκος που αγόρασε κάποιος ήταν αυτός μετά τον οποίο εκείνος ο κάποιος θα έλεγε "τέρμα, δεν αγοράζω άλλους δίσκους" - κι η αγορά είχε γίνει πρόσφατα (= όχι πριν είκοσι χρόνια!).

Σε προσωπικό επίπεδο, οι τελευταίος, δηλαδή ο πιο πρόσφατος δίσκος που αγόρασα, ήταν το live album των Opeth "Garden of the Titans: Live at Red Rocks Amphitheater".



Σίγουρα, δεν θα είναι ο τελευταίος που αγόρασα - αν και κρίνοντας από τη διαθεσιμότητα του χώρου που έχω, όπως δείχνουν τα πράγματα, θα είναι από τους τελευταίους...:(
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.537
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top