Ποιους κυβους να βαλω?

ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Θελω να αλλαξω τα L-R ηχεια που εχω και να βαλω κυβους στο ΗΤ. Επειδη τα ηχεια ειναι μεγαλα και δεν μου ταιριαζουν με την διακοσμηση θελω να βαλω καποια που να μη φαινονται καθολου. Ο χωρος βεβαια ειναι μεγαλος (50τμ) και θελει αρκετα μεγαλα ηχεια, αλλα πιστευω οτι με την καταλληλη επιλογη δεν θα εχω προβλημα. Εξαλλου, δεν ακουω σε εκκωφαντικες σταθμες. Σκεφτηκα τα bose με την επιλογη ισως καποιου μεγαλυτερου υπογουφερ. Επισης, σκεφτηκα, εφ'οσον δεν θα χρειαστω τα πισω L-R να κανω την πατεντα και να βαλω απο 2 κυβους σε καθε μπροστινο καναλι (ενα ζευγαρι θα οδηγει ο ολοκληρωμενος και ενα ο ενισχυτης του sub) ετσι ωστε να εχω μεγαλυτερες σταθμες.
Υπαρχει κατι αναλογο με τα bose ή ισως και καλυτερο? Πωλουνται ξεχωριστα οι κυβοι ωστε να διαλεξω ενα καλυτερο sub? Ποιο συστημα απο τα bose ειναι το καλυτερο?
Eυχαριστω!
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
κατα καιρους το εχω πει.
www.miragespeakers.com :respect:

....ειδικα τωρα ο αντωνης στην audioevolution τα δινει -40% σε οτι εχει μεινει στοκ γιατι του πηραν την αντιπροσωπεια... :mad_3:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
θα ελεγα και εγω μιραζ αλλα λογο οτι εναι πολλα τετραγωνικα αν εχεις γκαζιαρη ενισχυτη πηγαινε στα bose αντεχουν τρελλα σε ψηλες εντασεις αλλα ειπαμε γκαζια = 150 πραγματικα βατ
αλλιως μιραζακια μιας και ειχα πολλα μοντελα και τα εχω ζησει σχεδον 5 χρονια
by the way ειχα και bose
οι ........ οι ευρωπαιοι τη γιαμο γιατι δεν την αγγιξανε και μονο τη μιραζ
η ολα η τιποτα
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
ρωτα τη αντιπροσωπια αν υπαρχουν καπου στημενα αλλιως στηναντιπροσωπια
 

Μηνύματα
19
Reaction score
0
Ρε Λευτερακη το εχεις σχεδον μεσα στο σπιτι σου και το αγνοεις?Δεν ξερω αν το θυμάσαι αλλα εχω στο μαγαζι τα BOSE LIFESTYLE 10 τα οποία μπορεις για μια ακομα φορα να ερθεις και να ακουσεις.Εγω λοιπον τα ειχα παρει απο ebay Αμερικη 450 ευρω αν σκεφτεις οτι εδω η εταιρια δινει το LIFESTYLE 10 γυρω στα 8000 αν δεν κανω λαθος.Ειναι κυβοι αλλα λιγο πιο μικροι σε μεγεθος και φοβερη ποιοτητα γι'αυτο που θες.
 




lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Ποιους κυβους να βαλω?

Λευτερη δεν ξερω αν γνωριζεις τα Β&W Μ1 (ή ΜΤ 20 με το σαμπ) αλλα ριξτα μια ματια. Ειναι λιγο πιο μεγαλα απο κυβους (και ακριβοτερα) με αριστη κατασκευη και φανταστικη εμφανιση. Αλλα και παιζουν δυνατα και σκιζουν για hc. Για μουσικη (οπως ειπα και αλλου) δεν τα πολυπαω (γουστα ειναι αυτα!).
Ι
Ι
Ι
Ι Α, το νεο Hitech τα κρινει ως αριστα (ΑΝ σε ενδιαφερει η κριση του!)
 

Μηνύματα
784
Reaction score
73
Αυτο θα σου ελεγα και εγω... Να δεις οπωσδηποτε τους δορυφορους της B&W M1 και να τους ακουσεις αν μπορεις..
Θα εκπλαγεις απο τις σταθμες τους αλλα και απο την αποδοση τους... Η κατασκευη τους ειναι παρα πολυ καλη
αριστη θα ελεγα...
 

Μηνύματα
888
Reaction score
2
+1 στα mirage και από εμένα

μόνο και μόνο γιατί τα παιδιά στην audioevolution ήταν πάρα πολύ εξυπηρετικοί και πολύ τίμιοι έμποροι.
αλλά ακόμα και έτσι να μην ήταν τα V2 και τα nanosat είναι φοβερά για HC με 360ο ήχο.
 

Μηνύματα
393
Reaction score
5
+1 στα mirage και από εμένα

μόνο και μόνο γιατί τα παιδιά στην audioevolution ήταν πάρα πολύ εξυπηρετικοί και πολύ τίμιοι έμποροι.
αλλά ακόμα και έτσι να μην ήταν τα V2 και τα nanosat είναι φοβερά για HC με 360ο ήχο.
Τωρα τα εχει ο Λαιος !!
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Αρβανιτακη και μετα σαν δευτερη επιλογη τα bose.
Καλο με τα bose να εχεις οντως δυνατο ενισχυτη γιατι σηκωνουν και 180.:cool_4:
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.645
Μηνύματα
2.870.196
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top