Ποιο λογισμικό GPS χρησιμοποιείτε;

Μηνύματα
6.141
Reaction score
167
Τι λέτε γράφουμε εδώ εντυπώσεις για ότι μας άρεσε αλλά και ότι μας βόλεψε;


Από προσωπική χρήση έχοντας δοκιμάσει τα περισσότερα λογισμικά σε διάφορες συσκευές και εκδόσεις προτιμώ το Destinator.Αρχίζοντας από το παλιό PN μετά αναβαθμίζοντας το σε 6 και τώρα σε 7.Ποτε δεν με πούλησαν ακόμη και στα δύσκολα για μένα στενά της Θεσσαλονίκης τον περασμένο Αύγουστο.:happy_5:
Οι χάρτες ενημερωμένοι και πλήρεις με συνεχείς βελτιώσεις από την NGI.
Προβλήματα συμβατότητας αντιμετώπισα με το 7 και παρόλα τα κόλπα με gps gate ποτέ δεν δούλεψε στο Ρ3300.


Δεν μπορώ όμως να αφήσω έξω το IGO το οποίο τον τελευταίο καιρό έκανε άλματα βελτίωσης. Με ένα πολύ καλό χάρτη με όμορφα γραφικά και σβελτάδα με πήγε παντου.Αν και οι επιλογές του είναι λίγο περίεργες αλλά είναι καθαρά θέμα συνήθειας.
Τα υπόλοιπα μου κάνουν λίγο καρτουνιστικα σε γραφικά αλλά και λόγω έλλειψης χαρτών (Ελλάδας) δεν με κέρδισαν.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.108
Απάντηση: Ποιο λογισμικό GPS χρησιμοποιείτε;

Προτιμώ το Destinator μόνο και μόνο για τους χάρτες από την NGI.
Το έχω γνήσιο από τότε σχεδόν που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα και έχω μεταφέρει την άδεια σε 4-5 PDA μέχρι τώρα.

Κατά τ' άλλα αν εξαιρέσουμε τους χάρτες θα ήταν το τελευταίο που θα διάλεγα ως εφαρμογή. :smoking:
Θα διάλεγα το TomTom και το iGO.

Αλλά και πάλι, χωρίς οδική κάλυψη τι να το κάνω το καλό το software...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία. Το destinator δουλεύω εδώ και λίγο καιρό με ένα pna και γενικώς, δεν είν' κακό. Θα έπρεπε να είναι απλή διαδικασία η εισαγωγή POI καθώς και η εισαγωγή σημείων εκτός χαρτογραφημένων περιοχών. Δεν ξέρω όμως αν αυτά οφείλονται στο λογισμικό ή στους χάρτες.

...
 


Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Απάντηση: Ποιο λογισμικό GPS χρησιμοποιείτε;

Destinator 6 & 7, μολονότι στο Ζάγκρεμπ αλλά και στη Νοτιοδυτική Πολωνία μόνο το iGO τα κατάφερνε, πέρυσι.
 

Μηνύματα
629
Reaction score
0
Απάντηση: Ποιο λογισμικό GPS χρησιμοποιείτε;

Aν και δοκιμασα τα πιο πολλα.Μου αρεσει το i-go απο interface και το dest για την απλοτητα του και τους χαρτες της NGi.Βεβαια αν ηθελα κατι θα ητανε το Navigon mobile Navigator!!!!!!
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Έχοντας δοκιμάσει το Destinator 7 (σε WM6) και το Papago 7 (σε PNA), προτιμώ τα γραφικά και τον τρόπο απεικόνισης του Papago. Απλά δεν έχει χάρτες NGI, που είναι μειονέκτημα, αν και οι χάρτες Ελλάδας της DIS (www.digitalsolutions.gr) που έχει δεν είναι κακοί.
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
167
Απάντηση: Ποιο λογισμικό GPS χρησιμοποιείτε;

Δε νομιζω τελικα ότι υπαρχει κακος χαρτης για την Αθηνα. Απλα μερικοι δεν εχουν
Π.χ. τις νεες μονοδρομησεις.
Κι αυτοι οι δημαρχοι κάθε λιγο και λιγακι αλλαζουν τη σημανση των δρομων.
Λες και τους κανει κοπο να εκδωσουν ένα δελτιο τυπου στις 3-4 εταιριες που κατασκευαζουν τους χαρτες.
 

Μηνύματα
629
Reaction score
0
Απάντηση: Ποιο λογισμικό GPS χρησιμοποιείτε;

Για την Αθηνα σιγουρα δεν υπαρχει αλλα για αλλες μικροτερες πόλεις γινεται ενας ψιλοχαμος ειδικα της πολυ μικρες...Και το αλλο κακο με τα αλλα συστηματα εκτος του dest ειναι τα ανεπαρκη pois και καμερες,Βεβαια εδω τον πρωτο λογο τον εχχουνε η χρηστες και οχι η ngi
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
167
Απάντηση: Ποιο λογισμικό GPS χρησιμοποιείτε;

Για την Αθηνα σιγουρα δεν υπαρχει αλλα για αλλες μικροτερες πόλεις γινεται ενας ψιλοχαμος ειδικα της πολυ μικρες...Και το αλλο κακο με τα αλλα συστηματα εκτος του dest ειναι τα ανεπαρκη pois και καμερες,Βεβαια εδω τον πρωτο λογο τον εχχουνε η χρηστες και οχι η ngi
Συμφωνω για τις αλλες πολεις.
Οι χρηστες εχουν προσφερει τα μεγιστα για να γινει καλυτερη δουλεια.

Εχω στειλει δυο mail στην ngi για μονοδρομησεις και η πλακα ειναι οτι στον τελευταιο χαρτη τους,εχουν περασει τις αλλαγες.
 

Μηνύματα
1.485
Reaction score
1.748
Απάντηση: Ποιο λογισμικό GPS χρησιμοποιείτε;

Destinator7 στο p3300 με το οποίο συνεργάζεται άψογα .



Αντιγράφω από fanisz:
<<Προβλήματα συμβατότητας αντιμετώπισα με το 7 και παρόλα τα κόλπα με gps gate ποτέ δεν δούλεψε στο Ρ3300.>>

Τι εννοείς με αυτό φίλε μου ?
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
167
Απάντηση: Ποιο λογισμικό GPS χρησιμοποιείτε;

Destinator7 στο p3300 με το οποίο συνεργάζεται άψογα .



Αντιγράφω από fanisz:
<<Προβλήματα συμβατότητας αντιμετώπισα με το 7 και παρόλα τα κόλπα με gps gate ποτέ δεν δούλεψε στο Ρ3300.>>

Τι εννοείς με αυτό φίλε μου ?
Οτι δε δουλεψε ποτε τι αλλο;
 

Μηνύματα
339
Reaction score
0
αυτην την στιγμή με Destinator 7 είμαι οκ για Ελλάδα, αλλά στο εξωτερικό
έχει τύχει να χρησιμοποιήσω το IGO 2006 μάλιστα και μου άρεσε πολύ περισσοτερο,
αν βγει και καλος Ελληνικος χαρτης, bye bye Destinator!
 

Μηνύματα
280
Reaction score
3
Destinator 6 & σε λίγο και 7(αφού φτίαχτούν όλα τα bugs του) σε χ500 της Eten.Η αλήθεια είναι ότι οι χάρτες τις NGI που συνεργάζονται με το Destonator κάνουν τη διαφορά με την υπόλοιπη αγορά,ειδικά σε δρόμους εκτός αθηνών.
Γενικά δεν θα έπρεπε να κοιτάμε το πρόγραμμα αλλά το χάρτη, και πόιος απο όλους είναι πιο πλήρες για την δουλεία που ο καθένας θέλει να κάνει.

Γνώμη μου έιναι ότι πιο ωραία γραφικά ή πιο user friendly software μπορεί να βρέιτε αλλά εαν δεν τρέχει με πλήρως ενημερωμένους χάρτες τη να το κάνεις?
 

Μηνύματα
629
Reaction score
0
Απάντηση: Ποιο λογισμικό GPS χρησιμοποιείτε;

Το μονο καλο του destinator ειναι οι χαρτες της Gi πλεον και οτι ειναι απλο στην χρηση κατα τα αλλα εχει τα μαυρα του τ χαλια...Ειδικα για ψαγμενους χρηστες..:105: Οι χαρτες και η Gi ειναι σπανια εταιρια..Και εγω faniz οτι εχω βαλει στην αναφορα λαθων εγινε..Και τωρα ξεκινανε ακομα πιο δυνατα.Σε δυο μηνες θα δουμε και νεα εκδοση επικεντρωμενη στα αγαπημενα απο την Gi. γινεται καταγραφη ολου του εθνικου δυκτιου απο τη αρχη

Γραφικα ισως δουμε στο νεο dest οχι το 7
 


Μηνύματα
1.155
Reaction score
7
Απάντηση: Ποιο λογισμικό GPS χρησιμοποιείτε;

Μέχρι πριν λίγο καιρό είχα στο N95 το Route 66.
Πλέον έχω περάσει το Garmin Maps Mobile XT με τους χάρτες Autodrive Hellas 1.25 + Anavasis 3.43 + Blue chart Atlantic. Χαρτογράφηση και routing σε επίπεδο χωματόδρομου.
 


Μηνύματα
12
Reaction score
0
Απάντηση: Ποιο λογισμικό GPS χρησιμοποιείτε;

καλησπερα,ψαχνω να βρω προγραμμα gps για Sony Ericsson k810i και w580i μπορει καποιος να βοηθησει?ευχαριστω.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.223
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top