Ποιο πικάπ θα επιλέγατε με 1000 ευρώ

Μηνύματα
26
Reaction score
11
Καλησπέρα, είμαι κάτοχος πικάπ εδώ και λίγο καιρό και το απολαμβάνω όσο τίποτα, την όλη διαδικασία, αγορά δίσκων κτλ. Έχω ένα Sansui sr 525 και φοράει μία Denon DL-110. Με το σύνολο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αλλά θέλω να αγοράσω και ένα δεύτερο πικάπ αυτη την φορά καινούριο, να το ξεπακετάρω για πρώτη φορά εγώ. Μου αρέσει πολύ το ΜΚ-7, όχι λόγο ιστορίας και μανίας με το ΜΚΙΙ που έχει όλος ο κόσμος απλά μου αρέσει σαν μηχάνημα. Το ερώτημα είναι ποιό άλλο πικάπ εφάμιλλο η καλύτερο αγοράζει κανείς με 1000 ευρώ (το badget είναι αυστηρά 1000 ευρώ, μην αρχίσουμε τα..'βάζεις άλλα 200 και παίρνεις το τάδε γιατί δε θα βρούμε άκρη, μέχρι 1000''. προϋπόθεση να είναι καινούριο και full αυτόματο μιας και αυτό που έχω είναι εντελώς manual. Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
Το ερώτημα είναι ποιό άλλο πικάπ εφάμιλλο η καλύτερο αγοράζει κανείς με 1000 ευρώ


full αυτόματο
...αλλά υποδεέστερο από τα Technics και Dual


Επίσης, το απλό 505-4, με πλαστικό σασί. Ίδια απόδοση με το zebrano, 100€ φθηνότερο. Αλλά πλαστικούρα, οκ...

 

K

kimon

Guest
Nομίζω ότι ένα πλήρως αυτόματο πικάπ είναι ουσιαστικά χρήσιμο μόνο σε πάσχοντες από Πάρκινσον (μακριά από μας η ασθένεια) ή σε εντελώς ατζαμήδες (των οποίων οι χειρισμοί μπορεί να βάλουν την κεφαλή σε κίνδυνο). Το auto stop όμως είναι μια ευπρόσδεκτη ευκολία σε κάθε περίπτωση. Γι αυτό θα σου πρότεινα να δεις (όταν έρθει) αυτό το μοντέλο της DUAL.
 


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλησπέρα και από μένα,
Κοντά στο χιλιάρικο αυτά που σου προτείνονται είναι οι καλές προτάσεις αλλά να υπολογίσεις και μια καλή κεφαλή.
 


Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.788
Reaction score
28.227
1631522155061.png

- 440e + taxis

-
1631522692514.png


- 365e + taxis

-
1631522966814.png


- 500e + taxis , με Ortofon 2M Blue Cartridge .
-

1631524354160.png


-aaaax ....70e πιό πάνω από το όριο σου .

-

.....εν αρχή είναι το ξεπακετάρισμα .
 
Last edited:



Μηνύματα
26
Reaction score
11
Κάποιο αυτόματο , με καπάκι , auto return και φυσικά χωρίς ιμάντα
Θα θυσίαζα το full automatic με auto return αλλά θα συμφωνήσω με τον ιμάντα, προτιμώ τα direct drive. Το δε καπάκι είναι απαραίτητο
Nομίζω ότι ένα πλήρως αυτόματο πικάπ είναι ουσιαστικά χρήσιμο μόνο σε πάσχοντες από Πάρκινσον (μακριά από μας η ασθένεια) ή σε εντελώς ατζαμήδες (των οποίων οι χειρισμοί μπορεί να βάλουν την κεφαλή σε κίνδυνο). Το auto stop όμως είναι μια ευπρόσδεκτη ευκολία σε κάθε περίπτωση. Γι αυτό θα σου πρότεινα να δεις (όταν έρθει) αυτό το μοντέλο της DUAL.
Αν και δεν είμαι fun των dual, το συγκεκριμένο θα το δώ σίγουρα, ευχαριστώ.
 
Last edited:






costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Ρε ΙΚΑ τα μαύρα και τα ασημιά τι να τα κάνουμε;

Ένα ρεντ μπουλ είπαμε.
Φτε
Ρα
Καλά ρε, άμα πουλήσεις το ΜΚ5, πού θα πατάει ο Trinnov ύστερα;
Δίπλα το έχω βρε τρελέ
 


ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
Ρε ΙΚΑ τα μαύρα και τα ασημιά τι να τα κάνουμε;

Ένα ρεντ μπουλ είπαμε.
Φτε
Ρα

Δίπλα το έχω βρε τρελέ
Αγαπητέ μου costas EAR, ρεντ μπουλ δεν έχω να προσφέρω, μόνο τσίπουρο μπορώ να κεράσω για 4Χ4 μετά
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top