Ποιο τραγούδι είναι αυτό;

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΓΑΛΛΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΛΥ ΜΕΛΟΔΙΚΟ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΩΝ ENIGMA ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΛΙΠ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΕΝΑ ΑΓΟΡΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ ΣΠΑΙΝΤΕΡ.
ΤΑΓΟΥΔΑΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΩΝΗ.
 

Μηνύματα
1.337
Reaction score
1.649
ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΓΑΛΛΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΛΥ ΜΕΛΟΔΙΚΟ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΩΝ ENIGMA ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΛΙΠ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΕΝΑ ΑΓΟΡΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ ΣΠΑΙΝΤΕΡ.
ΤΑΓΟΥΔΑΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΩΝΗ.
 





Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Καλημέρα παιδιά. Ψάχνω το παρακάτω κομμάτι στην κανονική του εκτέλεση, μήπως το γνωρίζει κάποιος; Το είχα σε κασσέτα τη στο τέλος της 10ετίας του '70, από τότε έχω να το ακούσω.....
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Ψάχνω ένα ποπ του 80 με πολύ χαρακτηριστική μουσική αλλά δεν μπόρεσα να το ανεβάσω (έκλεισε το rapidgtor).
Είναι απο ένα πάρτι που έκανα μικρός (1986) και ακούγεται να παίζει μαζί με φωνές παιδιών.
Που μπορώ να το ανεβάσω ή να σας το στείλω σε mail;
 

Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Καλημέρα παιδιά. Ψάχνω το παρακάτω κομμάτι στην κανονική του εκτέλεση, μήπως το γνωρίζει κάποιος; Το είχα σε κασσέτα τη στο τέλος της 10ετίας του '70, από τότε έχω να το ακούσω.....

Είναι το Washington Square από τους Village Stompers

The Village Stompers - Washington Square (1963)


Το έψαχνα πάρα πολλά χρόνια, μιάς και είναι από τα πιό γνωστά "άγνωστα" κομμάτια
Το έχω βάλει σε πολλά νήματα εδώ στο avsite και 1η φορά σε ένα άλλο φόρουμ το 2011 που το "ανακάλυψα"


 

Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Ψάχνω ένα ποπ του 80 με πολύ χαρακτηριστική μουσική αλλά δεν μπόρεσα να το ανεβάσω (έκλεισε το rapidgtor).
Είναι απο ένα πάρτι που έκανα μικρός (1986) και ακούγεται να παίζει μαζί με φωνές παιδιών.
Που μπορώ να το ανεβάσω ή να σας το στείλω σε mail;
Μπορείς να το ανεβάσεις στο ΥouTube άν έχεις λογ/σμό
Και αν δεν έχεις, είναι πανεύκολο να κάνεις και να ανεβάσεις

Αλλιώς, στείλε μου pm να μου το στείλεις στο gmail. Ελπίζω να το ξέρω :)
 

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΓΑΛΛΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΛΥ ΜΕΛΩΔΙΚΟ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΩΝ ENIGMA ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΛΙΠ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΕΝΑ ΑΓΟΡΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ ΣΠΑΙΝΤΕΡ.
ΤΑΓΟΥΔΑΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΩΝΗ.
ΣΑΝ ΜΠΑΛΑΝΤΑ.


ΚΑΝΕΙΣ?
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Είναι το Washington Square από τους Village Stompers

The Village Stompers - Washington Square (1963)



Το έψαχνα πάρα πολλά χρόνια, μιάς και είναι από τα πιό γνωστά "άγνωστα" κομμάτια
Το έχω βάλει σε πολλά νήματα εδώ στο avsite και 1η φορά σε ένα άλλο φόρουμ το 2011 που το "ανακάλυψα"
....σ' ευχαριστω πολυ, να εισαι καλα!
 

Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
....σ' ευχαριστω πολυ, να εισαι καλα!
Εγώ ευχαριστώ άτομα που έχουμε κοινά ακούσματα και χαίρομαι ιδιαίτερα
Ξέρεις τι και πόσα μου θυμίζει;
Από μικρούλης το άκουγα και δεν ήξερα τι είναι
Από τις ομορφότερες και κλασσικότερες μελωδίες
Και ναι! Αυτό είναι Μουσική :)
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Εγώ ευχαριστώ άτομα που έχουμε κοινά ακούσματα και χαίρομαι ιδιαίτερα
Ξέρεις τι και πόσα μου θυμίζει;
Από μικρούλης το άκουγα και δεν ήξερα τι είναι
Από τις ομορφότερες και κλασσικότερες μελωδίες
Και ναι! Αυτό είναι Μουσική :)
...με ειχε γοητευσει τοτε ..μεχρι που κοπηκε η ταινια απο το πισω μπρο ς του φορητου στερεοφωνικου κασσετοφωνου Crown που ειχα τοτε σε ηλικια 15-16 ετων. Εινα και καποια αλλα που δε γνωριζω και θα ηθελα πολυ να τα βρω, και μαζι μ' αυτα και την εφηβεια!
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Πριν 6 χρόνια άκουσα το παρακάτω κομμάτι στο ράδιο και έβαλα αμέσως την ηχογράφηση. Πρόκειται για κάποια δισκευή του "My heart belongs to daddy". Όσο και αν έχω ψάξει δεν το έχω βρει. Μέχρι και τις 6 πρώτες σελίδες αποτελεσμάτων του youtube άκουσα αλλά δεν το βρήκα. Το ανεβάζω, λοιπόν εδώ, μήπως ξέρετε ποιο είναι ή αν το έχετε σε καμιά συλλογή.


 


Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
...με ειχε γοητευσει τοτε ..μεχρι που κοπηκε η ταινια απο το πισω μπρο ς του φορητου στερεοφωνικου κασσετοφωνου Crown που ειχα τοτε σε ηλικια 15-16 ετων. Εινα και καποια αλλα που δε γνωριζω και θα ηθελα πολυ να τα βρω, και μαζι μ' αυτα και την εφηβεια!
Θα χαρώ να τα βρούμε...:)
Και του Ulysses βρέθηκε με την βοήθεια του FORO :)

Ξέρεις...μου έχει μείνει "κουσούρι" να θέλω να βρίσκω πάση θυσία τα τραγούδια, από το δισκάδικο που είχα.
Εμπαιναν μέσα άτομα και μου έλεγαν "δεν ξέρω τίτλο, δεν ξέρω τραγουδιστή, αλλά πάει "έτσι". Και τραγούδαγαν φάλτσα ε;
Αφού μιά μέρα μίλαγα στο τλφ και άκουγε η συνομιλήτριά μου τι μου έλεγαν και τους πέρασε γιά τρελλούς :roflmao:
Η πλάκα είναι ότι τους τα έβρισκα τα πιό πολλά
Ασε που από εμπειρία κάποια στιγμη, ήξερα και τι θα μου ζητήσουν με το που έμπαιναν μέσα. Εκεί τάπαιζαν (όταν πχ μου έλεγαν ένα σαξόφωνο μπιτάτο καταλάβαινα ότι ήθελαν την Candy Dulfer ;) ). Αλλες φορές, πριν μιλήσουν ήξερα τι θελουν. Με την λογική ότι τότε, τις χρυσές εποχές του βινυλίου, αγόραζαν όλοι όλα τα χίτς

Ααααχ τι θυμήθηκα τώρα...Τι εποχές!
 



Μηνύματα
166
Reaction score
61
Ψάχνω αυτο το κομμάτι πολλά χρόνια και απο τότε ζήτημα να το έχω ακούσει 2 φορες στο ράδιο τυχαία .
Εχθές με μεγάλη μου έκπληξή κάνοντας zapping το βράδυ το άκουσα στο ράδιο αρβύλα . Μάλιστα προσφώνησαν και τον τίτλο και το συγκρότημα . Βρήκα μαγνητοσκοπημένη την εκπομπή στον ΑΝΤ και έβαλα το σημείο αυτο Playback 100 φορές . Επειδί όμως μιλάνε σαν γίδια ..... πρέπει να έχεις αυτί ηλεκτρονικών προδιαγραφών για να καταλάβεις τι λένε . Δεν κατάφερα να ακούσω καθαρά τον τίτλο ούτε το συγκρότημα οταν το είπε το μοσχάρι ο Στάθης . Αν κάποιος απο εσάς το έχει ακούσει η καταλαβαίνει τι λέει ο Μαλ...κας θα του είμαι υπόχρεος ......

το τραγούδι ξεκινάει στο μετά το σχόλιο "δεν αλλάζεις τις κουρτίνες" 57¨37

Ευχαριστώ

http://www.antenna.gr/webtv/watch?cid=j_v_irvj_i_iz_w0=
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.010
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top