Ποιο 4Κ media player?

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Όσοι βέβαια ειναι τόσο "ψείρες" με την εικόνα, πιθανότατα δεν ασχολούνται τόσο πολύ με τέτοιες λεπτομέρειες, αφου συνοδεύουν το σύστημα τους με έναν Lumagen η ενα HTPC με MADVR

Η μόνη ένσταση μου είναι εδώ
Αυτοί που είναι ψείρες ασχολούνται περισσότερο με τέτοιες λεπτομέρειες διότι θέλουν σωστή αναπαραγωγή των δεδομένων ώστε να δώσουν τροφή στο εκάστοτε λουματζεν η ενα HTPC με MADVR
Και όταν διαθέτεις χρήματα για κάτι τέτοιο τότε αγοράζεις oppo η αυτό που αντιγράφει το oppo ...
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Όσοι βέβαια ειναι τόσο "ψείρες" με την εικόνα, πιθανότατα δεν ασχολούνται τόσο πολύ με τέτοιες λεπτομέρειες, αφου συνοδεύουν το σύστημα τους με έναν Lumagen η ενα HTPC με MADVR

Η μόνη ένσταση μου είναι εδώ
Αυτοί που είναι ψείρες ασχολούνται περισσότερο με τέτοιες λεπτομέρειες διότι θέλουν σωστή αναπαραγωγή των δεδομένων ώστε να δώσουν τροφή στο εκάστοτε λουματζεν η ενα HTPC με MADVR
Και όταν διαθέτεις χρήματα για κάτι τέτοιο τότε αγοράζεις oppo η αυτό που αντιγράφει το oppo ...
Να σε ρωτήσω αν επιτρέπεται.... Τι προβολέα έχεις;;
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
Όσοι βέβαια ειναι τόσο "ψείρες" με την εικόνα, πιθανότατα δεν ασχολούνται τόσο πολύ με τέτοιες λεπτομέρειες, αφου συνοδεύουν το σύστημα τους με έναν Lumagen η ενα HTPC με MADVR

Η μόνη ένσταση μου είναι εδώ
Αυτοί που είναι ψείρες ασχολούνται περισσότερο με τέτοιες λεπτομέρειες διότι θέλουν σωστή αναπαραγωγή των δεδομένων ώστε να δώσουν τροφή στο εκάστοτε λουματζεν η ενα HTPC με MADVR
Και όταν διαθέτεις χρήματα για κάτι τέτοιο τότε αγοράζεις oppo η αυτό που αντιγράφει το oppo ...
Δεν διαφωνούμε απαραίτητα. Απλα θεωρώ οτι η monitor εικονα ειναι ιδια (αλλιως θεωρώ οτι υπάρχει χοντρό πρόβλημα)
Εγω πχ αν ειχα απεριόριστο μπάτζετ, δεν θα εμπλεκα καν με το Oppo, αλλα με HTPC + MADVR.

Περι ορέξεως και διάθεσης...
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Να σε ρωτήσω αν επιτρέπεται.... Τι προβολέα έχεις;;
Είμαι θύμα της αναβάθμισης.
Δυστηχως έδωσα πριν 2 βδομάδες τον επσον 9300 και το μετάνιωσα
Και πριν από αυτόν είχα τον jvc 5500
Γιατί ;
Αλλάζει κάτι ;
 

Μηνύματα
23
Reaction score
3
Zidoo x9s
HDR και Dolby vision δεδομενα κάνει passthrough και δουλειά κάνει ο ενισχυτής(εκτός αν δεν παρεμβάλλεται ενισχυτής και το έχεις on στο μενού του zidoo).το Nvidia Shield δεν είμαι σίγουρος για Blu-ray menu,μου φαίνεται οχι
Αυτό είναι βέβαιο? Τα zidoo x9s/z9s κλπ περνάνε κανονικά τα HDR metadata (HDR10,Dolby Vision κλπ.) από full UHD BD folder/iso ??
Νόμιζα πως μέχρι τώρα ότι με τα HDR είχαν θέματα όλα τα media player...Το επιβεβαιώνει κάποιος το παραπάνω?
Τόσο καιρό παρακολουθώ τα νήματα των zidoo σε διπλανό φόρουμ και νομίζω πως αν περνούσαν κανονικά Dolby Vision ειδικά,θα το είχαν φωνάξει!! Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω τον φίλο μας φυσικά!
 
  • Like
Reactions: PPG

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Αυτό είναι βέβαιο? Τα zidoo x9s/z9s κλπ περνάνε κανονικά τα HDR metadata (HDR10,Dolby Vision κλπ.) από full UHD BD folder/iso ??
Νόμιζα πως μέχρι τώρα ότι με τα HDR είχαν θέματα όλα τα media player...Το επιβεβαιώνει κάποιος το παραπάνω?
Τόσο καιρό παρακολουθώ τα νήματα των zidoo σε διπλανό φόρουμ και νομίζω πως αν περνούσαν κανονικά Dolby Vision ειδικά,θα το είχαν φωνάξει!! Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω τον φίλο μας φυσικά!
Όντας κάτοχος του Ζidoo X - 10, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι δεν περνάνε. Τουλάχιστον όχι σε streaming περιεχόμενο (Netflix). Δεν συμπεριλαμβάνεται βέβαια στις πιστοποιημένες συσκευές προβολής Netflix, αλλά με βάσει ένα αρχείο που σου στέλνουν για αυτού του είδους media player, παίζει έως 1080p, δε γνωρίζω πως θα συμπεριφερθεί βάζοντάς του ένα αρχείο από σκληρό δίσκο.
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Δεν διαφωνούμε απαραίτητα. Απλα θεωρώ οτι η monitor εικονα ειναι ιδια (αλλιως θεωρώ οτι υπάρχει χοντρό πρόβλημα)
Εγω πχ αν ειχα απεριόριστο μπάτζετ, δεν θα εμπλεκα καν με το Oppo, αλλα με HTPC + MADVR.

Περι ορέξεως και διάθεσης...
Εγώ πάλι θα έμενα με oppo και envy η λουματζεν
Και Σόνυ 5000 η jvc n9
Περί ορεξεως ....
[DOUBLEPOST=1553616817][/DOUBLEPOST]Το μόνο σιγουρο που τα περνάει είναι το oppo και το κινεζοoppo ...
Όταν λέω ότι είναι μονόδρομος και κορυφη εδώ και 2 χρόνια δεν το λέω για πλάκα
Ποιο άλλο θα το έκανε αυτό ;
Άρα σε βάθος χρόνου είναι το φθυνοτερο από όλα
Τόσο απλά ....
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Πονεμένη ιστορία ( μάλλον ) τα media players. Από τη δική μου μικρή εμπειρία αφού αναβάθμισα ένα pc που είχα στημένο στο ρακ για μουσική αρχικά και τώρα το παλεύω για hcpc αφού έμπλεξα με τους παλαβούς εδώ με τα άτμος κλπ:p κουμπώνοντας μία zotac συν τροφοδοτικό αρχικά. Οκ βλέπω καλά πλεόν στην 55άρα αλλά σε κάποιες σκηνές μου κάνει ένα ανεπαίσθητο σκάλωμα το οποίο με ενοχλεί. Το περίεργο είναι ότι το κάνει και στο netfilx που πριν πάω σε αναβάθμιση αυτό τουλάχιστον έπαιζε μια χαρά. Βέβαια μπορεί να είναι και κάποια ρύθμιση αλλά όπως και ναχει θέλει πολύ ψάξιμο!!
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
2.405
Reaction score
3.613
400 dollars to Μ9702...τι διάολο μια πλακέτα μετα βίας έχει...
Δλδ μόνο για το Oppo firm?

Κι αυτή η σελίδα τους, σε προδιαθέτει για απατεωνιά...
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Είμαι θύμα της αναβάθμισης.
Δυστηχως έδωσα πριν 2 βδομάδες τον επσον 9300 και το μετάνιωσα
Και πριν από αυτόν είχα τον jvc 5500
Γιατί ;
Αλλάζει κάτι ;
ό
όχι.. Έτσι από περιέργεια...
 

Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
400 dollars to Μ9702...τι διάολο μια πλακέτα μετα βίας έχει...
Δλδ μόνο για το Oppo firm?

Κι αυτή η σελίδα τους, σε προδιαθέτει για απατεωνιά...
Προφανώς και είναι κινεζικός κλώνος.
Το έχουν πάρει πολλοί πάντως.
Είναι ο ίδιος που έβγαζε τα custom fw για τα oppo και Pioneer.
[DOUBLEPOST=1553621557][/DOUBLEPOST]
Προφανώς και είναι κινεζικός κλώνος.
Το έχουν πάρει πολλοί πάντως.
Είναι ο ίδιος που έβγαζε τα custom fw για τα oppo και Pioneer.
Ελπίζω να ανέβασα σωστά την φωτο που δείχνει ότι το z10 περνάει κανονικά HDR.
Γιατί είχα την εντύπωση ότι και το x9s/x10 εχει παρει την αναβάθμισή?
20190128_002302.jpg
 
Last edited:

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Προφανώς και είναι κινεζικός κλώνος.
Το έχουν πάρει πολλοί πάντως.
Είναι ο ίδιος που έβγαζε τα custom fw για τα oppo και Pioneer.
[DOUBLEPOST=1553621557][/DOUBLEPOST]

Ελπίζω να ανέβασα σωστά την φωτο που δείχνει ότι το z10 περνάει κανονικά HDR.
Γιατί είχα την εντύπωση ότι και το x9s/x10 εχει παρει την αναβάθμισή?
View attachment 122051
Είναι σωστή η εντύπωση!!!
 


Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
400 dollars to Μ9702...τι διάολο μια πλακέτα μετα βίας έχει...
Δλδ μόνο για το Oppo firm?

Κι αυτή η σελίδα τους, σε προδιαθέτει για απατεωνιά...
Γιατί δεν είναι ;
Παράνομο ειναι
 


Μηνύματα
2.405
Reaction score
3.613
Απατεωνιά τύπου, να παραλάβεις ένα κουτάκι με ένα τούβλο μέσα εννοώ.

400 για κλώνο δεν θα έδινα με τίποτα..
Σε αυτά τα λεφτά παίρνεις 2 players (shield, zidoo η Dune) και καθαρίζεις
 

Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
Απατεωνιά τύπου, να παραλάβεις ένα κουτάκι με ένα τούβλο μέσα εννοώ.

400 για κλώνο δεν θα έδινα με τίποτα..
Σε αυτά τα λεφτά παίρνεις 2 players (shield, zidoo η Dune) και καθαρίζεις
Όχι, τέτοια απατεωνια δεν παίζει.
Έχουν παραλάβει πολλοί στο avs και ένας πολύ δυνατός Έλληνας επίσης :p
 
  • Like
Reactions: PPG


Μηνύματα
689
Reaction score
184
Σημερα παρελαβα το Μ9702 .To πηρα για b.up του ΟΡΡΟ 203, το οποιο χρησιμοποιω σαν βασικη πηγη στο συστημα μου. Το παρηγγειλα πριν απο μια εβδομαδα, και το παρελαβα σημερα ,χωρις τελωνειο,και το πληρωσα 399$ = 371,50 Ε .Λοιπον, το μηχανακι ειναι ενα ΟΡΡΟ 203 ,χωρις το disk player. Παιζει την ιδια αξεπεραστη εικονα του 203 ,με αυτη τη γνωριμη λαμπροτητα ,στιλπναδα ,και ξυραφενια ευκρινεια !!! Να πω την αληθεια,δεν το περιμενα. Εχει 1 θυρα USB 3, και μια USB 2. Εισοδο Ethernet, 2 εξοδους HDMI ,η μια μονο για ηχο .Στην οψη ειναι προσεγμενη συσκευη, μικρου σχετικα μεγεθους και πολυ ελαφρια.Το τηλεχειριστηριο ειναι αρκετα καλο,με μονο μειονεκτημα οτι η τοπογραφια των πληκτρων ειναι διαφορετικη απο του ΟΡΡΟ 203, και αυτο εμενα τουλαχιστον, με δυσκολεψε λιγο. Ομως,μπορω και χρησιμοποιω το Τ/Χ του ΟΡΡΟ,διοτι ΄΄ακουει΄΄το ιδιο. Για καποιον που ψαχνει ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΙΚΟΝΑΣ ,θεωρω οτι ειναι μονοδρομος.Εκτος και αν προλαβει κανεις κανενα ΟΡΡΟ 203 στο Amazon de. στο 1000ρικο,γιατι οι περισσοτεροι απο τους αλλους ,δεν στελνουν Ελλαδα....
 



Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.376
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top