Ποιό μουσικό κομμάτι ακούτε τώρα;












N

nickmitro

Guest

Ξαναθυμηθηκα τον Charlie Pickett και μου ηλθε ξανα στο μυαλο η ιστορια της αγορας του cd του με τους MC3 το οποιο ειχε μπονους το e.p. με τους Eggs.Στην προ-ιντερνετ εποχη,μπαινω στο Music Machine του μακαριτη του Δημητρη Χατζη που ηταν τοτε στην αριστερη μερια της Σολωνος,ανεβαινοντας.Ψαχνω,οπως και πολλοι αλλοι την εποχη εκεινη, το Medicine Show των Dream Syndicate,σε αυθεντικη βινυλιακη εκδοση,γνωριζοντας οτι ο Χατζης κανει εισαγωγες απο Αμερικη.-Τι εχετε παθει ολοι μ' αυτο το δισκο;Eισαι ο ογδοος που μου τον ζητα.Αν τον θελεις να σου τον φερω αλλα... η τιμη που μου ειπε ηταν απαγορευτικη για την τσεπη μου,για να μην πω αστρονομικη, και μου κοπηκε η ορεξη.Βλεποντας την απογοητευση μου ο Χατζης μου προτεινε το συγκεκριμενο cd και θυμαιμαι ακριβως τα λογια του:-Θα κλαψεις!Το αποτελεσμα ηταν οτι αγορασα και το αυθεντικο βινυλιο,τοσο πολυ μου αρεσε,και εκανα υπομονη καμποσα χρονια ωσπου βρηκα το αυθεντικο,"χαιεντας" γαρ ,βινυλιο Medicine Show με 4000 δραχμες .Οσο για το The Wilderness,εχω να πω οτι ηξερε πολυ καλα που εβαζε το "χερακι" του ο Peter Buck των R.E.M.
Αναμνηση του φιλου sk4t4.
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
8-) ... σκοταδι μονο(και ας το λενε το αλμπουμ μεταχειρισμενο φως της μερας) :
Another sick monkey
With a saintly face
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.864
Reaction score
20.350
Έχει 2-3 μέρες που ακούω jazz/fusion εξ Ιαπωνίας, μέσω YouTube. Μέχρι στιγμής, δεν έχω ακούσει κάτι που να μην μου αρέσει - εκπληκτικό!
 


Μηνύματα
32
Reaction score
31

Armin van Buuren ft. Cindy Alma - Beautiful Life (The Armin Only Intense World Tour)

Ξεσηκωτικό !!! Ωρα για έλεγχο των (sub)woofer !!!!
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.043
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top