Ποιό μουσικό κομμάτι ακούτε τώρα;














Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
@thva, εχω το δευτερο τους σε cd.. (το LP το εχω σε MP3) View attachment 223988
για δες τους Head On..
OK , αλλά μη μου ξαναπείς ότι δε σε αρέσουν οι κιθάρες χά χά. Εγω είμαι πιο πολύ του μπάσου.
Πρώτη φορά τους ακούω .... Καλοί, ραφιναρισμένοι, αλλά εμένα οι πολύ grunge κιθάρες (είναι αυτό που ακούω ?) ξέρεις δε μου αρέσουν , ιδίως εάν κυριαρχούν για πολύ και χωρίς εναλλαγές (ανάλογα δηλαδή ... εξαρτάται απο πολλά) . Όπερ σημαίνει μου αρέσαν πιο πολύ τα : 6. Life Seems Johny Rotten 7. No Harm 8. The Broom of the System 9. Scum Manifesto που εκεί ο ρόλος τους είναι και λίγο διαφορετικός. Πάντως ασχετως γούστου, προσπαθούν να παντρέψουν αρκετά πραγματάκια μέσα και με νέο αέρσ. Επίσης πήρε το αυτί μου κάποια συχνή και περίεργα άκαιρη χρήση auto tune στη φωνή , (ή κάνω λάθος ) σε κάποια κομμάτια ... what's up with that ? :)

Το όνομα το πηραν απο την ταινία (του 2004 Φατιχ Ακιν) ή απο το τραγούδι των Jesus and Mary Chain άραγε ? Μάλλον απο κανένα απο τα παραπάνω.
 
Last edited:



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
Το όνομα το πηραν απο την ταινία (του 2004 Φατιχ Ακιν) ή απο το τραγούδι των Jesus and Mary Chain άραγε ? Μάλλον απο κανένα απο τα παραπάνω.
.... μπορει και απο τους Die Haut.. , παντως, ο τιτλος του αλμπουμ ειναι εμπνευσμενος απο το γνωστο βιβλιο του Φιλιπ Κ. Ντικ.. 8-)
παμ'ενα Τσονυ γκιταρ...απο τον Μπλιξα με τους Ντι Χαουτ...
και ενα ακομα με Τσονυ μεσα... (αυτο ειναι το οριτζιναλ)
🐒
ΥΓ: καλα τα λες / ακους...εχω πολυ καιρο να το ακουσω, το Ubik...
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
.... μπορει και απο τους Die Haut.. , παντως, ο τιτλος του αλμπουμ ειναι εμπνευσμενος απο το γνωστο βιβλιο του Φιλιπ Κ. Ντικ.. 8-)
παμ'ενα Τσονυ γκιταρ...απο τον Μπλιξα με τους Ντι Χαουτ...
και ενα ακομα με Τσονυ μεσα... (αυτο ειναι το οριτζιναλ)
🐒
ΥΓ: καλα τα λες / ακους...εχω πολυ καιρο να το ακουσω, το Ubik...
Εδώ όλοι μαζί παρέα (και ο Αυστραλόβλαχος χά χά)


αφιερωμένο something special

 
Last edited:



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.069
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top