Πολλαπλό συγκριτικό Νοέμβριος 2004, εντυπώσεις - αποτελέσματα & photos...

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Δυστυχώς μπόρεσα να ακούσω πολύ λίγο τα B&W πριν ουσιαστικά αρχίσει το συγκριτικό.

Λοιπόν θα μπορούσα να τα ακούω ώρες... Με σχεδόν μηδενική εμπειρία στον χώρο του HI-End νομίζω ότι τα ηχεία αυτά είναι κορυφαία...

Συγχαρητήρια σε όλους για την πολύ καλή διοργάνωση.

Ταυτόχρονα νομίζω ότι το ταυτόχρονο συγκριτικό home-cinema και hi-end σε 2 διαφορετικούς ορόφους είχε και το επιπλέον θετικό ότι έδωσε την ευκαιρία να γνωριστούν χομπύστες και της μιας και της άλλης κατηγορίας.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Πολλαπλό συγκριτικό, εντυπώσεις - αποτελέσματα & photos...

Χρήστο έχεις απόλυτο δίκιο για το home theater.

Νομίζω ότι σε κάποια φάση θα πρέπει να ακούσουμε κι ένα hi end home theater σύστημα :!: Κάτι που βέβαια είναι πολύ δύσκολο στο στήσιμο αλλά νομίζω ότι θα έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον.
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.786
Reaction score
28.214
28 Νοεμβρίου 2004 !!!!!!

Τό " ξεθάβω " γιατί ........σαs ζήλεψα !
Θά ήθελα να ήμουν στην παρέα σαs πρίν από 12 χρόνια !
Εκεί , στην Ηλία Ηλιού & Φραντζή .
Στο πέρασμα του χρόνου των 12 ετών , ίσωs κάποιοι από εσάs , να έζησαν ή και να έχουν ακόμη , κάποιο ζευγάρι ηχείων από αυτά που έλαβαν μέροs στην σύγκριση εκείνη τότε .
Σίγουρα σε άλλο χώρο , ( τον δικό σαs ) και με άλλα συνοδευτικά .

Τό λοιπόν ,
Θά ήταν ωραίο να διαβάσω και να μάθω από τιs αναθεωρήσειs σαs μετά από τόσο χρόνο !
( και με τι συνοδευτικά τα χαρήκατε )

Κύριοι , :hi:
Σαs ευχαριστώ πολύ .


-
 

Μηνύματα
1.391
Reaction score
1.083
28 Νοεμβρίου 2004 !!!!!!

...Θά ήταν ωραίο να διαβάσω και να μάθω από τιs αναθεωρήσειs σαs μετά από τόσο χρόνο !
Δεν ήμουν στη συγκεκριμένη ακρόαση αλλά επισκέφθηκα τον ίδιο χώρο κανά δυο βδομάδες μετά και άκουσα τα TD-12 με Acoustic Arts προ/τελικό/CDP και αναθεώρησα τη γνώμη που είχα (επηρεασμένος από τις λαμπάτες κιθαριστικές εμπειρίες μου) ότι τα λαμπάτα ενισχυτικά είναι καλύτερα από τα τραζιστοράτα. Θυμάμαι ότι ήταν η πρώτη φορά που με εντυπωσίασε τόσο πολύ ένα σύστημα και αν μπορούσα θα το είχα αγοράσει μέχρι καλωδίου! Δεν έλειπε τίποτα ούτε σε εγγραφές αναφοράς ούτε σε δίσκους που είχα φέρει. Πλησίαζε σε αυτό που εγώ θεωρώ τέλειο, τουλάχιστον στο συγκεκριμένο χώρο που είχε στηθεί.

Είναι κρίμα που η Tannoy κατήργησε το συγκεκριμένο ηχείο αν και στη τιμή που ήταν δεν ήταν για πολλούς.
 

J

JORDANELLI

Guest
Εξαιρετικό το tannoy td 12 το εχω αλλα για το χωρο που ειμαι τωρα μεγάλο.Θελει χωρο για να παιξει σωστά
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.075
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top