Που θα βρώ Yamakawa??

Μηνύματα
40
Reaction score
0
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλλους!!

Ενας φίλος θέλει DVD για μία plasma Samsung με DVI και μελλοντική χρήση με projector και του πρότεινα να στραφεί στο Yamakawa 375.

Ξέρει κανείς από πού μπορεί να το αγοράσει εδώ στην Αθήνα και σε τι τιμή??
 



Μηνύματα
40
Reaction score
0
Σπύρο εννοείς την δυσκολία (έως και αδυναμία) σύνδεσεις μέσω dvi με τον infocus, καθώς και την μή υποστήριξη ελληνικών υποτίτλων σε δισκάδια divx φαντάζομαι αλλά και την μέτρια απόδοσή του ηχητικά. Υπάρχει κάτι άλλο που θά'πρεπε να ξέρω?

Ο άνθρωπος ψάχνει για την φθηνότερη και αξιοπρεπή dvi σύνδεση της plasma με ένα dvd. Το θέμα του μέτριου ήχου νομίζω το προσπερνάς αν συνδέσεις τις ψηφιακές εξόδους ήχου του Yamakawa σε έναν καλό AV και αφήσεις αυτόν να κάνει τις μετατροπές-αποκωδικοποιήσεις.

Νομίζω ότι για τα λεφτά που ζητάει καλύπτει τις ανάγκες αυτές. Μου διαφεύγει κάτι?
Κάποιο μαγαζί με τιμή?
 



Μηνύματα
40
Reaction score
0
Από ότι κατάφερα να μάθω κανένας δεν έχει το 375. Ολοι έχουν το 365 και η αντιπροσωπεία μου είπε ότι το περιμένει ίσως μέσα στον Ιανουάριο.

Εχει κανείς το Yamakawa 375 αγορασμένο από Ελλάδα, από ποιό μαγαζί και πόσο??

P.S. Μόνο ο digitalo.gr έχει το 375, αλλά θα ήθελα κάτι πιό κοντινό και άμεσο.
 



Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Μου διαφεύγει κάτι?
Το ζήτημα είναι αν η DVI του "παίζει" με την συγκεκριμένη plasma αλλά και τον προβολέα που σκέφτεται να πάρει αργότερα.
Και η έρευνα στο internet ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ.
Ο Σπύρος έχει απόλυτο δίκιο που σου χτυπάει το καμπανάκι κινδύνου! :wink:

(όχι τίποτε άλλο, αλλά αφού το προτείνεις εσύ στον φίλο σου αν κάτι πάει στραβά.....εσύ θα την ακούσεις! :wink: )
 


Μηνύματα
40
Reaction score
0
Σε ευχαριστώ Stratos αλλά τελικά ακολούθησα την συμβουλή του stergios και το παρήγγειλα από Technikdirekt και ήρθε όντως μέσα σε μια βδομάδα, άψογα συσκευασμένο.

Sorry CptBill αλλά ο φίλος είναι εκτός χώρου και ενδιαφερόταν μόνο για καινούριο μηχάνημα.

Ευτυχώς συνεργάστηκε μια χαρά η DVI με την plasma του φίλου μου, που εντυπωσιάστηκε από το πόσο καλύτερη εικόνα είδε μέσω DVI σε σχέση με Scart (παρότι με αγύμναστο μάτι), οπότε τέλος καλό όλα καλά.

Μόλις τον επισκεπτώ θα σας πώ περισσότερα.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Ευτυχώς συνεργάστηκε μια χαρά η DVI με την plasma του φίλου μου
Με απλά Ελληνικά σου κάθησε καλά η υπόθεση.......
Έπρεπε να τσεκάρεις (ΠΡΙΝ την αγορά, όπως σου είχα γράψει) αν θα δουλέψει ο συνδυασμός!!

Τέλος καλό, όλα καλά!! :D :D
 

Μηνύματα
40
Reaction score
0
Έπρεπε να τσεκάρεις (ΠΡΙΝ την αγορά, όπως σου είχα γράψει) αν θα δουλέψει ο συνδυασμός!!
Δυστυχώς Γιάννη, παρ'όλο που πήρα σβάρνα τα forum και τις μηχανές αναζήτησης, δεν κατάφερα πουθενά να βρώ το παραμικρό για τον συνδυασμό της συγκεκριμένης plasma και του 375. Ούτε καν κάποιας συγγενικής της.

Οπότε ήταν ένα ρίσκο όντως, αν και στην ανάγκη υπήρχε πάντα η εναλλακτική επιλογή του scart και των συνιστωσών που δεν είναι όμως το δυνατό χαρτί του Yamakawa.

Ευτυχώς τέλος καλό, όλα καλά!!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.321
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top