Που το ακούσατε; - Νο2

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Μετά από την διασκεδαστική διαδρομή του πρώτου μέρους έρχεται το Νο 2 του κουίζ – διαγωνισμού η όπως αλλιώς θέλετε να το πείτε , με αποσπάσματα ταινιών που θα πρέπει να βρείτε από που προέρχονται (Που το ακούσατε;).

Η διάφορα του πρώτου μέρους με του δευτέρου είναι πως αυτήν την φορα δεν θα έχουμε μόνο αποσπάσματα διαλόγων από τον ξενο κινηματογράφο αλλα και από τον Ελληνικό.
Θα λεγα πιο πολύ από αυτόν καθως οι ατάκες που μας εχει δωσει όλα αυτά τα χρόνια είναι και από τις πιο έντονα χαραγμένες στο μυαλό μας .

Το δωράκι για οποιον προλάβει να βρει τα περισσότερα quote σε αυτήν την δεύτερη quoteαδα θα είναι μια συλλογή από Cine Trailers ταινιών που προβλήθηκαν τα τελευταία 10 - 15 έτη .
Μια συλλογή από 50 κινηματογραφικά trailers Teaser , Theatrical και Tv Spot κατανεμημένα σε κατηγορίες μέσω ενός εύχρηστου μενού σε Περιπέτειες – Κινούμενα Σχέδια – Φαντασίας – Κωμωδίες – Επιστ. Φαντασία , διαρκείας 95 λεπτών.




Ο διαγωνισμός θα διαρκέσει όπως και ο προηγούμενος μια βδομάδα και θα κλείσει την ιδια μερα και ωρα με το ξεκίνημα του (δηλ. την άλλη Κυριακή στις 6).
Και φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος να συμβάλει στην προσθήκη ακόμα περισσοτέρων αποσπασμάτων .

No 1

Let the tournament begin.
 







ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Εχω φαει το μυαλο μου για το 1 καθως ειμαι σιγουρος πως το ξερω.
Να πω στην τυχη-αφου πολλοι οι υποψηφιοι- πως ειναι το Mortal Kombat?
 


Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Τα Ελληνικά τα ξέρω. Το πρώτο το έχω ακούσει σε αρκετές ταινίες. Ειδικά σε εκείνη του Bruce Lee στο νησί καθώς και σε άλλες παρόμοιες.
 





Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
No7

- Δε μου λες; Εσύ θα άντεχες αν έβλεπες τη γυναίκα σου πάνω στο τραπέζι να χορεύει;
- Τώρα, να σου πω... Εγώ θα άντεχα. Το τραπέζι δε θ΄ άντεχε, γιατί η κυρά Παναγιώτα είναι εκατόν πενήντα κιλά...
 







Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top