Προβλήματα Wii update!!

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Το Wii, διστυχώς μερικές φορές, έχει Wi Fi και λειτουργει και όταν το μηχάνημα είναι κλειστό, κατεβάζοντας updates. Έτσι την πάτησαν πολλοί κάτοχοί τους, όταν άνοιξαν την κονσόλα τους και το μόνο που αντίκρισαν ήταν μία άσπρη οθόνη με το μήνυμα error code "110213". Ο θύτης ήταν ένα update της Nintendo, που, απ' ό,τι
φάνηκε μόνο update δεν ήταν. Το αποτέλεσμα ήταν η Nintendo να ανακαλέσει τις προβληματικές κονσόλες με το προβληματικό update για αντικατάσταση, μέσω ενός νούμερου τηλεφώνου, που έδωσε η Nintendo. Beta testers οι Αμερικάνοι!!!
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
WiiConnect breaking new Wii console?

Fear the auto-update

thursday, 23rd nov 2006

article by Luke Guttridge, http://play.tm/story/8590

The WiiConnect24 service which was supposed to deliver new content and thrills downloaded overnight for enjoying the next day on the new Wii console, has apparently been breaking (totally) a number of consoles, with Nintendo confessing that these consoles will need to be replaced. The problems, predictably, caused a frenzy of anguish in online forums from new purchasers of the system in North America, but Ninty have promised to get to the root of the problem prior to next month's PAL region debuts.

IGN report that Nintendo of America will replace consoles broken by the WiiConnect update within 3-4 working days, though gamers also wanting their save data retrieved will need to wait 4-10 days. This includes games downloaded from the Virtual Console service, annoyingly. The recent Autumn update to the Xbox 360 console also caused a number of systems to bite the dust, demonstrating just how complex this whole online console thing is. The PS3, meanwhile, has also suffered from a list of complaints during its early post-launch days. More console-calamities as we get it.
 

Μηνύματα
433
Reaction score
0
Τώρα εγώ ίσως κάνω λάθος αλλά αν είχε συμβεί στο PS3 τι θα γράφατε ?
Πανηγύρι θα κάνατε. Τώρα σσσσσσσσσς το avsite κοιμάται.......
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
MAZAX said:
Τώρα εγώ ίσως κάνω λάθος αλλά αν είχε συμβεί στο PS3 τι θα γράφατε ?
Πανηγύρι θα κάνατε. Τώρα σσσσσσσσσς το avsite κοιμάται.......
Αν υποννοείς ότι βλέπεις "συνωμοσία" εναντίων του PS3, σε συμβουλεύω να διαβάσεις όλα τα θέματα αυτής της κατηγορίας να δείς ότι, όταν χρειάζεται, τα "χώνω" παντού! :wink: Το ότι η Sony έκανε ορισμένες παραπάνω πατατούλες από τους άλλους, δεν νομίζω να το αμφισβητεί κανείς, αλλά όποια εταιρία και να έκανε πατάτες τα ίδια θα έγραφα, χωρίς διάκριση!! :D
 

Μηνύματα
433
Reaction score
0
Δημήτρη αν έχεις διαβάσει τα post μου θα καταλάβεις και εσύ οτί για άλλον (άλλους) χτυπάει η καμπάνα.......
Εσύ ουτως ή άλλως προσπαθείς λόγω του ρόλου σου να είσαι αντικειμενικός. :wink:
 

Μηνύματα
433
Reaction score
0
Να στο πω και αλλιώς ότι και να λένε αυτοί εγώ θα το πάρω και θα το ευχαριστηθώ.......
Μέσο όρο 10-15 ώρες παίζω αποκλειστικά PS2 την εβδομάδα τα 5 χρόνια που το έχω οπότε οτι και να πουν .......
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
MAZAX said:
Να στο πω και αλλιώς ότι και να λένε αυτοί εγώ θα το πάρω και θα το ευχαριστηθώ.......
Μέσο όρο 10-15 ώρες παίζω αποκλειστικά PS2 την εβδομάδα τα 5 χρόνια που το έχω οπότε οτι και να πουν .......
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Μην ανησυχείς δεν θα είσαι ο μόνος!!! :lol: :lol: :lol:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.401
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top