Προβληματισμένη η Sony

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Χάλια πωλήσεις του PS3 στις ΗΠΑ

http://forum.blu-ray.com/showthread.php?p=64058#post64058

Προσοχή:οι πωλήσεις είναι μόνο για τις ΗΠΑ και έτσι δεν παίζει ρόλο που το PS3 δεν έχει λανσαριστεί στην Ευρώπη........:happy_6:

Φαίνεται ότι το Wii τα έχει σαρώσει όλα στο πέρασμά του ακόμα και στις ΗΠΑ.............
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Τα PS3 που παιζετε και βλεπετε στα καταστηματα ΔΕΝ ειναι τελικα μοντελα παραγωγης, οπως επισης και τα παιχνιδια που παιζουν... Ειναι και τα 2 εκδοσεις προπαραγωγης με πολλες ελειψεις σε σχεση με το τελικο προιον....
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Ενταξει το wii ειχα σκοπο να το παρω και εγω. Για αυτην την επαναστατικη του ιστορια με το χειριστηριο. Ειχα παει και στην πρωτη παρουσιαση ενα πρωι κυριακης στο Hilton απο την λυσα μου.Τελικα δεν το πηρα γιατι ειναι υπερβολικα παιδικο. Παιζω παιχνιδια 25 χρονια τωρα και την βαρεμαρα που νιωθω με το wii καθε φορα που μου το φερνουν εδω δεν περιγραφεται. (μακαρι να μην το διαβασουν τωρα οι φιλοι μου). Δεν ειναι για ολους πιστευω.Οσο αφορα τον καναπε μπορω να σας πω οτι παιζεις ανετα wii και απο τον καναπε σου ολα τα παιχνιδια με μικρες κινησεις του καρπου οποτε δεν αλλαζει τιποτα. Οταν το ειχα πρωτο δει απο διαφημιστικα πιστεψα οτι θα εχει "τεχνικη" που θα σε ξεχωριζει απο τον αλλον παικτη , κατι που φυσικα δεν υπαρχει. Ολα ειναι υπερβολικα arcade. Μολις βρεις την ευθεια στο bowling ή πιασεις τον ρυθμο στο τενις τελειωσε. Για το golf ουτε λογος . Το zelda εχει ενδιαφερον γιατι εχει "ψωμι" οπως ολη η σειρα αλλωστε. Οποιος δεν εχει απαιτησεις σε gameplay ή δεν εχει ασχοληθει ποτε του "επαγγελματικα" με games ειναι μια χαρα και θα το βρει απιθανο.
Γενικα ειναι για μικρες ηλικιες και για να σκοτωνεις την ωρα σου με φιλους και το τελευταιο για λιγες φορες.

Το εκαψα το wii sorry αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου. Δεν ειναι για ολους. :sleeping: :sleeping:
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
"Το PS3 είναι ΤΟ υπερμηχάνημα. Αφού η NASA σκέφτεται να το βάλει κεντρικό υπολογιστή στα νεα διαστημικά λεωφορία!!!"

"Το Wii έχει επεναστατικό Gameplay, αν θες έχεις μια στην οθόνη και τη μαμάς με το remote"

"Το XBOX360 είναι το καλύτερο. Καφετιέρα θέλεις? Addon. Τοστιέρα θέλεις? Addon!! Γυναίκα θέλεις? Addon"

"PC Rules γιατί βγήκαν τα SVISTA που έχουν DIRECTx 69 και κάνουν π...πες τα παιχνίδια!!!"

Ρε αφήστε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και πηγαίνετε να χαρείτε τις κονσόλες σας!!
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Προβληματισμένη η Sony

"Το PS3 είναι ΤΟ υπερμηχάνημα. Αφού η NASA σκέφτεται να το βάλει κεντρικό υπολογιστή στα νεα διαστημικά λεωφορία!!!"

"Το Wii έχει επεναστατικό Gameplay, αν θες έχεις μια στην οθόνη και τη μαμάς με το remote"

"Το XBOX360 είναι το καλύτερο. Καφετιέρα θέλεις? Addon. Τοστιέρα θέλεις? Addon!! Γυναίκα θέλεις? Addon"

"PC Rules γιατί βγήκαν τα SVISTA που έχουν DIRECTx 69 και κάνουν π...πες τα παιχνίδια!!!"

Ρε αφήστε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και πηγαίνετε να χαρείτε τις κονσόλες σας!!
χαχαχαχαχαχα :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5:
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
"Το PS3 είναι ΤΟ υπερμηχάνημα. Αφού η NASA σκέφτεται να το βάλει κεντρικό υπολογιστή στα νεα διαστημικά λεωφορία!!!"

"Το Wii έχει επεναστατικό Gameplay, αν θες έχεις μια στην οθόνη και τη μαμάς με το remote"

"Το XBOX360 είναι το καλύτερο. Καφετιέρα θέλεις? Addon. Τοστιέρα θέλεις? Addon!! Γυναίκα θέλεις? Addon"

"PC Rules γιατί βγήκαν τα SVISTA που έχουν DIRECTx 69 και κάνουν π...πες τα παιχνίδια!!!"

Ρε αφήστε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και πηγαίνετε να χαρείτε τις κονσόλες σας!!
:happy_5: :crazy_3: :happy_5:
 

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
"Το PS3 είναι ΤΟ υπερμηχάνημα. Αφού η NASA σκέφτεται να το βάλει κεντρικό υπολογιστή στα νεα διαστημικά λεωφορία!!!"

"Το Wii έχει επεναστατικό Gameplay, αν θες έχεις μια στην οθόνη και τη μαμάς με το remote"

"Το XBOX360 είναι το καλύτερο. Καφετιέρα θέλεις? Addon. Τοστιέρα θέλεις? Addon!! Γυναίκα θέλεις? Addon"

"PC Rules γιατί βγήκαν τα SVISTA που έχουν DIRECTx 69 και κάνουν π...πες τα παιχνίδια!!!"

Ρε αφήστε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και πηγαίνετε να χαρείτε τις κονσόλες σας!!
:cool_4: :cool_4: :cool_4: :cool_4: :cool_4:
 

Μηνύματα
973
Reaction score
0
"Το PS3 είναι ΤΟ υπερμηχάνημα. Αφού η NASA σκέφτεται να το βάλει κεντρικό υπολογιστή στα νεα διαστημικά λεωφορία!!!"

"Το Wii έχει επεναστατικό Gameplay, αν θες έχεις μια στην οθόνη και τη μαμάς με το remote"

"Το XBOX360 είναι το καλύτερο. Καφετιέρα θέλεις? Addon. Τοστιέρα θέλεις? Addon!! Γυναίκα θέλεις? Addon"

"PC Rules γιατί βγήκαν τα SVISTA που έχουν DIRECTx 69 και κάνουν π...πες τα παιχνίδια!!!"

Ρε αφήστε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και πηγαίνετε να χαρείτε τις κονσόλες σας!!

:happy_5::happy_5::happy_5::happy_5:
:cool_4::cool_4::cool_4:
 

Μηνύματα
973
Reaction score
0
Εγω δεν μπορω να καταλαβω αυτην την κοντρα, αφου αυτος που ειναι αρρωστος με τα παιχνιδια στο τελος θα παρει και της τρεις κονσολες, εγω το λεω εχω αδυναμια στην Microsoft και στο xbox 360 γιατι βγαζει παιχνιδια που μου αρεσουν..το PS3 θα το παρω για το Blu-Ray και για 2 παιχνιδια της...
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Παιδες γιατι παρεξηγηθηκα.
Δεν εχω καμια κοντρα με καμια κονσολα. Ηδη εχω το ps1 - ps2 - xbox - xbox360. Ηθελα να παρω και το wii αλλα δεν μου κανει γιατι δεν με φτιαχνει.
Αυτο ηθελα να πω οτι δεν ειναι για ολους. Απο εκει και περα εχω παραγγειλει και το ps3 και θα το παρω για διαφορους λογους.
 


Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Τα PS3 που παιζετε και βλεπετε στα καταστηματα ΔΕΝ ειναι τελικα μοντελα παραγωγης, οπως επισης και τα παιχνιδια που παιζουν... Ειναι και τα 2 εκδοσεις προπαραγωγης με πολλες ελειψεις σε σχεση με το τελικο προιον....
Πού είδες εσύ μοντέλο προπαραγωγής; Όσα καταστήματα το έχουν για Demo είναι κανονικότατο PS3 ιαπωνικής έκδοσης (που παρεπιπτώντως έχει και το hardware e-motion engine για τα παλια παιχνίδια, κάτι που θα λείπει στην ευρωπαϊκή έκδοση). Όσο για τα παιχνίδια του, δεν είναι σωστή η λέξη "προπαραγωγής" γιατί και αυτά κυκλοφορούν κανονικά απλά ακόμα δεν εκμεταλεύονται μεγάλο μέρος των δυνατοτήτων του PS3.
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Πάντως έγώ που έπαιξα λίγο στο mediamarkt η κονσόλα πάνω έλεγε dummy console με μεγάλα κεφαλαία γράμματα !
Το F1 που έπαιξα ήταν επιεικώς κακό πάντως....
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Προβληματισμένη η Sony

Πάντως έγώ που έπαιξα λίγο στο mediamarkt η κονσόλα πάνω έλεγε dummy console με μεγάλα κεφαλαία γράμματα !
Το F1 που έπαιξα ήταν επιεικώς κακό πάντως....
Αυτό ακριβώς και εγώ στον Κοτσόβολο που το είδα έγραφε: DUMMY CONSOLE.....NOT FOR SALE :sad:
 

Μηνύματα
973
Reaction score
0
Παιδες γιατι παρεξηγηθηκα.
Δεν εχω καμια κοντρα με καμια κονσολα. Ηδη εχω το ps1 - ps2 - xbox - xbox360. Ηθελα να παρω και το wii αλλα δεν μου κανει γιατι δεν με φτιαχνει.
Αυτο ηθελα να πω οτι δεν ειναι για ολους. Απο εκει και περα εχω παραγγειλει και το ps3 και θα το παρω για διαφορους λογους.
Oxι ρε συ, την γνωμη σου ειπες..:cool_4:
 


Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Δεν είναι κόντρα όταν λέμε μερικές αλήθειες για όσους δεν ξέρουν ... ενημέρωση λέγεται και κοιτάξτε να το εκμεταλλευτείτε αντί να το ξορκίζετε μερικοί.
(η άγνοια μπορεί να είναι ευλογία βέβαια , οπότε Sory για όσους το χαλάω ...)

1)Το wii είναι ουσιαστικά κατασκευασμένο το 2001 με κύριο προτέρημα τα καλά γραφικά αλλά με αδύναμο cpu , χωρίς καμία ιδιαίτερη δυνατότητα σε μαθηματικούς υπολογισμούς ακόμα και για την εποχή.
(βασικά τώρα έχει 2πλασιο χρονισμό , αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι)

2)Το ps3 έχει έναν απίστευτο cpu , νέο και επαναστατικό σε σύλληψη.
Τέρας για calculations που συγκρίνετε μόνο με top υπολογιστές και μπορεί να δώσει απίστευτα ΑΙ και physics αν τον μάθουν... σίγουρα το wii δεν μπορεί να υπολογίσει τα physics για πάνω από 3-4 αυτοκίνητα του motostorm , ακόμα και χωρίς τα γραφικά.


ΥΓ
Ενα άρθρο για το folding... ενημερώνει και είναι και για καλό σκοπό.


PS3 is 30x more powerful than average PC in folding.

Since the Tflop rating is the capable power, measured by units per time, the 826 PS3s doing Folding in beta are already doing 1/6 the processing of all the active Folding PCs out there, over 155k of them.
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Eίδα ξανά χθες το motorstorm σε πολύ όμορφο stand της sony..και ΔΕΝ ΗΤΑΝ dummy model ps3..Kανονικότατο, έπαιζε και bd..
Λοιπόν το παιχνίδι είναι συμπαθητικό...και λέω συμπαθητικό επειδή μας είχαν δείξει οι απατεώνες ως συνήθως demos από υπερυπολογιστές..
Αν δεν είχα τέτοιες προσδοκίες θα έλεγα ότι είναι καλός τίτλος για αρχή..

Αν έχει κάποιος το 360 δεν θα τον συγκινήσει καθόλου..(βλ. burnout revenge)
Αν ψάχνεται για κονσόλα είναι "γυαλιστερός τίτλος" με καλά (σε καμία περίπτωση κορυφαία) γραφικά που δίνει μια αίσθηση της hardware δύναμης του ps...
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Προβληματισμένη η Sony

2)Το ps3 έχει έναν απίστευτο cpu , τέρας στα physics που συγκρίνετε μόνο με top υπολογιστές και μπορεί να δώσει απίστευτα ΑΙ και physics αν τον μάθουν... σίγουρα το wii δεν μπορεί να υπολογίσει τα physics για πάνω από 3-4 αυτοκίνητα του motostorm , άσχετα από τα γραφικά.
Δηλαδή ρε blizard μας λές ότι το PS3 είναι καλύτερο από ένα pc με τα παρακάτω χαρακτηριστικά?

1.Intel Core 2 Duo 6400=209E
2.Μνήμη 2GB=185E
3.Κάρτα γραφικών Albatron 8800GTS 320MB=280E
4.Μητρική SLI=150E
5.Hard Disk 500GB=150E

Σύνολο 974Ε?????Τα οποία είναι λίγα σε σχέση με αυτά που προσφέρει το pc:sad:
(Τις τιμές τις κοίταξα τώρα στο Plaisio)

Και να φανταστείς πριν 2 χρόνια πήρα το pc μου με: Pentium 4 3GHZ,1GB Ram,200GB Hard Disk και κάρτα γραφικών NVIDIA 6600GT 256MB...............999Ε.....έλεος
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: Re: Προβληματισμένη η Sony

ΥΓ
Ενα άρθρο για το folding... ενημερώνει και είναι και για καλό σκοπό.


PS3 is 30x more powerful than average PC in folding.

Since the Tflop rating is the capable power, measured by units per time, the 826 PS3s doing Folding in beta are already doing 1/6 the processing of all the active Folding PCs out there, over 155k of them.
Nα πούμε βέβαια, για να είναι πλήρης η ενημέρωση, ότι αυτά περί της απόδοσής του PS3 στο Folding τα έλεγε η ίδια η Sony. Δε μας λέει με τι PC τo συγκρίνει όμως το PS3. Γιατί τα περισσότερα PC που κάνουν folding "out there" δεν είναι ακριβώς high-end.

Folding@Home client for the PS3 approaching

"What's most interesting is that supposedly the client for the PS3 will be able to complete a single work unit 10 to 30 times faster than a desktop PC – that's beyond impressive, if true, and shows that the Cell processor does have a lot of potential with software optimized for it. Then again, this is a claim coming straight from Sony, who have more than enough incentive to play up the PS3."
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top