Προβληματισμός με οθόνη προβολής

Μηνύματα
160
Reaction score
111
Για βαφή τοίχου τι χρώμα προτιμάμε? Υπάρχει δοκιμασμένη πρόταση?
 



Ihodomi

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.045
Reaction score
204
Γεια χαρα σε ολους. Ψαχνω οθονη προβολης 90-100inch εως 200 ευρω και αν ειναι εφικτο να μαζευει(χειροκινητα η μη δεν με απασχολει).Το gain δεν ξερω ακομα ποσο θα πρεπει να ειναι θα ανεβασω συντομα φωτος απο τον χωρο.Παντως ο προβολεας θα ειναι ο epson ew5650, ολοι οι τοιχοι ειναι ασπροι και το σαλονι ειναι περιπου 14τμ.Εχετε να μου προτεινετε τιποτα?:D
Vutec Matte White 103” χειροκίνητη.
 


Μηνύματα
160
Reaction score
111
Κυκλοφορει ελλαδα η πρεπει να την παραγγειλει κανεις απο εξωτερικο?
λίγο που έψαξα την βρήκα αμαζον uk αλλά είναι εξαντλημένη προς το παρών. Ψάξε στο Γερμανικό, εγώ βρήκα αυτήν με καλά reviews αλλά δεν την στέλνουν εδώ:cry:
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Κυκλοφορει ελλαδα η πρεπει να την παραγγειλει κανεις απο εξωτερικο?
Για να στην προτείνει κατάστημα πάει να πει ότι υπάρχει εκεί μάλλον
Ένα τηλεφώνημα αρκεί για να μάθεις τιμή κλπ
 


Μηνύματα
66
Reaction score
8
Μακριάάααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα.
 

Μηνύματα
9
Reaction score
0
ειμαι και εγω κατοχος του epson tw 5650 και ψαχνω για οθονη μαλλον για comtevision σειρα mcι skeftomai
 

Μηνύματα
234
Reaction score
2
Πηρα τελικα τον επσονα tw5650.Προβαλω στις 108 ιντζες.Πραγματι ειναι πολυ φωτεινος προβολεας και λογω του οτι ολοι οι τοιχοι στο σαλονι ειναι ασπροι και πολυ κοντα με τον τοιχο που προβαλω , σε σκηνες με ανοιχτα χρωματα(κυριως λευκο) η εικονα φαινεται ξεπλυμμενη και μερικες φορες κουραζει.Σκεφτομουν για οθονη προβολης με 0.8 gain ειτε της Brateck ειτε της comtevision.Εχει κανεις εμπειρια απο τις εν λογω οθονες?Επισης θα δω σημαντικη βελτιωση στην εικονα προβαλοντας σε γκρι πανι?
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Μεγαλύτερο κέρδος θα έχεις εάν καλιμπραρεις τον προβολέα και όχι με αλλαγή οθόνης
αν βάλεις γκρι οθόνη θα έχεις κέρδος στο μαύρο και πιο βαθύ χρώμα
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.093
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top