Προβλημα με Dreambox DM 800 bootloader76

Μηνύματα
15
Reaction score
0
???Dreambox DM 800 HD BOOTLOADER 76???

Καλησπερα στην παρεα!!!
Εχω το εξης προβλημα:
Μολις σημερα μου ηρθε ο Dreambox DM 800 Bootloader 76 και οπως μου ειπε αυτος που μου το εδωσε εχει πανω Gemini 5.
Ανοιγοντας τον δεκτη ξεκιναει η μπαρα και μολις τελειωνει
μου βγαινει το εξης μυνημα"Tune filed!"το κντρολ δεν αντιδρα και μου δειχνει συνεχεια την ιδια εικονα..Τι να κανω?:110:
Ευχαριστω!!!
 

Μηνύματα
15
Reaction score
0
Απάντηση: ???Dreambox DM 800 HD BOOTLOADER 76???

Ακυρο παιδια !!!εκανα βλακεια σαν αρχαριος πατησα το TV Απο το control γι'αυτο δεν αντιδρουσε????Βλακεια μου???
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Απάντηση: ???Dreambox DM 800 HD BOOTLOADER 76???

το ότι πάτησες το TV είναι κάτι συνηθισμένο, το "tune failed" είναι προφανώς επειδή δεν σύνδεσες την κεραία ή δεν εχεις σκαναρει τα καναλια?
 

Μηνύματα
15
Reaction score
0
Καλησπερα στην παρεα...Μολις πηρα τον Dreambox DM 800 bootloader76 φυσικα και μιλαω για κλωνο...Μπορει να μου πει καποιος πως παω στα USALS?Γιατι μου΄λεει πως δεν εχω εγκατεστημενο TUNER?...Θελω να περασω τους δορυφορους μεσω USALS και δεν μπορω να βρω που ειναι οι ρυθμισεις...Καποιος μπορει να μου πει βημα βημα?
Ευχαριστω!!!!
 

Μηνύματα
146
Reaction score
35
Απάντηση: Προβλημα με Dreambox DM 800 bootloader76

Καλησπερα στην παρεα...Μολις πηρα τον Dreambox DM 800 bootloader76 φυσικα και μιλαω για κλωνο...Μπορει να μου πει καποιος πως παω στα USALS?Γιατι μου΄λεει πως δεν εχω εγκατεστημενο TUNER?...Θελω να περασω τους δορυφορους μεσω USALS και δεν μπορω να βρω που ειναι οι ρυθμισεις...Καποιος μπορει να μου πει βημα βημα?
Ευχαριστω!!!!
Αν σου λέει πως δεν έχεις εγκατεστημένο tuner, τότε έχει βγει λίγο από τη θέση του το tuner και δεν πατάει καλά στο slot. Άνοιξε το κουτί και τσέκαρέ το (φυσικά αφού το έχεις βγάλει εκτός ρεύματος)
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Απάντηση: Προβλημα με Dreambox DM 800 bootloader76

φίλε μου καλως ηρθες στο AVSite...
Μην ανοίγεις όμως για το ίδιο θέμα διαφορετικά threads...:109:

Οσον αφορά το δεκτη σου ρίξε μια ματιά σε αυτη τη φωτο...
Δές την κάρτα ( η ασημένια, αριστερά ) όπως σου είπε ο malakudi γιατι κάτι δεν πατάει...
Ειδες την κεραία σου , είναι εντάξει? Δοκίμασες να κάνεις scan?

Δές επίσης και αυτό το θέμα...

http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=61949

 

Μηνύματα
15
Reaction score
0
Απάντηση: Προβλημα με Dreambox DM 800 bootloader76

Τα ιδια υσχυουν παλι ...το ανοιξα και ειναι στο slot...κατι αλλο που παρεληψα να σας πω ειναι οτι μολις κανω ανευερεση υπηρεσιων μου βρισκει τους δορυφορους και τα καναλια...δεν ξερω αν ειναι εικονικο...Μου γραφετε παραπανω τα εξης:
το "tune failed" είναι προφανώς επειδή δεν σύνδεσες την κεραία ή δεν εχεις σκαναρει τα καναλια?
Πως σκαναρω τα καναλια ?και αν αυτο που εκανα στην ανευρεση υπηρεσιων ειναι σκαναρισμα....Παντως παει με πολυ αργο ρυθμο ????ΘΑ ΞΗΜΕΡΩΣΩ!!!!Στην συγκεκριμενη ανευρεση υπηρεσιων μου βγαζει ολους τους δορυφορους εναν εναν με πολυ αργο ρυθμο ..Δεν καταλαβαινω ...Αυτο ειναι το σκαναρισμα που λετε παραπανω?
Ευχαριστω!!!
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Απάντηση: Προβλημα με Dreambox DM 800 bootloader76

ναι έτσι είναι το σκαναρισμα,αργό... ειδικά όταν ψάχνει για 3000 καναλια απο δύο δορυφόρους...:109:
Αυτο το σηματακι (κόκκινο χ) που βγάζει για tune failed, είναι απο το image... το Enigma II.
οπότε είναι μια χαρα ο δέκτης...:126:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.695
Μηνύματα
2.870.126
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top