Προβλημα με PIONEER DEH-P6800MP

Μηνύματα
4
Reaction score
2
αντιμετωπιζω ενα θεμα με το pioneer DEH-P6800MP. Που εχω στο αμαξι ξαφνικα σταματησε να δουλευει οποιοδήποτε κουμπι καθως και ο τηλεχειρισμος. Το μονο που δουλευει ειναι η ενταση δυναμωμα χαμηλωμα και αναβει μόνο οταν βαλω cd. Εβγαλα τον πολο της μπαταριας και το ξαναεβαλα να κανει reset μπηκε το demo αλλα παλι τα ιδια. Ειδα στο ιντερνετ και σε ξενα side πολλοι εχουν το ιδιο θεμα αλλα χωρις λύση. Δεν εχει κουμπι reset. Λενε για συδιασμο κατι κουμπιών το εκανα χωρις αποτελεσμα. Ελυσα την προσωψη καθαρισα ολες τις επαφες με οινοπνευμα το στεγνωσα καθαρισα τις επαφες με την πηγη αν και ολα ηταν πεντακαθαρα παλι χωρις αποτελεσμα. Η πηγη δουλευει κανονικα απλα δε μπορω τιποτα να κανω περα απο την φωνή. Μηπως ξερει κανεις τι μπορω να κανω; ειναι πολύ καλή πηγη με εξωδο για σαμπ 3 ζευγη rca 4v για τους ενισχυτες μου. Σκευτομαι αν δεν φτοιαχνεται για νεα πηγη 2 din της pioneer καθως εχω κολλημα με αυτη και με τις ιδιες ρυθμισεις για σαμπ και ολα τα φιλτρα ηχου που εχει με 3 εξωδους rca 4v. Χρειαζομαι τη βοηθεια σας σε οτι μπορει να την φτοιαξω ή σε πρωταση για νέα πηγη 2 din καθως πλεων ειμαι επαρχία και δεν ξερω τι να κάνω. Ευχαριστώ πολύ
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.283
Reaction score
853
Καλώς ήλθες!
Κάποιο κουμπάκι στην πρόσοψη είναι κολλημένο άσχετα αν νοιώθεις μέσω αφής ότι δουλεύει. Με πολύμετρο θα το εντοπίσεις και θα το αλλάξεις. Η το στέλνεις για επισκευή κι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
2
Καλώς ήλθες!
Κάποιο κουμπάκι στην πρόσοψη είναι κολλημένο άσχετα αν νοιώθεις μέσω αφής ότι δουλεύει. Με πολύμετρο θα το εντοπίσεις και θα το αλλάξεις. Η το στέλνεις για επισκευή κι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Τα εχω τσεκάρει και τα επλυνα με οινοπνευμα καλο στεγνωμα και παλο τα ιδια
 

Μηνύματα
4
Reaction score
2
Καλώς ήλθες!
Κάποιο κουμπάκι στην πρόσοψη είναι κολλημένο άσχετα αν νοιώθεις μέσω αφής ότι δουλεύει. Με πολύμετρο θα το εντοπίσεις και θα το αλλάξεις. Η το στέλνεις για επισκευή κι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Ειχες απόλυτο δίκιο. Τελικα τσεκαρισα όλους τους διακόπτες και βρήκα ενα κολημένο παρολο που στην αφή εδιχνε να λειτουργεί. Καταφερα με πολύ κοπο να τον ξεκολήσω βουτόντας το 1/3 της πλακέτας στο οινοπνευμα και δουλευοντας τον διακοπτη ταυτόχρονα. Μετα καλό στέγνωμα και δουλεψε κανονικα. Για πόσο δε ξέρω. Ευχαριστώ πολύ.
 

Μηνύματα
113
Reaction score
49
Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Spray G 20 στις επαφές της μονάδας αλλά και στην πρόσοψη και όλα κομπλέ. Στο μεταξύ άλλο έψαχνα στο site και βγήκα εδώ.
Παρεμπιπτόντως έλεγα να το αλλάξω. με κάτι ανάλογο αλλά με τις νεότερες τεχνολογίες. Θέλω spotify, usb από μπροστά, και bluetooth. Εννοείται και DAB ραδιόφωνο. Καλοδεχούμενη όποια πρόταση. Ο ήχος με ικανοποιεί δεν με ενδιαφέρει κάτι καλύτερο. Ευχαριστώ.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.865.202
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top