Προβλημα σε teac AI-2000

Μηνύματα
731
Reaction score
616
Μην ανησυχειτε και δεν θα το αφήσω έτσι. Το μηχάνημα είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας. Αν και η Ελασυν επικαλέστηκε οτι είναι θέμα της teac. Αστεία πραγματα κατα την γνωμη μου...Τωρα εχω αλλα κατα νου. Γυρισαμε με τον μπεμπη απο το μαιευτηριο :)
 


AriPetro

Ears of Gold
Μηνύματα
938
Reaction score
1.632
...Γυρισαμε με τον μπεμπη απο το μαιευτηριο :)
Μια συμβουλή, παράτησε τα άψυχα, πεζά και τιποτένια και ασχολήσου με το μεγαλείο της νέας ζωούλας που μπήκε σπίτι σας.
Καλότυχος και υγιής να είναι και εσείς δίπλα του να τον στηρίζετε σε κάθε βήμα.
 




Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Κοίτα μην στείλεις το μπόμπιρα Ελασύν και τον ενισχυτή παιδίατρο... :laugh:
 




Μηνύματα
2
Reaction score
6
Να σου ζήσει το νέο μέλος κ εύχομαι πάντα χαρές!Το όνομά μου είναι Αλέξανδρος κ είμαι ο τεχνικός της Ελασυν.Κατά πρώτον όσον αφορά το αντ/κό που ζήτησες απότι θυμάμαι στην τηλεφωνική μας συνομιλία ζήτησες ένα ποτενσιόμετρο για έναν ενισχυτή (αν κ δεν θυμάμαι να είπες μοντέλο ή είπες κ δεν το κατάλαβα).Γιαυτό κ σου είπα να κοιτάξεις στο e-bay γιατί νόμισα ότι ήταν παλιό μοντέλο κ δεν υπάρχουν αντ/κα.Κατά δεύτερον τώρα, πράγματι με την εν λόγω εταιρία (Teac) έχουμε σοβαρό πρόβλημα επικοινωνίας .Δεν έχουν υποστήριξη, δεν έχουν αντ/κα κ γενικά ούτε καν απαντάνε στα e-mail μας.Με αποτέλεσμα να έχουμε σταματήσει συνεργασία στο παρελθόν κ όπως θα γίνει κ τώρα (απότι με ενημερώσαν οι υπεύθυνοι της εταιρίας)Δυστυχώς αυτό έχει πολύ άσχημο αντίκτυπο στην εταιρία που χωρίς να φταίει φαίνεται υπεύθυνη.Προσπαθούμε πάντα να δώσουμε λύσεις για να εξυπηρετήσουμε τους πελάτες μας.Στο θέμα μας τώρα , άν είσαι σε εγγύηση ότι πρόβλημα κ νάναι θα λυθεί .Το καλύτερο που έχεις να κάνεις όμως είναι να φέρεις τον ενισχυτή στην εταιρία για έλεγχο, να δούμε αν φταίει το ποτενσιόμετρο ή κάτι άλλο και από κει κπέρα βλέπουμε τι θα κάνουμε.Στη διάθεσή σου .
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
37
Reaction score
82
Αν ισχύουν τα όσα γράφει ο χρήστης alexkaf ως τεχνικός της Elasyn τότε Teac προιόν ούτε χάρισμα δεν πρέπει να παίρνουμε. Προσωπικά σκεφτόμουν ένα από τα DAC της αλλα τώρα....
 

Μηνύματα
731
Reaction score
616
Να σου ζήσει το νέο μέλος κ εύχομαι πάντα χαρές!Το όνομά μου είναι Αλέξανδρος κ είμαι ο τεχνικός της Ελασυν.Κατά πρώτον όσον αναφορά το αντ/κό που ζήτησες απότι θυμάμαι στην τηλεφωνική μας συνομιλία ζήτησες ένα ποτενσιόμετρο για έναν ενισχυτή (αν κ δεν θυμάμαι να είπες μοντέλο ή είπες κ δεν το κατάλαβα).Γιαυτό κ σου είπα να κοιτάξεις στο e-bay γιατί νόμισα ότι ήταν παλιό μοντέλο κ δεν υπάρχουν αντ/κα.Κατά δεύτερον τώρα, πράγματι με την εν λόγω εταιρία (Teac) έχουμε σοβαρό πρόβλημα επικοινωνίας .Δεν έχουν υποστήριξη, δεν έχουν αντ/κα κ γενικά ούτε καν απαντάνε στα e-mail μας.Με αποτέλεσμα να έχουμε σταματήσει συνεργασία στο παρελθόν κ όπως θα γίνει κ τώρα (απότι με ενημερώσαν οι υπεύθυνοι της εταιρίας)Δυστυχώς αυτό έχει πολύ άσχημο αντίκτυπο στην εταιρία που χωρίς να φταίει φαίνεται υπεύθυνη.Προσπαθούμε πάντα να δώσουμε λύσεις για να εξυπηρετήσουμε τους πελάτες μας.Στο θέμα μας τώρα , άν είσαι σε εγγύηση ότι πρόβλημα κ νάναι θα λυθεί .Το καλύτερο που έχεις να κάνεις όμως είναι να φέρεις τον ενισχυτή στην εταιρία για έλεγχο, να δούμε αν φταίει το ποτενσιόμετρο ή κάτι άλλο και από κει κπέρα βλέπουμε τι θα κάνουμε.Στη διάθεσή σου .
Πρωτα απ'ολα να σας ευχαριστησω για τις ευχες σας. Ευχομαι και σε εσας οτι καλυτερο. Επισης ευχαριστω που μπηκατε στον κοπο να απαντησετε. Οσον αφορα το θεμα μας τωρα ειτε αναφερθηκαμε ειτε οχι στο μοντελο του ενισχυτη ( δεν το θυμαμαι για να ειμαι ειλικρινης) ειναι περιεργο πως απαντας σε εναν πελατη οτι δεν υπαρχει καποιο ανταλλακτικο χωρις πρωτα να μαθεις για πιο μοντελο προκειται. Εκτος αν η απαντηση ωφειλε να ειναι οτι δεν υπαρχει κανενα ανταλλακτικο για κανενα ενισχυτη , πραγμα που μας οδηγει στο συμπερασμα οτι η ελλειψη ανταλλακτικων δεν αφορα μονο τα παλια μοντελα.
Εγω θετω ως αξιωμα τα γραφομενα σας οποτε την οποια γκρινια θα εισπραξει η teac europe. Ο εν λογω ενισχυτης δυστυχως δεν βρισκεται στην εγγυηση η οποια εληξε τον Δεκεμβριο του 2013. Ευχομαι πραγματικα το προβλημα να λυθει με ενα καθαρισμο..γιατι στο ebay δεν υπαρχει τιποτα...
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Να σου ζήσει το νέο μέλος κ εύχομαι πάντα χαρές!Το όνομά μου είναι Αλέξανδρος κ είμαι ο τεχνικός της Ελασυν....
...
...
Στο θέμα μας τώρα , άν είσαι σε εγγύηση ότι πρόβλημα κ νάναι θα λυθεί. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις όμως είναι να φέρεις τον ενισχυτή στην εταιρία για έλεγχο, να δούμε αν φταίει το ποτενσιόμετρο ή κάτι άλλο και από κει κπέρα βλέπουμε τι θα κάνουμε.Στη διάθεσή σου .

κ. Αλέξανδρε, μια απλή απάντηση:

Υπάρχει ανταλλακτικό ποτενσιόμετρο για TEAC AI-2000 αυτή τη στιγμή (ανεξαρτήτως εγγυήσεως), ναι ή όχι?
 

Μηνύματα
2
Reaction score
6
Επειδή γνωρίζω την κατάσταση με την Teac γι αυτό σου είπα δεν υπάρχει αντ/κο - γιατί απλά δεν υπάρχει αντ/κό από την Teac- κανένα αντ/κό.Δεν στέλνει αντ/κά.Το ποτενσιόμετρό σου μάλλον είναι της Alps το μπλέ κ είναι κλειστού τύπου κ δεν καθαρίζεται,αλλά υπάρχει στο εμπόριο, εσύ τι κοίταξες στο ebay κ δεν υπάρχει?Αλλά θα σου πρότεινα κ πάλι να τον φέρεις να τον δούμε για να μην κάνουμε "διάγνωση " από το pc.Ή τουλάχιστον πήγαινε τον ενισχυτή σ'ένα τεχνικό να σου πει με βεβαιότητα τι φταίει.
 




Μηνύματα
731
Reaction score
616
Επειδή γνωρίζω την κατάσταση με την Teac γι αυτό σου είπα δεν υπάρχει αντ/κο - γιατί απλά δεν υπάρχει αντ/κό από την Teac- κανένα αντ/κό.Δεν στέλνει αντ/κά.Το ποτενσιόμετρό σου μάλλον είναι της Alps το μπλέ κ είναι κλειστού τύπου κ δεν καθαρίζεται,αλλά υπάρχει στο εμπόριο, εσύ τι κοίταξες στο ebay κ δεν υπάρχει?Αλλά θα σου πρότεινα κ πάλι να τον φέρεις να τον δούμε για να μην κάνουμε "διάγνωση " από το pc.Ή τουλάχιστον πήγαινε τον ενισχυτή σ'ένα τεχνικό να σου πει με βεβαιότητα τι φταίει.
Εχει δρομολογηθει απο βδομαδα να παει σε τεχνικο. Απλα μου ειπε τηλεφωνικα ο τεχνικος που μιλησαμε (χωρις να ειναι 100% σιγουρος) οτι το ποτενσιομετρο ειναι fixed πανω σε μια πλακετιτσα..οποτε μαλλον δεν κανει ενα οποιοδηποτε apls. Αν καταλαβα καλα αυτο μου ειπε. Τελος παντων μην σας κουραζω αλλο. Μολις το δει ο τεχνικος θα ξαναμιλησουμε;)
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
Πολυ μανουβρα για το τιποτα ...Πολυ πριν αναζητησεις ανταλλακτικο , πολυ πριν αρχισεις να κατηγορεις εμμεσα η αμμεσα αντιπρωσωπεις κλπ κατσε πρωτα να δεις τι εχει και μετα βλεπεις ...Γενικα το εχουμε πει πολλες φορες απο την στιγμη που η νομοθεσια δεν τους υποχρεωνει να εχουν σερβις και ανταλλακτικα για τα εκτος εγγυησης δεν εχει και νοημα να το συζηταμε παραπερα ...Αυτη ειναι η νομοθεσια οσο και να μας ειναι πραξενο .

Θα μπορουσα να το δω εγω και προφανως πολλοι αλλοι συναδελφοι ...Δες τι φταιει πρωτα και μετα εχει ο θεος Τα παντα υπαρχουν

Φιλικα
Σακης Πετροπουλος
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.386
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top