Προβολέας 4Κ ή τεράστια TV;

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.026
Reaction score
41.393
Τρώγεσαι για μετακόμιση βλέπω...:D
Πάνω που πάει να τη φτιάξει τη δουλειά ο loggeo δίνει μια και τη χαλάει! :D


Οποιος έχει δει έστω και λιγο στο σύστημα του Zizik καταλαβαίνει τι σημαίνει μεγεθος οθόνης και μεγάλος ήχος.
Οποιαδήποτε απόπειρα να πάει σε μικρότερο μεγεθος, ακόμα και 100 ίντσες, θα προκαλέσει μεγάλα δράματα.

Ας μικρύνει την εικόνα του προβολέα στις 100 ίντσες ας πάει πιο μπροστά τη θέση του και τα ηχεια εκεί που θέλει για να ακουει και ας μας πει μετά πως ήταν.
8-)
 

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Και γιατί να μην είναι οι laser προβολείς, που θα θέλουν ίδιες φορές καλιμπράρισμα με μια oled και θα είναι και πιο σταθεροί.
Βραχυπρόθεσμα τουλάχιστον. Γιατί μακροπρόθεσμα αλλάζει η κουβέντα.
Ποιος είναι ο πιο φθηνός 4Κ laser προβολεας
 
  • Like
Reactions: PPG


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.456
Reaction score
74.945
Οι 75" είναι πολύ λίγες. Η 85" είναι πολύ ωραία.

Κάτσε φτιάξε κανέναν dedicated χώρο καλύτερα, πάρε έναν jvc της τελευταίας τριετίας (ιδανικά τους φετινούς 4k) και μετά τα ξαναλέμε για tv.
Εγώ λέω για μικρότερο κι ευκολότερο κι εσύ θέλεις να ξοδέψω μια περιουσία στην υπόγα του ξένου σπιτιού. :p
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.091
Reaction score
77.917
Εγώ λέω για μικρότερο κι ευκολότερο κι εσύ θέλεις να ξοδέψω μια περιουσία στην υπόγα του ξένου σπιτιού. :p
σιγά καλέ...τώρα που έμαθες να τα φτιάχνεις σε καδράκια θα κwlwσεις...?:p:roflmao:
[DOUBLEPOST=1536100752][/DOUBLEPOST]
Ας μικρύνει την εικόνα του προβολέα στις 100 ίντσες ας πάει πιο μπροστά τη θέση του και τα ηχεια εκεί που θέλει για να ακουει και ας..
:roflmao::lol:
.
8-)
 
Last edited by a moderator:

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.368
Οι 75" είναι πολύ λίγες. Η 85" είναι πολύ ωραία.


Εγώ λέω για μικρότερο κι ευκολότερο κι εσύ θέλεις να ξοδέψω μια περιουσία στην υπόγα του ξένου σπιτιού. :p
Οι 85 στην αρχη θα ειναι αποδεκτες....και μετα θα ψαχνεις για....αλλο προβολεα!! :p
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.255
Reaction score
8.796
Ποιος είναι ο πιο φθηνός 4Κ laser προβολεας
Έχει κάτι data του χιλιάρικου!:D
Μετά υπάρχουν οι dlp laser που λατρεύει αξιοσέβαστο μέλος του forum...:)
Και για να σοβαρευτούμε, αυτό που εννοώ είναι ότι βραχυπρόθεσμα ένας laser προβολέας που ανοίγει στις 120-150 θα είναι εντός του οικονομικού βεληνεκούς μας, τουλάχιστον σε σύγκριση με μια τηλεόραση 100-120 ιντσών.
Το σκεπτικό είναι ο λόγος ποιότητα και μέγεθος (συνολική οπτική εμπειρία) προς τιμή παραμένει υπέρ του προβολέα. Αρκεί να διαμορφωθούν οι κατάλληλες συνθήκες.
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.255
Reaction score
8.796
Οι 75" είναι πολύ λίγες. Η 85" είναι πολύ ωραία.


Εγώ λέω για μικρότερο κι ευκολότερο κι εσύ θέλεις να ξοδέψω μια περιουσία στην υπόγα του ξένου σπιτιού. :p
Τώρα σε έπιασε η πρεμούρα με το ξένο σπίτι!
Μια περιουσία έχεις (έχουμε) ξοδέψει ήδη (στο ξένο σπίτι) κι έχεις ολόκληρο thread πολλών σελίδων για να το δείξεις.
Ντύσε τους τοίχους σου περιμετρικά της οθόνης και κατέβασα τα καλούδια σου στην υπόγα. Σιγά το κόστος....Τα έχεις ήδη όλα.
Εναλλακτικά άσε τα όπως είναι. Απορώ γιατί πρέπει να γ@μησεις ένα απ' τα ωραιότερα home cinema που έχω δει για να βλέπεις στην τηλεόραση.;)
 

Μηνύματα
7.240
Reaction score
4.623
Η αίσθηση που έχεις δυστηχως με τον προβολέα δεν υπάρχει με τηλεοραση
Η ευκολία που υπάρχει με την τηλεόραση δεν υπάρχει στον προβολέα
Διαμόρφωση δωματίου σε batcave βοηθάει και τα δύο
Την διαφορα την κάνει ο ήχος
Και πάνω από όλα τα σαμπ
Δυστηχως τόσο απλό είναι

Επίσης καταλυτική σημασία στην όλη διαδικασία είναι σε τι ανάλυση και υλικό βλέπεις αυτό που βλεπεις ...
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.364
Reaction score
94.136
ΚΑΛΕΕΕΕ!! :o:o:o:o
Αυτοί μπήκαν με τα παπούτσα!!!:lol::lol:
:o:o:o
Τι να κάνω η καψερή... :( Η καθαρίστρια περίμενε στην κουζίνα μέχρι να ξεκουμπιστούν. :p
Θα σου έρθω μια βροχερή Πέμπτη, να σου εξηγήσω...:cool:
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.255
Reaction score
8.796



Μηνύματα
3.673
Reaction score
5.512
Τηλεορασάκι, σουβλάκια, μπαλίτσα, θέα στα βουνά που δεν έχω πιά, χαλαρό κλίμα. :p

Επιστροφή σε μια εποχή πιο αγνή, με λιγότερα πρέπει, όποια ώρα θέλω. :p:p
Μη μου πεις ότι είδες το unabomber προσφατα;
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.255
Reaction score
8.796
Τηλεορασάκι, σουβλάκια, μπαλίτσα, θέα στα βουνά που δεν έχω πιά, χαλαρό κλίμα. :p

Επιστροφή σε μια εποχή πιο αγνή, με λιγότερα πρέπει, όποια ώρα θέλω. :p:p
Αν βάζεις τζατζίκι στα σουβλάκια, πάρε lcd.:p
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.735
Μηνύματα
2.874.253
Members
37.940
Νεότερο μέλος
greemlin
Top