Προβολεας μικρου μεγεθους

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Ειδα καποιους συναδελφους να παιζουν ps5 με προβολεα και μου αρεσε πολυ σαν ιδεα.
Ψαχνω για φορητο προβολεα μικρου μεγεθους και βαρους, μιας και θα μπαινει σε βαλιτσα, μεχρι 1000 ευρω.
Δεν πιστευω πως αξιζει να δωσω παραπανω για την χρηση που τον θελω.
Δε θα μπει πανι. Αντε να μπει σεντονι τεντωμενο το πολυ πολυ που δεν το νομιζω.
Χρηση παιχνιδια απο laptop ή ps5 και στο τσακιρ κεφι καμια ταινια.

Τι προτεινετε;

Δεν εχω ιδεα απο προβολεις. Προς το παρων μου κινει το ενδιαφερον ενας Xiaomi mi projector 2 pro μονο και μονο απο κατι αξιολογησεις που ειδα στο skroutz...
 

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Ειδα καποιους συναδελφους να παιζουν ps5 με προβολεα και μου αρεσε πολυ σαν ιδεα.
Ψαχνω για φορητο προβολεα μικρου μεγεθους και βαρους, μιας και θα μπαινει σε βαλιτσα, μεχρι 1000 ευρω.
Δεν πιστευω πως αξιζει να δωσω παραπανω για την χρηση που τον θελω.
Δε θα μπει πανι. Αντε να μπει σεντονι τεντωμενο το πολυ πολυ που δεν το νομιζω.
Χρηση παιχνιδια απο laptop ή ps5 και στο τσακιρ κεφι καμια ταινια.

Τι προτεινετε;

Δεν εχω ιδεα απο προβολεις. Προς το παρων μου κινει το ενδιαφερον ενας Xiaomi mi projector 2 pro μονο και μονο απο κατι αξιολογησεις που ειδα στο skroutz...

Είναι δύσκολος στην τοποθέτηση και σχετικά παλιο μοντέλο.
Τα 500 Ansi Lumens που δίνει η εταιρεία σαν μεγιστη φωτεινότητα τον κάνει ακατάλληλο για χρήση παιχνιδιων.
Λόγω ps5 πρέπει να σκεφτέιτε να αγοράσετε κάποιον με 4Κ ανάλυση και υποστηριξη HDR.
Μονο τοτε θα ευχαριστηθείτε το παιχνίδι και τα γραφικά αυτού.
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Είναι δύσκολος στην τοποθέτηση και σχετικά παλιο μοντέλο.
Τα 500 Ansi Lumens που δίνει η εταιρεία σαν μεγιστη φωτεινότητα τον κάνει ακατάλληλο για χρήση παιχνιδιων.
Λόγω ps5 πρέπει να σκεφτέιτε να αγοράσετε κάποιον με 4Κ ανάλυση και υποστηριξη HDR.
Μονο τοτε θα ευχαριστηθείτε το παιχνίδι και τα γραφικά αυτού.
Και με την φορητοτητα τι θα κανω;
Εχετε να προτεινετε καποιον σε αυτην την τιμη ή εστω κατι παραπανω;
 

Μηνύματα
254
Reaction score
219
Και με την φορητοτητα τι θα κανω;
Εχετε να προτεινετε καποιον σε αυτην την τιμη ή εστω κατι παραπανω;
samsung lsp3........ειναι με LED γυρω στα 730e στο Idealo, δεν γνωριζω αν εχει σπασιματα για γρηγορο game o M.K. πιθανα να γνωριζει.
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλησπέρα
Από τη στιγμή που θα χρησιμοποιήσεις το PS5 για παιχνίδια πιο πολύ, και άντε και καμία ταινία, καλό θα ήταν να κοίταζες έναν προβολέα που να υποστηρίζει στα 1080p 240 HZ π.χ. Optoma UHD35.
 


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Πολυ σχετικο τι γραφει ο καθενας στις αξιολογησεις...
Παροτι ειναι led και η αντιληπτοτητα της φωτεινοτητας δεν πρεπει να αντιμετωπιζεται το ιδιο με εναν λαμπας(μαλλον θα επαναεκτιμηθουν αυτα εαν θα εκλειψουν οι λαμπες) λογω HK efect αυτο το εξτρα δεν ειναι αρκετο ...εκτος και εαν ανοιξεις σε μαξιλαροθηκη αντι για σεντονι το καντηλι κανε και καμια προσευχη ... :p
Ολοι οι φορητοι δεν εχουν φως, καλυτερα να μεινεις στην προταση του θαναση ή σε κατι παρομοιο
game projector και σε benq,vivistrom για μενα σε 1080p αλλα μην σε απασχολουν αυτα..
Ουτε βαρος εχουν ουτε ογκο, πολλοι δινονται με τα βαλιτσακια τους..μονο που εχουν κινουμενα μερη και θελουν προσοχη στις ματακινησεις οπως ολοι αυτοι περισσοτερο...
Ο δε σαμσουγκ οσο αναφορα το φως ειναι ο χειροτερος ολων :D....ελεησον ...
 

Μηνύματα
188
Reaction score
11
Παιδιά καλησπέρα , θέλω να τοποθετήσω ένα projector στο δωμάτιο στα 4 μέτρα για αθλητικά και καμία ταινία (nova Ελληνική ΤV, Netflix)Στο σαλόνι έχω την lg την IED 65 inches αγορασμένη πριν σπο 3 χρόνια. Μπορώ να έχω κάτι κοντά σε αυτή (έστω και χειρότερη) με budget 1.000-1500 Αν σας φαίνονται αστεία αυτά που λέω , λογικό, αφού δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το αντικείμενο.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.450
Reaction score
5.549
Για αρχή θα ήταν πολύ καλύτερα όλα αν ο καθένας άνοιγε δικό του θέμα για τις ερωτήσεις του.
Δωρεάν είναι, και αποτελεσματικότερο.

Εκτός και αν θεωρείτε πως είναι καλύτερα έτσι, να κάνω και εγω μια ερώτηση για τι γυαλιά ηλίου να πάρω επί της ευκαιρίας :D
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Αγαπητέ bill μην αποπαίρνεις τον vageli 😢 μάλλον επειδή παίχτηκαν κάποιοι προβολείς στο τραπέζι, ζητάει μία βοήθεια, δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται....... (ζάχαρη και μέλι). 😉
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.450
Reaction score
5.549
Δύο διαφορετικά θέματα σε ένα θέμα που θα οδηγήσουν; Κάποιο από τα 2 μέλη στον εκνευρισμό ή και στην "φυγή".

Δεν συνδυάζονται κιόλας για να πεις οκ στο ίδιο τα ρίχνω και τα 2.
 

Μηνύματα
254
Reaction score
219
Για αρχή θα ήταν πολύ καλύτερα όλα αν ο καθένας άνοιγε δικό του θέμα για τις ερωτήσεις του.
Δωρεάν είναι, και αποτελεσματικότερο.

Εκτός και αν θεωρείτε πως είναι καλύτερα έτσι, να κάνω και εγω μια ερώτηση για τι γυαλιά ηλίου να πάρω επί της ευκαιρίας :D
...επι της ευκαιρειας δες και ......THEO, δανος ντιζαινερ, πιθανα αξιολογος για το γουστο μου παντα........ σορρυ για την παρεμβολη
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.160
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top