Προσεχώς Bluray Real-3D

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
[IMGl]http://ces2010.techradar.com/wp-content/uploads/monsters-vs-aliens.jpg[/IMGl]Αυτές τις μερες ηδη εχει κανει την εμφάνιση του ο πρώτος τίτλος Bluray 3D .
Που αλλου ;;;
Μα φυσικά στην CES..
Η Dream Works έχοντας συνάψει συνεργασία με την Sasmung σε ότι αφορα την στερεοσκοπική εικονα παρουσίασε μεσω των νεων τηλεοράσεων 3D, της εν λόγο εταιρείας, την ταινια Monsters Vs Aliens.
Έπεται και συνέχεια ;;
Μα φυσικα…
Οι προβλέψεις της βιομηχανίας ότι μεχρι το τελος του έτους οι νεες τηλεοράσεις θα βρισκονται στα καταστήματα λιανικής δείχνει να φαίνεται λογικη, καθως μεχρι τοτε το Hollywood θα εχει ριξει στην αγορά τους πρώτους bluray 3D τιτλους..
Η Disney που ως τωρα εχει τις περισσότερες ταινιες σε 3D ( χάρη της επιλογής από δω και στο εξής να γυριζει όλα τα animation της σε 3D) ανακοίνωσε πως θα βγάλει σε 3D το A Christmas Carol.
Παρομοίως η Sony ανακοίνωσε πως μετα το καλοκαίρι είναι διατεθειμένη να βγαλει και αυτή τιτλους σε 3D και ετσι γινετε στα γρηγορα το τριτο Studio που δείχνει έμπρακτα την υποστήριξη της στα νεα δρώμενα του home entertainment.

[IMGl]http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/01/disney-a-christmas_carol.jpg[/IMGl]Disney's first 3D Blu-ray release to hit in the fourth quarter

Yes you read that right, the studio with the most new 3D movies around isn't going to release its first title until the fourth quarter of 2010. We've seen some cool 3D demos in past few days but lets face it, the technology is worthless without content. Now you might think that Disney would help launch 3D with a big hit like Toy Story 3, but you'd be wrong. No instead it'll all get kicked off with Disney's A Christmas Carol -- no we're not feeling it either. Disney is the third studio to announce 3D content that'll be released this year, and although none of them are up our alley, we're sure someone is excited to see them.

[IMGr]http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/01/cloudywithachanceofmeetballs.jpg[/IMGr]Sony Pictures has 3D Blu-ray titles in store for 2010


In what is sure to be just the beginning of announcements from studios getting behind 3D Blu-ray, Sony Pictures Home Entertainment has announced that when Sony Bravia 3D HDTVs and Blu-ray Players hit the street this Summer that at least one movie from said studio will be available in the new format. Cloudy With A Chance Of Meatballs is the first 3D title on the list, but details and other titles are promised this Spring.
 


Μηνύματα
2.791
Reaction score
1
Το επόμενο βήμα είναι να φοράς ένα κράνος και να μπαίνεις μέσα στην ταινία ως κομπάρσος αρχικά, αργότερα και με ενεργό ρόλο.

Ήδη φαντάζομαι την κατηγορία ταινιών που θα ανθίσει πέρα από κάθε προηγούμενο :137:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Re: Προσεχώς Bluray Real-3D

Το επόμενο βήμα είναι να φοράς ένα κράνος και να μπαίνεις μέσα στην ταινία ως κομπάρσος αρχικά, αργότερα και με ενεργό ρόλο.

Ήδη φαντάζομαι την κατηγορία ταινιών που θα ανθίσει πέρα από κάθε προηγούμενο :137:
Σε καποιον που μιλουσα προχθες και με ρωτησε "που θα σταματησει
αυτη η ιστορια?" του απαντησα ακριβως με τα ιδια λογια...:126:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Προσεχώς Bluray Real-3D

Έτσι! έτσι! επομένως δεν χρειάζωνται ούτε σενάρια της προκοπής ούτε και ιδιαίτερο υποκριτικό ταλέντο (καλούς ηθοποιούς) ούτε τίποτα απο αυτά τα μπανάλ πράγματα!
μπόλικο 3D, αρκετό μπά μπούμ, και ολοι θα είναι ευχαριστημένοι, μπράβο, και εις ανώτερα!!!
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Προσεχώς Bluray Real-3D

Έτσι! έτσι! επομένως δεν χρειάζωνται ούτε σενάρια της προκοπής ούτε και ιδιαίτερο υποκριτικό ταλέντο (καλούς ηθοποιούς) ούτε τίποτα απο αυτά τα μπανάλ πράγματα!
μπόλικο 3D, αρκετό μπά μπούμ, και ολοι θα είναι ευχαριστημένοι, μπράβο, και εις ανώτερα!!!
Το ένα δεν σημαίνει πως αναιρεί το άλλο .
Όποιος βλεπει αρνητικά κάθε βημα που μας πηγαίνει πιο μπροστά τοτε είναι καταδικασμένος να ζει σε σπήλαιο.
CRT είπαμε πως εχεις ακομα;;
Α οκ..
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Προσεχώς Bluray Real-3D

Σε καποιον που μιλουσα προχθες και με ρωτησε "που θα σταματησει
αυτη η ιστορια?" του απαντησα ακριβως με τα ιδια λογια...:126:
Εγω παλι σκεφτόμουν πως ο συνδυασμός 3D και D-box θα κλατάριζε τις αισθήσεις…
Κριμα που το D-Box είναι ακριβό και όχι ιδιαίτερα διαδομένο στους τίτλους
 

Μηνύματα
387
Reaction score
131
Φαίνεται ότι είμαι από τους λίγους που δεν έχω ενθουσιαστεί από όλη αυτή την τρέλα τον τελευταίο καιρό με το 3D.Εγώ απορώ πως θα πουλήσουν οι 3D τηλεοράσεις όταν οι HDTV τώρα έχουν αρχίσει να πουλάνε πολύ.Εκτός και αν οι κατασκευαστές με την κρίση που υπάρχει περιμένουν να πάρουμε και 2η τηλεόραση εκτός από την HDTV που έχουμε ήδη.Τρανό παράδειγμα το blu ray που με τόση και τόση υποστήριξη και τρελή πτώση των τιμών ακόμα δεν έχει γίνει mainstream.Εκτός και αν πιστεύουν ότι το 3D θα βοηθήσει.Γι αυτό το μέλλον θα δείξει.

Για μένα καλύτερα το 3D να μείνει στο σινεμά.Ακόμα και εκεί βέβαια θέλει βελτίωση αλλά εκεί να το καταλάβω.Τώρα για το σπίτι μου φαίνεται κάπως.Εκτός του ότι είναι άβολο και κουραστικό να φοράς τα γυαλιά είναι και μη πρακτικό.Για σκεφτείτε να έχετε μαζευτεί παρέα να δείτε ταινία και να μην σας φτάνουν τα γυαλιά για όλους.Ο μη έχων γυαλιά να φέρει τα φαγώσιμα παρακαλώ!!!:142::142::143:
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Προσεχώς Bluray Real-3D

Καμια ταινία ποιότητας σε περιεχόμενο να φτιάξουν και όχι μόνο σε ποιότητα εικόνας και ήχου.
Δε λέω, καλό το 3D, αλλά και η ποιότητα του έργου είναι πολύ περισσότερο σημαντική.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: Προσεχώς Bluray Real-3D

Καμια ταινία ποιότητας σε περιεχόμενο να φτιάξουν και όχι μόνο σε ποιότητα εικόνας και ήχου.
Δε λέω, καλό το 3D, αλλά και η ποιότητα του έργου είναι πολύ περισσότερο σημαντική.

Αφου ειπωθηκε και πιο πανω οτι με το 3d δεν χρειαζονται περιττα πραγματα οπως το σεναριο .Καμμια παγκοσμια καταστροφη , ο wolverine να ερχεται καταπανω σου...δεν σου φθανουν αυτα ? :142:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Προσεχώς Bluray Real-3D

Το ένα δεν σημαίνει πως αναιρεί το άλλο .
Όποιος βλεπει αρνητικά κάθε βημα που μας πηγαίνει πιο μπροστά τοτε είναι καταδικασμένος να ζει σε σπήλαιο.
CRT είπαμε πως εχεις ακομα;;
Α οκ..
Τώρα τι σχέση έχει το μέσο προβολής με ένα καλό σενάριο, δεν το κατάλαβα, αλλά δεν πειράζει, μάλλον ισχύει αυτό που είχα πεί και παλιότερα, όσοι έχουν CRT προβολείς......................
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Προσεχώς Bluray Real-3D

Τώρα τι σχέση έχει το μέσο προβολής με ένα καλό σενάριο, δεν το κατάλαβα, αλλά δεν πειράζει, μάλλον ισχύει αυτό που είχα πεί και παλιότερα, όσοι έχουν CRT προβολείς......................
Καμια, αλλα τον ιδιο συσχετισμό εκανες παραπάνω...
επομένως δεν χρειάζωνται ούτε σενάρια της προκοπής ούτε και ιδιαίτερο υποκριτικό ταλέντο (καλούς ηθοποιούς) ούτε τίποτα απο αυτά τα μπανάλ πράγματα!
μπόλικο 3D, αρκετό μπά μπούμ, και ολοι θα είναι ευχαριστημένοι, μπράβο, και εις ανώτερα!!!
Κανεις δεν ειπε πως δεν χρειάζονται καλοί δημιουργοί με την έλευση πχ του 3D .
Aς μην βλεπουμε μάγισσες σε οτι καινούργιο
 

Μηνύματα
540
Reaction score
0
Απάντηση: Προσεχώς Bluray Real-3D

Εγώ είμαι ενάντια του 3D γιατί δεν θέλω να ξαναδώσω λεφτά να αλλάξω όλο τον εξοπλισμό!!!
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Προσεχώς Bluray Real-3D

Βρε Γιώργο είναι λογική αυτό τωρα;;
Ας εισαι υπερ και μην δίνεις φραγκο…
Δεν είναι απαραίτητο μολις βγαινει κατι καινούργιο να το αγοράζουμε…
Εγω δεν εχω κλείσει ακομα χρονο από τοτε που έδωσα τρια χιλιάρικα για τηλεόραση ….λες να στεναχωριέμαι που δεν υποστηρίζει 3D?
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.711
Reaction score
94.764
Απάντηση: Προσεχώς Bluray Real-3D

Εγω δεν εχω κλείσει ακομα χρονο από τοτε που έδωσα τρια χιλιάρικα για τηλεόραση
Με τρία χιλιάρικα έπαιρνες ένα βιντεοπροβολέα...:136::142:
 


Μηνύματα
540
Reaction score
0
Απάντηση: Προσεχώς Bluray Real-3D

Βρε Γιώργο είναι λογική αυτό τωρα;;
Ας εισαι υπερ και μην δίνεις φραγκο…
Δεν είναι απαραίτητο μολις βγαινει κατι καινούργιο να το αγοράζουμε…
Εγω δεν εχω κλείσει ακομα χρονο από τοτε που έδωσα τρια χιλιάρικα για τηλεόραση ….λες να στεναχωριέμαι που δεν υποστηρίζει 3D?
Πλάκα κάνω βρε Ανδρέα! Εννοείται πως όλοι είμαστε φαν της τεχνολογικής ανάπτυξης! Και 3D TV να βγάλουν και smell TV να βγάλουν! Απλώς, όπως λες κι εσύ, δίνεις τρια χιλιάρικα για ένα κ..λομηχάνημα το οποίο μέσα σε ένα χρόνο είναι τελείως ξεπερασμένο! Ας ηρεμήσουν λίγο κι αυτοί, ας κάνουν 5 χρονάκια διακοπές!!! (πλάκα κάνω)
 

Μηνύματα
387
Reaction score
131
Το λάθος τους βασικά δεν είναι ότι βγάζουν μία καινούργια τεχνολογία.Το λάθος τους είναι ότι προσπαθούν να μας την πασάρουν πολύ νωρίς ενώ ακόμα το HD δεν έχει μπει για τα καλά στη ζωή μας.Ο James Cameron καλά έκανε και έβγαλε αυτή την τεχνολογία ώστε να την μάθει περισσότερος κόσμος αλλά στο σινεμά όλα επιτρέπονται.Στην οικιακή διασκέδαση τα πράγματα είναι διαφορετικά και τα οικονομικά μεγέθη είναι άλλα.Οι εταιρίες πιστεύουν ότι με την τρέλα που υπάρχει για το Avatar όλοι θα αρχίσουν να αγοράζουν 3D τηλεοράσεις σαν τρελοί μόλις αυτές κυκλοφορήσουν.Φαίνεται ότι το blu ray δεν τους δίδαξε ότι ένα καινούργιο μέσο είναι δύσκολο να γίνει mainstream πόσο μάλλον όταν ακόμα καλά καλά πολλοί δεν ξέρουν καν τι θα πει blu ray.Άσε που για να απολαύσεις αυτήν την τεχνολογία θα χρειάζεσαι εκτός από καινούργια τηλεόραση (3D TV) και καινούργιο 3D blu ray player.Αυτή τουλάχιστον είναι η αποψή μου.
 


Μηνύματα
267
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Προσεχώς Bluray Real-3D

Το λάθος τους βασικά δεν είναι ότι βγάζουν μία καινούργια τεχνολογία.Το λάθος τους είναι ότι προσπαθούν να μας την πασάρουν πολύ νωρίς ενώ ακόμα το HD δεν έχει μπει για τα καλά στη ζωή μας.Ο James Cameron καλά έκανε και έβγαλε αυτή την τεχνολογία ώστε να την μάθει περισσότερος κόσμος αλλά στο σινεμά όλα επιτρέπονται.Στην οικιακή διασκέδαση τα πράγματα είναι διαφορετικά και τα οικονομικά μεγέθη είναι άλλα.Οι εταιρίες πιστεύουν ότι με την τρέλα που υπάρχει για το Avatar όλοι θα αρχίσουν να αγοράζουν 3D τηλεοράσεις σαν τρελοί μόλις αυτές κυκλοφορήσουν.Φαίνεται ότι το blu ray δεν τους δίδαξε ότι ένα καινούργιο μέσο είναι δύσκολο να γίνει mainstream πόσο μάλλον όταν ακόμα καλά καλά πολλοί δεν ξέρουν καν τι θα πει blu ray.Άσε που για να απολαύσεις αυτήν την τεχνολογία θα χρειάζεσαι εκτός από καινούργια τηλεόραση (3D TV) και καινούργιο 3D blu ray player.Αυτή τουλάχιστον είναι η αποψή μου.
To 3D bluray player δεν μου φαίνεται αναγκαίο. Στο δισκάκι θα γράφεται πληροφορία. Αν το δισκάκι είναι bluray, θα διαμάζεται από τα παρόντα. Για τα άλλα είμαι απόλυτα σύμφωνος.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.680
Μηνύματα
2.869.824
Members
37.944
Νεότερο μέλος
beetlejeans
Top