Προστατευτικά εξώφυλλα και εσώφυλλα δίσκων βινυλίου

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.007
Reaction score
1.466
Καλησπέρα. Που βρίσκουμε στην Αθήνα (ή και σε άλλες περιοχές) προστατευτικά εσώφυλλα και εξώφυλλα δίσκων; Από μια έρευνα, υπάρχουν σε πολυαιθυλένιο (όχι τόσο διάφανο, χονδρό αλλά ανθεκτικό) και σε πολυπροπυλένιο σχεδόν τέλεια διάφανο αλλά πολύ λεπτό και δεν ξέρω πόση αντοχή θα έχει στον χρόνο και στην χρήση. Και εκεί υπάρχουν ποιότητες και πάχη αλλά δεν μπορούν να διακριθούν απλά με το μάτι.
Μιλάμε για 1000 κομμάτια το λιγότερο και σε 45άρια οπότε η έρευνα αγοράς αξίζει.
Ευχαριστώ για την προσοχή σας.
Φιλικά,
Γιάννης
 

Μηνύματα
842
Reaction score
714
Joe records στη Πατρα. Αν θυμαμαι καλα μου τα χρεωνει περιπου 10 λεπτα το ενα. (Πολυαιθυλενιο) Αντιστοιχα και τα εσωφυλλα τα οποια εχουν και ναυλον απο μεσα η κατι τετοιο τελος παντων.
 

Μηνύματα
1.447
Reaction score
1.102
Έχει ο mr vinylios στο Μοναστηράκι τη πρώτη κατηγορία που έγραψες,τα χοντρά, με 5 ευρώ τα 25 τμχ. Εσώφυλλα δεν ξέρω.
Τα πιο λεπτά εξώφυλλα τα έχω πάρει από Ζαχαρία με 16 λεπτά το ένα
 






Μηνύματα
463
Reaction score
575
Ειδή συσκευασίας Αμπαζογλου, Μιαούλη κ Αγίας Ελεουσης στο Μοναστηράκι. Έχει τα λεπτά διάφανη, τα οποία προτιμω (Ναι είναι ανθεκτικα) 6,5 € το κιλό, περίπου 70 τεμάχια για lp ή περίπου 200 για 45αρια. Επίσης υπάρχει και η στοά Καιρη λίγο πιο πανω στην οδό Καιρη όπου βρίσκεις τα χοντρα/ θολά στην ίδια περίπου τιμή το κιλό στα μισά κομμάτια (35 περίπου )
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.007
Reaction score
1.466
Ειδή συσκευασίας Αμπαζογλου, Μιαούλη κ Αγίας Ελεουσης στο Μοναστηράκι. Έχει τα λεπτά διάφανη, τα οποία προτιμω (Ναι είναι ανθεκτικα) 6,5 € το κιλό, περίπου 70 τεμάχια για lp ή περίπου 200 για 45αρια. Επίσης υπάρχει και η στοά Καιρη λίγο πιο πανω στην οδό Καιρη όπου βρίσκεις τα χοντρα/ θολά στην ίδια περίπου τιμή το κιλό στα μισά κομμάτια (35 περίπου )
Καλημέρα. Παρέλαβα περίπου 180 κομμάτια (2 κιλά με 8 Ευρώ το κιλό...) από τα προστατευτικά και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλά για την τιμή τους. Είναι πιο χονδρά από αυτά που πωλούνται στο Ebay και οπτικά καλύτερα από τα πολυαιθυλενίου που δεν είναι και τόσο διάφανα. Θα παραγγείλω και άλλα και νομίζω πως ο λόγος κόστους προς ποιότητα είναι πολύ υψηλός. Συστήνονται!
Σχετικά με τα 45άρια, αυτά δεν έχουν ξεχωριστό εσώφυλλο και εξώφυλλο οπότε λόγω σκισμένων συσκευασιών, ψάχνω θήκη για να τις αντικαταστήσω.
Φιλικά,
Γιάννης
 

Μηνύματα
77
Reaction score
29
Από ποιό μαγαζί πήρατε τελικά ?
Αμπατζόγλου ή Καιρη ?
Τι μέγεθος και τι υλικό ?-πολυαιθυλενίου ή πολυπροπυλενίου ?
Εντυπώσεις από την χρηστικότητα - αντοχή τους ?
Ευχαριστώ
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top