Προτάσεις για streamer

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.020
Reaction score
3.007
Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να πάρω για το γραφείο ένα φθηνό streamerακι. Λεφτά το πολύ 100 ευρώ. Θα συνδεθεί πάνω στο Teac UD-503 που προμηθεύτηκα πρόσφατα σε πολύ καλή τιμή και ο ήχος θα βγαίνει από τα tannoy gold 7 που έχω στο γραφείο. Θέλω να παίζει tidal και mp3/flac από NAS. Τώρα έχω ένα παλιό raspberry pi 2+ με volumio. Υπάρχει κάτι που να είναι πιο plug n play; Επίσης το volumio χωρίς συνδρομή δεν συνδέεται με Tidal. Αναμένω προτάσεις.
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.042
Reaction score
8.758
Αυτομάτως αυτό μου έρχεται στο μυαλό στα 99€:

Δεν το έχω οπότε double check αν κάνει tick όλα σου τα επιθυμητά κουτάκια/features.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.020
Reaction score
3.007
Αυτομάτως αυτό μου έρχεται στο μυαλό στα 99€:
Αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Από app πως πάει είναι φιλικο;
 


Μηνύματα
46
Reaction score
18
Αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Από app πως πάει είναι φιλικο;
Συμπαθητικό. Στο Tidal connect αργεί λίγο να συνδεθεί, αλλά μέσω του δικού του app δουλεύει μια χαρά.
Επίσης, σε ορισμένα δίκτυα έχει πρόβλημα να επικοινωνήσει το app με τη συσκευή, αν η συσκευή είναι μέσω ethernet και το app μέσω wifi. Ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα αυτό.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.020
Reaction score
3.007
Το παράγγειλα είναι νομίζω από θέμα specs το πιο καλό. Για να δούμε και πόσο φιλικό είναι. Αν το volumio δεν έβαζε στην συνδρομή το tidal connect θα είχα παραμείνει μαζί με το raspberry
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.020
Reaction score
3.007
Ηρθε το μικρούλι. Αν και εμφανισιακά δεν με έπεισε στην αρχή για τα 99 ευρώ, μόλις μπήκε σε λειτουργία ήρθε η μεγάλη έκπληξη. Πολύ ενδιαφέρον η εφαρμογή και ο ήχος απο την οπτική άψογος. Δεν του το είχα. Αμα βάλεις και το EQ παίζει πολύ όμορφα. Value for money!!!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.006
Μηνύματα
2.885.151
Members
37.975
Νεότερο μέλος
Sonic10
Top